Białkowska Clinic

Najważniejsze informacje o zabiegu LIPLASE laserem Fotona 4D TimeWalker

 • Kto wykonuje zabieg? Lekarz medycyny estetycznej.
 • Jaki jest czas trwania zabiegu? 20-30 min.
 • Czy zabieg jest bolesny? Zabieg jest praktycznie, że bezbolesny, może być odczuwalne ciepło lub pieczenie.
 • Jakie są wskazania do zabiegu LIPLASE? Wiotkość skóry i utrata objętości czerwieni wargowej, usta po rozpuszczeniu hialuronidazą.
 • Jaki jest czas rekonwalescencji? Przez kilka godzin po zabiegu występuje lekki obrzęk, następnie do ok. 7 dni lekkie prawie niewidoczne złuszczanie naskórna, które nie wyklucza nas z codziennych czynności.
 • Kiedy widać pierwsze efekty? Po ok. 2-4 tygodniach od zabiegu.
 • Ile utrzymują się efekty? Efekty są długotrwałe.
 • Jaka jest ilość koniecznych zabiegów dla optymalnego efektu? Najczęściej 1-5 zabiegów w zależności od problemu, każdy kolejny zabieg potęguje i utrwala efekty poprzedniego.
 • Jakie są główne przeciwwskazania? Ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, aktywne infekcje, aktywna opryszczka, przyjmowanie retinoidów (Isotec) w przeciągu ostatniego miesiąca. Choroby autoimmunologiczne oraz przewlekłe w fazie aktywnej lub niekontrolowane. Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania leków oraz ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek).
 • Czy są zalecenia pozabiegowe? Nie nakładamy szminek przez 7 dni po zabiegu. Należy stosować maści natłuszczające jak wazelina lub Alantan przez 7-14 dni po zabiegu.

LIPLASE – laserowe ujędrnianie i powiększanie ust

LIPLASE – jest to zabieg laserowego ujędrnianiania i odmładzania ust, polegający na podgrzaniu wiązką lasera głębokich warstw czerwieni wargowej (od strony śluzówki jamy ustnej, ale i także od zewnątrz) w celu stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie tego uzyskujemy naturalne ujędrnienie, wygładzenie i lekkiego powiększenie ust. Jest to jedyny dostępny taki zabieg laserowy na rynku. Jest to świetna alternatywa dla osób, które obawiają się lub nie chcą powiększać ust za pomocą iniekcji oraz dla tych, których usta są wiotkie i widać na nich oznaki wieku. Zabieg ten jest praktycznie, że bezbolesny i całkowicie bezpieczny. Uzyskany efekt jest z kolei naturalny i trwały – polega na odmłodzeniu i poprawie jędrności ust bez zmiany ich kształtu oraz powoduje delikatne powiększenie ust bez efektu przerysowania. Procedura jest bezbolesna i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Jak wygląda zabieg LIPLASE i na czym polega?

Zabieg ten polega na dostarczeniu energii cieplnej lasera erbowo-jagowego w trybie SMOOTH do obszaru czerwieni wargowej. Zabieg ten wykonujemy na błonach śluzowych (od wnętrza jamy ustnej) oraz zewnętrznie na czerwieni wargowej, dzięki czemu zabieg jest wyjątkowo skuteczny. Energia lasera w kontrolowany sposób podgrzewa tkanki, dzięki czemu stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz zwiększa napięcie istniejących już włókien kolagenowych co prowadzi do silnego ujędrnienia ust. Podgrzanie tkanek zwiększa też ich ukrwienie, dotlenienie oraz odżywienie, a delikatna ablacja od zewnątrz powoduje w późniejszym czasie złuszczenie w postaci delikatnego peelingu, dzięki czemu skóra ust się wygładza i ujednolica.

Ile zabiegów LIPLASE należy wykonać i jakie są efekty zabiegu?

Dzięki zabiegowi uzyskujemy ujędrnienie, wygładzenie i zwiększenie objętości czerwieni wargowej, a także redukcję zmarszczek palacza wokół ust i napięcie skóry wokół ust. Czasami również udaje się uzyskać wyrównanie kolorytu czerwieni wargowej i zniwelowanie widoczności tzw. plamek Fordyce’a. Zabieg ten jest też świetny u osób po zabiegu rozpuszczania ust hialuronidazą w celu odbudowy i zagęszczenia tkanki oraz u tych, u których w przeszłości występowała migracja kwasu hialuronowego i chcą jej zapobiec w przyszłości przy ponownym wypełnianiu ust kwasem hialuronowym.

Ponieważ zabieg ten jest całkowicie naturalny, a stymulacja produkcji kolagenu i elastyny jest procesem długotrwałym i wymagającym czasu – do osiągnięcia i utrwalenia pełnego efektu potrzebna jest najczęściej seria od 2 do 5 zabiegów. Jednakże już po jednym zabiegu często widoczna jest różnica i można wykonać także jeden zabieg w celu delikatnego odświeżenia wyglądu ust lub podtrzymania ich w dobrej kondycji. Każdy kolejny zabieg pogłębia efekty poprzedniego. Zabiegi wykonujemy w odstępie 4 tygodni.

Wskazania do zabiegu LIPLASE

Zabieg jest świetnym rozwiązaniem dla:

 • Osób z wiotkością i starzeniem się czerwieni wargowej oraz skóry w okolicy ust,
 • Osób z suchością i spierzchniętymi ustami,
 • Osób, które rozpuszczały usta hialuronidazą i chcą przywrócić im jędrność i witalność,
 • Osób, które obawiają się migracji kwasu hialuronowego i chcą podbudować tkankę przed zabiegiem wypełniania kwasem hialuronowym,
 • Osób, które mają nierównomierny koloryt czerwieni wargowej i mocno widoczne gruczoły czerwieni wargowej,
 • Osób, które chcą uzyskać naturalny i trwały efekt,
 • Osób, które obawiają się wypełniania ust kwasem hialuronowym.

Przebieg laserowego zabiegu LIPLASE

Zabieg laserowego odmładzania ust nie jest bolesny, w trakcie zabiegu można odczuwać lekkie pieczenie i ciepło. W dniu zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, a usta po zabiegu są lekko ‘zbielone’ ze względu na ablację czerwieni (peeling). Stan ten ustępuje najczęściej w ciągu kilku godzin, a w kolejnych kilku dniach usta mogą być nieco przesuszone i mogą też bardzo delikatnie się złuszczać.

Zalecenia po zabiegu LIPLASE

Po zabiegu (przez ok. 7 dni lub dłużej) należy nawilżać skórę maściami łagodzącymi, np. Alantan Plus lub wazeliną kosmetyczną – kilka razy dziennie lub tak często jak występuje potrzeba. W przypadku tendencji do występowania opryszczki można profilaktycznie przyjmować doustny lek przeciw opryszczce według zaleceń lekarza lub zacząć jego stosowanie dopiero w przypadku reaktywacji wirusa. Przez miesiąc po zabiegu nie należy opalać okolicy ust i stosować filtr UV50 przy wyjściu na słońce. Do czasu gojenia unikać stosowania środków drażniących dla skóry, takich jak peelingi, kwasy, toniki z alkoholem. Najlepiej unikać stosowania szminek i innych kosmetyków w okolicy ust przez 7 dni od zabiegu.

Jakie są efekty zabiegu LIPLASE?

Dzięki zabiegowi uzyskujemy:

 • Naturalne powiększenie, odmłodzenie i ujędrnienie ust,
 • Zagęszczenie skóry czerwieni wargowej i poprawa jej kondycji,
 • Odmłodzenie skóry dookoła ust, w tym redukcja zmarszczek palacza,
 • Poprawa struktury i kolorytu czerwieni wargowej oraz jej wygładzenie,
 • Odżywienie czerwieni wargowej po zabiegach użycia hialuronidazy,
 • Zapobieganie starzeniu się ust.

Cena laserowego powiększania ust LIPLASE

LIPLASE - Laserowe odmładzanie i powiększanie ust (cena dotyczy 1 zabiegu)500zł
Pakiet 3 zabiegów1350zł
(450zł / zabieg)
Pakiet 5 zabiegów2000zł
(400zł / zabieg)