Białkowska Clinic

Najważniejsze informacje o zabiegu osoczem i fibryną bogatopłytkową

  • Kto wykonuje zabieg? Lekarz medycyny estetycznej
  • Jaki jest czas trwania zabiegu? 20min
  • Czy zabieg jest bolesny? Cienka igła sprawia, że jest względnie bezbolesny, może być nieprzyjemny, lekkie szczypanie przy podawaniu preparatu.
  • Jakie są wskazania? Osłabienie jakości włosa, przerzedzenie włosów, zakola, matowe i pozbawione życia włosy.
  • Jaki jest czas rekonwalescencji? Do 1 dnia – niewielkie zgrubienia na skórze w miejscu podania, niewielkie swędzenie
  • Jakie są główne przeciwwskazania? Ciąża i karmienie piersią, aktywne choroby nowotworowe, aktywne infekcje, przyjmowanie retinoidów (Isotec) w przeciągu ostatnich 6 miesięcy
  • Jakie są zalecenia pozabiegowe? W dniu zabiegu nie myjemy skóry głowy.

Co to jest osocze i fibryna?

Nasz preparat z osoczem lub fibryną użyty do zabiegu uzyskujemy poprzez pobranie krwi pacjenta ze zgięcia łokciowego, którą później odwirowujemy w specjalnym urządzeniu, uzyskując dzięki temu odseparowane aktywne składniki zawarte w naszej krwi. Tak uzyskany naturalny preparat zawiera czynniki wzrostu, które m.in. pobudzają namnażanie oraz dojrzewanie komórek znajdujących się w naskórku, stymulują tkanki, aktywują mikrokrążenie oraz pobudzają wzrost włosów. Sprawia to, że polepsza się stan skóry głowy oraz ogólna jakość włosów. Czym więc różni się osocze od fibryny? Fibryna uzyskiwana jest przez nieco inny sposób odwirowania krwi, początkowo płynna po podaniu w głąb skóry gęstnieje i działa poprzez dłuższą stymulację, uwalniając swoje składniki i pobudzając skórę głowy przez kilka tygodni.

Na czym polega zabieg z osoczem lub fibryną bogatopłytkową na skórę głowy?

W przypadku osocza jak i fibryny zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry głowy preparatów uzyskanych po odwirowaniu z naszej krwi za pomocą cienkiej igiełki metodą mezoterapii. Obydwa zabiegi można połączyć i wykonać podczas jednej wizyty. Zabieg nie wymaga znieczulenia, ponieważ jest względnie bezbolesny – zależy to od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Kiedy widoczne są efekty i ile się utrzymują?

Pierwsze efekty odżywienia skóry głowy i włosów widoczne są po około 4-8 tygodniach, końcowe po wykonaniu serii 3-6 zabiegów w odstępie 30 dni. Jest to ilość zabiegów konieczna do uzyskania optymalnego rezultatu. Efekty utrzymują się długo i zależą od dalszej pielęgnacji pozabiegowej oraz od stylu życia. Warto wykonywać zabiegi „przypominające“ chociażby raz na pół roku celem podtrzymania rezultatu.

Efekty kuracji osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy:

Cena osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej na skórę głowy:

Osocze bogatopłytkowe600 zł (z kolagenem +250 zł /do ceny zabiegu)
Pakiet 3 zabiegów osocza1500 zł
(500 zł /zabieg)
Fibryna bogatopłytkowa z komórkami macierzystymi650 zł
Pakiet 3 zabiegów fibryny1800 zł
(600 zł /zabieg)
Osocze + fibryna bogatopłytkowa z komórkami macierzystymi900 zł
Osocze bogatopłytkowe + laserowe leczenie łysienia FOTONA 4D1000 zł

    ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!