Białkowska Clinic

Search
Close this search box.

Jak działa laser Fotona 4D?

Działanie laseru Fotona 4D na twarz

Fotona 4D to urządzenie laserowe, z pomocą którego wykonuje się najbardziej zaawansowany z nowoczesnych zabiegów liftingujących. Pozwala na kompleksowe, a przy tym całkowicie nieinwazyjne odmłodzenie skóry i poprawę owalu twarzy. Sprawdź, co możesz osiągnąć dzięki jednemu zabiegowi i czy warto go wykonać!

Laser Fotona 4D – co to za urządzenie?

W medycynie estetycznej od lat stosuje się kilka rodzajów laserów. Niektóre są narzędziem do usuwania nadmiernego owłosienia, inne służą usuwaniu przebarwień skórnych czy zamykaniu rozszerzonych naczynek. Są też takiej, które pozwalają na biostymulację tkanek, czyli pobudzanie ich zdolności regeneracyjnych. Zabiegi laserowe są mało inwazyjne, mają wysoką skuteczność i bardzo dobre opinie. Laser Fotona 4D to prawdziwie rewolucyjne rozwiązanie, ponieważ pozwala na połączenie kilku różnych procedur w jednej! Stanowi połączenie dwóch typów lasera (Nd:Yag oraz Er:Yag) i ma wiele trybów pracy. W ciągu jednej sesji można osiągnąć kilka różnych rezultatów.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu laserem Fotona 4D?

Zabieg ten przeznaczony jest dla osób, które chcą osiągnąć efekty liftingu skóry bez użycia skalpela czy wypełniaczy. Może być także znakomitym przygotowaniem lub uzupełnieniem bardziej inwazyjnych zabiegów. Istnienie stosunkowo niewiele przeciwwskazań do jego wykonania, m.in. ciąża i karmienie piersią, aktywne infekcje lub choroby nowotworowe, świeża opalenizna oraz stosowanie preparatów (leków, ziół) świałouczulających. Laser Fotona 4D może za to okazać się pomocny w walce z szeregiem problemów estetycznych i zdrowotnych, do których należą:

  • wiotkość i utrata napięcia skóry,
  • zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe,
  • przebarwienia, nierówny koloryt cery,
  • utrata owalu twarzy (np. obwisłe policzki, drugi podbródek),
  • blizny, rozstępy,
  • nadmiernie rozszerzone pory skóry.

Zabiegi laserem Fotona 4D wykonuje się przede wszystkim w obszarze twarzy, szyi i dekoltu, ale nie ma przeciwwskazań, by zastosować go także w innych obszarach ciała.

Jak wyglądają poszczególne etapy zabiegu Fotona 4D?

Zabieg składa się z kilku procedur, które są całkowicie bezbolesne. Niewielki dyskomfort znosi się z zastosowaniem chłodzenia. Kolejne etapy zabiegu Fotona 4D służą oddziaływaniu na różne struktury tkanki łącznej – od powierzchni naskórka po głębokie warstwy skóry właściwej. Podstawowe fazy to:

  • Endolifting®, czyli skanowanie wnętrza jamy ustnej (mięśni i okolicznych tkanek), które powoduje obkurczenie poluzowanych włókien kolagenowych, co skutkuje poprawą napięcia i jędrności skóry w obszarze policzków, ich uniesieniem, wypełnieniem  bruzd nosowo-wargowych czy zmarszczek palacza.
  • Frac3®, czyli tworzenie termicznych mikrouszkodzeń w warstwach skóry właściwej (bez naruszania naskórka), które pobudzają intensywną produkcję nowego kolagenu i elastyny, prowadząc do zagęszczenia, ujędrnienia i wygładzenia skóry (m.in. w okolicach kości jarzmowych i szyi).
  • Piano®, czyli termolifting służący napięciu większych powierzchni skóry dzięki podgrzaniu, a tym samym obkurczeniu najgłębszych jej warstw (w tym – podskórnej warstwy powięzi) – jest to nieinwazyjne oddziaływanie na poziom skóry, na którym pracują chirurdzy plastyczni.
  • Superfacial™, czyli laserowa mikrodermabrazja – delikatny peeling służący przebudowie struktury naskórka, wygładzeniu drobnych zmarszczek, normalizacji pracy gruczołów łojowych, zwężeniu rozszerzonych porów skóry i wyrównaniu jej kolorytu.

Powyższe etapy zabiegu uzupełnić można o takie procedury, jak Smooth Eye (laserowy lifting powiek) albo Liplase (laserowe ujędrnianie i powiększanie ust). Ponadto laser Fotona 4D może wspomagać leczenie łysienia czy trądziku. Dużą zaletą zabiegu jest to, że nie wymaga on rekonwalescencji – Pacjent może natychmiast wrócić do normalnej aktywności.

Jakie są efekty zabiegu Fotona 4D?

Laser Fotona 4D pozwala na wyraźne odświeżenie i odmłodzenie skóry. Już po pierwszym zabiegu staje się ona gładsza, bardziej sprężysta, rozświetlona. Następuje też wyraźna poprawa owalu twarzy. Pełni rezultatów można spodziewać się po okresie samoregeneracji skóry, która wymaga kilku tygodni. W przypadku zaawansowanych zmian warto przeprowadzić 2-3 zabiegi. Efekty Fotona 4D są długotrwałe, zwłaszcza jeśli raz do roku wykonuje się tzw. zabieg przypominający.