Białkowska Clinic

Czy laserem można powiększyć usta?

Powiększanie ust laserem Fotona - Liplase

Pełne, zmysłowe usta to pożądany element wizerunku kobiety. Niestety, nie wszystkie panie zostały takimi obdarzone. Co więcej, czerwieni wargowej ubywa w związku z procesami starzenia się skóry. Obawiasz się nienaturalnych efektów zabiegu z wypełniaczem i zastanawiasz, czy możliwe jest nieinwazyjne, bezigłowe powiększanie ust? Zainteresuj się LipLase!

Na czym polega ujędrnianie ust laserem?

Nieinwazyjny zabieg korekcji kształtu ust można wykonać z użyciem innowacyjnego lasera Fotona. Zabieg LipLase polega na podgrzaniu głębokich warstw czerwieni wargowej wiązką lasera erbowo-jagowego (Er:YAG) emitowaną przez urządzenie. Energia cieplna stymuluje procesy samoregeneracji skóry, czyli produkcji jej białek budulcowych – kolagenu i elastyny. Zwiększa też napięcie istniejących już włókien kolagenowych, poprawia ukrwienie, a tym samym odżywienie i dotlenienie tkanek. Podczas zabiegu dochodzi też do lekkiego peelingu naskórka, co skutkuje jego regeneracją.

Dzięki wyżej opisanemu sposobowi działania urządzenia Fotona efekty laserowego powiększania ust są bardzo naturalne. Ich wypełnienie nie jest rezultatem wprowadzenia jakiejkolwiek substancji (np. usieciowionego kwasu hialuronowego), lecz intensywnej przebudowy skóry. W obszarze czerwieni wargowej dochodzi do jej zagęszczenia i ujędrnienia, dzięki czemu wygładza się ona i staje pełniejsza.

Kiedy można wykonać zabieg laserowego ujędrniania ust?

Ujędrnianie ust laserem nie służy ich spektakularnemu powiększeniu – nie jest to metoda odpowiednia dla osób, którym zależy na takim efekcie. Zalecany jest raczej Pacjentkom, u których utrata objętości czerwieni wargowej spowodowana jest wiotkością skóry związaną z wiekiem lub z jej fotostarzeniem się (przy nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV taki efekt może wystąpić także u młodych osób).

Innym wskazaniem do zabiegu może być suchość i pierzchnięcie warg. LipLase jest także skuteczną metodą przywracania naturalnej jędrności ust po nieudanych zabiegach ich powiększania kwasem hialuronowym i zastosowaniu hialuronidazy. Laser Fotona nie tylko znosi nieestetyczny efekt, ale też może zapobiec niepożądanej migracji kwasu hialuronowego w przypadku ponownego użycia wypełniacza.

Jak przebiega bezigłowe powiększanie ust?

LipLase nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Poprzedza się go jednak szczegółowym wywiadem lekarskim, który pozwala na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, takich jak ciąża, aktywne infekcje lub choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne albo przyjmowanie preparatów światłouczulających.

Ujędrnianie ust laserem polega na kontrolowanym podgrzewaniu czerwieni wargowej od strony wewnętrznej (czyli w obszarze błon śluzowych) i zewnętrznej. Procedura ta jest całkowicie bezpieczna i nie wiąże się z ryzykiem poparzeń. Jest także bezbolesna – może powodować jedynie lekkie uczucie pieczenia. W celu minimalizowania takiego dyskomfortu podczas zabiegu wargi są schładzane. Zabieg trwa około 20-30 minut.

Jakie są efekty laserowego powiększania ust?

Zabieg na usta laserem Fotona ma bardzo dobre opinie. LipLase nie wiąże się z ryzykiem karykaturalnego efektu. Nie wymaga okresu rekonwalescencji. Wprawdzie po zabiegu wargi i ich okolice są zwykle lekko zaczerwienione i obrzęknięte, ale zmiana ta ustępuje w ciągu paru godzin. Przez kilka dni trwa proces delikatnego złuszczania się naskórka, który nie wyklucza z żadnych aktywności. Pacjentka może natychmiast powrócić do normalnych zajęć, pamiętając jedynie o przestrzeganiu zaleceń pozabiegowych, takich jak nawilżanie ust maścią z pantenolem, zaniechanie stosowania kolorowych kosmetyków i nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV.

Korzystne efekty LipLase widoczne są już po pierwszym zabiegu. Warto wykonać ich krótką serię (do 5 zabiegów), ponieważ każdy kolejny potęguje i utrwala początkowy rezultat. Pożądane ujędrnienie i zwiększenie objętości warg utrzymuje się długotrwale. Pacjentki mogą spodziewać się także lepszego napięcia skóry i redukcji drobnych zmarszczek wokół ust.