Białkowska Clinic

Czy warto stosować stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe nucleofill, lenisna i juvelook

Wszyscy chcemy być atrakcyjni. Każdemu z nas zależy na tym, by być postrzeganym jako osoba zadbana. W końcu efekt pierwszego wrażenia jest faktem. To wtedy nasz rozmówca wyrabia sobie opinię na nasz temat na podstawie naszego wyglądu, mowy ciała czy nastawienia. Warto podjąć szereg działań, które wpłyną pozytywnie na nasz wizerunek. Nie tylko rozwijać swoje pasje i zainteresowania, ale również dbać o to, aby zawsze pewnie i dobrze czuć się w swojej skórze. Tym bardziej że w podkreślaniu naturalnego piękna czy niwelowaniu drobnych defektów urody nie ma nic złego, o ile znamy umiar i korzystamy z usług profesjonalisty specjalizującego się w medycynie estetycznej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat stymulatorów tkankowych i wypełniaczy, które pomogą Ci zachować młody wygląd, zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to preparaty, które są wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej. Służą do odbudowy struktury skóry. Na jakie partie można stosować stymulatory tkankowe? Stosowane są nie tylko na twarz, ale również na niektóre partie ciała. Pobudzają odpowiednie komórki skóry do wytwarzania kolagenu i elastyny, czyli cudowne składniki, które zapewniają nam młody wygląd.  

Jak działają stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe obejmują grupę preparatów, która stale ulega rozszerzeniu. Jednak, co ważne, nie mają takich samych właściwości. Tak zwane biostymulatory różnią się między innymi:

  • zastosowaną substancją aktywną, 
  • działaniem, 
  • wskazaniami do stosowania, 
  • tym, na co są skuteczne, 
  • techniką aplikacji,
  • rezultatami,
  • długością utrzymywania się efektu. 

Wybór preparatu, który zostanie wykorzystany podczas zabiegu, zależy od decyzji lekarza medycyny estetycznej, który oceni, jaki środek sprawdzi się w przypadku danego pacjenta. 

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, poprzez aplikację kremu znieczulającego. 

Jaki efekt dają stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe zyskują coraz większą popularność dzięki efektom, jakie dają. Zabieg jest dosyć nieinwazyjny, natomiast rezultat niezwykle naturalny, ponieważ stymulatory nie wpływają na rysy twarzy. Poprawie ulega nie tylko jakość skóry, ale również jej jędrność i gęstość. Cera odzyskuje blask, a zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu.

Czym stymulatory tkankowe różnią się od wypełniaczy?

Przede wszystkim stosując stymulatory tkankowe, jak sama nazwa wskazuje, aktywizujemy procesy, które naturalnie zachodzą w naszej skórze. Efekt zabiegu jest naturalny, ale wyraźny i dłużej się utrzymuje. Wypełniacze to substancje, które służą wypełnianiu ubytków w skórze. Nadają efekt wolumetryczny, czyli w pewnym uproszczeniu, modelują twarz. Najczęściej bazują na kwasie hialuronowym, a efekt jest widoczny od razu po zabiegu. 

Jakie zabiegi wykorzystujące stymulatory tkankowe i wypełniacze są warte uwagi?

W naszym gabinecie medycyny estetycznej szczególnie polecamy trzy zabiegi, które pomogą Ci zadbać o właściwą kondycję skóry, pomimo upływu lat.

Nucleofill – to preparat, który zapewnia naszej skórze głęboką odnowę i regenerację. Bazuje na polinukleotydach. Dzięki nim skóra zostaje pobudzona do działania i wykorzystania możliwości regeneracyjnych, które w niej drzemią. W tym momencie warto wspomnieć, czym są polinukleotydy. Są to niewielkie fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, które są właściwe dla wszystkich organizmów żywych. Zwiększają nawilżenie skóry, a także zapewniają wzrost liczby komórek, które są odpowiedzialne za odbudowę składników skóry. Są również ważnym ogniwem, jeśli chodzi o zwalczanie wolnych rodników, a także spowalniają fotostarzenie.

Nucleofill działa na trzech poziomach:

  • lifting, czyli uniesienie i zagęszczenie skóry,
  • działanie antyoksydacyjne, czyli przeciwdziałają powstawaniu wolnych rodników,
  • nawilżenie, czyli wiązanie wody, ujędrnianie i przywracanie elastyczności skórze.

Stymulator tkankowy Nucleofill jest na tyle uniwersalny, że mogą go stosować osoby w każdym wieku i niezależnie od rodzaju skóry. 

Lenisna – to wypełniacz, który jest niejako połączeniem wypełniacza i biostymulatora. Opiera się na kwasie polimlekowym i nieusieciowanym kwasie hialuronowym. Preparat szybko wnika w tkanki i błyskawicznie widać efekt zabiegu. Polecany jest przede wszystkim osobom, których skóra utraciła jędrność oraz z dużą ilością zmarszczek. Stymulator tkankowy Lenisna stosuje się nie tylko na twarz, ale również na ramiona, brzuch, pośladki czy uda. 

Juvelook – to silny stymulator produkcji kolagenu. Dzięki unikalnemu połączeniu kwasu polimlekowego PDLLA z kwasem hialuronowym efekt kuracji jest bardzo szybko widoczny. Co więcej, oprócz ujędrnienia skóry, wykorzystywany jest również do mezoterapii twarzy, szyi oraz dekoltu, a także odmłodzenia okolicy oka. 

Zabiegi Lenisna i Juvelook są preparatami o takim samym składzie. Różnią się jedynie miejscem stosowania. 

Zapoznaj się z pełną ofertą naszego gabinetu medycyny estetycznej KT Clinic w Bydgoszczy  i skorzystaj z wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanego lekarza, który nie tylko zadba o Twój wygląd, ale również o Twoje zdrowie.