Białkowska Clinic

Czym jest łysienie?

Łysienie jest procesem, którego istotą jest nadmierne wypadanie włosów. Dotyczy głównie skóry owłosionej głowy. Istnieje kilka rodzajów łysienia, które różnią się typem wypadania włosów i obszarami ich przerzedzenia, a przede wszystkim mechanizmem powstawania. Łysienie może być samoistne i wynika z pewnych indywidualnych uwarunkowań i predyspozycji, może również być rezultatem różnych schorzeń, a także powikłaniem innych terapii.

Łysienie w dzisiejszych czasach jest problemem dotykającym wielu pacjentów, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Są różne rodzaje łysienia:

– łysienie anagenowe – wynika z przerwania fazy wzrastania włosa, najczęściej w przebiegu stosowania leków,
– łysienie androgenowe – najczęstszy typ, to ponad 90% wszystkich przypadków, następuje stopniowy zanik mieszków włosowych, a włosy stają się cieńsze, krótsze oraz słabsze,
– łysienie plackowate – obszary łysienia występują  w obrębie niezmienionej zapalnie skóry głowy, nie są znane bezpośrednie przyczyny choroby,
– łysienie bliznowaciejące – wypadanie włosów, gdzie w mieszkach włosowych skóry głowy powstają blizny.

Łysienie może zostać spowodowane stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub niewłaściwą pielęgnacją włosów. Sposobów leczenia wypadania włosów jest wiele – zanim zaczniesz poszukiwania skutecznych sposobów na leczenie łysienia, spróbuj dowiedzieć się najpierw co ją powoduje.

Jak wyleczyć łysienie?

Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny. W pierwszej kolejności zapisz się na konsultację lekarską, podczas której lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad, zaleci stosowne badania i spróbuje ustalić przyczynę łysienia.

W kolejnym etapie dobierze indywidualny dla Ciebie PLAN TERAPEUTYCZNY oparty na zabiegach stymulujących porost włosów, ale także na odpowiedniej suplementacji oraz pielęgnacji w domu.

Zabiegi stymulujące porost włosów:

Leczenie łysienia – efekty:

Cena konsultacji w sprawie leczenia łysienia:

Leczenie trądziku - pierwsza wizyta (w tym plan leczenia, zlecenie badań)300zł
Leczenie łysienia - pierwsza konsultacja300zł
Leczenie łysienia - pierwsza konsultacja wraz z badaniem trychologicznym500zł

*dostępne od 01.05.2024
Wizyty kontrolne, kontynuacja leczenia200zł

 

Zapisz się na konsultację już dziś, a niedługo będziesz mógł zapomnieć o swoim problemie.
Zapraszamy również do przeczytania naszego artykułu o sposobach na zagęszczenie włosów.

 

    ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!