Białkowska Clinic

Sposoby na zagęszczenie włosów

Sposoby na zagęszczenie włosów

Odpowiedni wygląd to nie tylko ważna cecha, ale także wskaźnik statusu społecznego. Mimo że mówi się, aby nie oceniać książki po okładce, nasz wygląd wpływa na to, jak jesteśmy odbierani, niezależnie od intencji naszych i otoczenia. Czujemy się mniej komfortowo, znajdując mankamenty w naszym wyglądzie. Mężczyznom bardzo często przeszkadza pogarszająca się kondycja owłosienia głowy, czyli stan, w którym fryzura przerzedza się coraz bardziej. Wielu zastanawia się w takiej chwili, czy można przeprowadzić skuteczne leczenie łysienia? Natomiast kobiety chciałyby mieć gęste, zdrowe i grube włosy.

Czy łysienie jest naturalnym procesem?

Powodów, przez które na naszej głowie zaczynają przerzedzać się włosy, może być wiele. Niektóre z nich można całkiem skutecznie leczyć lub im odpowiednio zapobiegać. Włosy mogą wypadać naturalnie. Wynika to z procesów, które nie są związane z żadną sytuacją patologiczną. Na skórze głowy mamy około stu-stu pięćdziesięciu tysięcy włosów. Ich standardowy cykl życia trwa trzy-cztery lata. Pod koniec tego okresu mieszki włosowe ulegają zanikowi i przez to włosy nie mają jak utrzymać się w skórze. Uznaje się, że w ostatniej fazie, czyli przed samym wypadnięciem, znajduje się codziennie około dziesięciu-piętnastu procent naszych włosów. W taki całkowicie naturalny sposób podczas czesania lub mycia tracimy ich mniej więcej sto. Taka liczba nie powinna być dla nas powodem do niepokoju. Dopiero kiedy ubytki będą większe, powinniśmy skonsultować się ze specjalistą. Naszą reakcję powinny także wzbudzić sytuacje, kiedy zmianie ulega struktura włosa. Możemy to zaobserwować na przykład, gdy tracą one blask lub stają się szorstkie.

Dlaczego łysiejemy?

Jeśli zauważymy u siebie niepokojące objawy, powinniśmy zacząć od diagnozy. Najczęstszym powodem, przez który tracimy owłosienie, jest łysienie androgenowe. Ma ono podłoże genetyczne i odpowiada za ponad dziewięćdziesiąt procent wszystkich przypadków utraty włosów. Jest to spowodowane działaniem enzymu przetwarzającego testosteron – alfa-reduktazy. To on przyczynia się do zmniejszenia mieszka włosowego, co z kolei może doprowadzić do znacznego skrócenia żywotności włosa, a ostatecznie do jego zaniku. U mężczyzn ten proces może się rozpocząć bardzo wcześnie, nawet już w okresie dojrzewania. U kobiet, u których również się zdarza, może wynikać z zaburzenia równowagi androgenowo-estrogenowej. Charakterystyczna dla tego typu łysienia jest utrata włosów głównie z okolic czoła i skroni, a następnie z czubka głowy. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego przerzedzają się nam włosy. Nasza przypadłość może wynikać na przykład z dużego stresu i przemęczenia, stosowania nieodpowiedniej diety (ubogiej między innymi w żelazo, biotynę czy witaminy A oraz B), niewłaściwej pielęgnacji czy też po prostu z powodu pory roku. Wypadanie włosów może być także spowodowane problemami z tarczycą, anemią, stosowaniem niektórych leków czy chorobami (na przykład łuszczycą czy łojotokowym zapaleniem skóry).

Najskuteczniejsze sposoby na zatrzymanie lub odwrócenie tych dolegliwości to:

Naświetlanie lampą LED

Zabieg jest szybki (trwa około kwadransa), bezbolesny i daje długotrwałe efekty. Polega on na naświetlaniu wiązką światła powierzchni skóry, która w ten sposób może szybciej się regenerować. Światło LED wspomaga ukrwienie cebulki włosa, co może powodować wizualne poprawienie jego jakości oraz objętości. Wiązka światła oddziałuje także pozytywnie na komórki skóry głowy, co może skutkować lepszym odżywieniem włosów.

Mezoterapia igłowa

Ta metoda leczenia również oddziałuje pozytywnie zarówno na same włosy, jak i na skórę głowy. Polega ona na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia może pomóc nie tylko w polepszeniu wyglądu i stanu owłosienia, ale także może prowadzić do wyrastania nowych włosów. Zabieg trwa około dwudziestu minut. Ze względu na stosowanie niewielkich igieł może być odczuwalny jako nieco niekomfortowy, jednakże może dawać doskonałe efekty, widoczne już po miesiącu. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów wykonuje się około czterech-sześciu zabiegów. Aby utrzymać zadowalający efekt, należy co pół roku poddawać się zabiegom przypominającym.

Dr Cyj

Dr Cyj to preparat peptydowy, który pomaga w zatrzymaniu postępujących procesów łysienia, a przy tym może przyczynić się do wyrastania nowych włosów. Opatentowana i innowacyjna formuła sprawia, że skóra głowy jest lepiej odżywiona i stymulowana, co skutkuje ożywieniem mieszków włosowych. Metoda podania jest podobna jak w przypadku mezoterapii. Używa się do tego cienkich igieł, które sprawiają, że ból i dyskomfort związane z zabiegiem są minimalne.

Osocze i fibryna bogatopłytkowa

Ta metoda również opiera się na wstrzykiwaniu w skórę preparatu przy pomocy cienkiej igły. W tym jednak przypadku jest to preparat uzyskany z krwi pacjenta. Po jej pobraniu poddawana jest ona odwirowaniu. Uzyskany w ten sposób koncentrat wspomaga regenerację komórek w miejscu wstrzyknięcia i pozwala uzyskać długotrwały efekt zatrzymania łysienia oraz wyrastania nowych włosów. Ponieważ osocze i fibryna bogatopłytkowa uzyskiwane są z krwi własnej,  ryzyko pojawienia się podrażnień jest minimalne. 

Poniżej efekty trzymiesięcznej kuracji w KT CLINIC z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego u pacjenta:

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego na skórę głowyskórę g Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego na skórę głowyskórę g

Dermapen na skórę głowy

W przypadku wykorzystania dermapen na skórę głowy pacjentowi podaje się mieszankę, która ma za zadanie odżywić skórę i powstrzymać łysienie, a nawet stymulować odrost włosów. Kwas hialuronowy, peptydy, koenzymy, witaminy, minerały, antyoksydanty, a nawet osocze bogatopłytkowe – wszystko to możemy podać przy pomocy tego innowacyjnego narzędzia. Dermapen to urządzenie, które przy pomocy kilkunastu-kilkudziesięciu pulsujących igieł tworzy w skórze kanaliki, które wypełniane są odżywczą substancją i mogą zatrzymać wypadanie i stymulować odrost włosów. Choć pierwsze efekty można uzyskać już po jednym zabiegu, najlepiej poddać się ich serii, aby osiągnąć trwałe i zadowalające rezultaty.

Leczenie łysienia przy pomocy nowoczesnych i bezpiecznych metod może przynosić doskonałe efekty, które widoczne będą przez długi czas. W ten sposób można nie tylko zatrzymać postępujące zmiany chorobowe, lecz także podbudować pewność siebie.