Białkowska Clinic

Najważniejsze informacje o zabiegu Lenisna

 • Kto wykonuje zabieg? Lekarz medycyny estetycznej
 • Jaki jest czas trwania zabiegu? 60min
 • Czy zabieg jest bolesny? Preparat kwasu polimlekowego jest mieszany z lidokainą, co sprawia że jest praktycznie bezbolesny.
 • Jakie są wskazania do zabiegu? Niwelowanie zmarszczek, rewitalizacja i zagęszczenie skóry, poprawa jakości skóry, wypełnianie ubytków, redukcja cieni pod oczami, wypełnienie doliny łez.
 • Jaki jest czas rekonwalescencji? 1-3dni.
 • Kiedy widać pierwsze efekty? Efekty zabiegu widoczne są natychmiast po podaniu. Uzyskujemy efekt wypełnienia dzięki obecności kwasu hialuronowego. Po ok 2 tygodniach następuje produkcja kolagenu zapoczątkowana przez obecność mikrocząsteczek kwasu mlekowego i trwa ona przez wiele miesięcy.
 • Ile utrzymują się efekty zabiegu? Efekty terapii utrzymują się ponad dwa lata.
 • Jaka jest ilość koniecznych zabiegów dla optymalnego efektu? Rekomendowana ilość zabiegów to 2 lub 3 w zależności od mankamentu skórnego w odstępach 6-8 tygodniowych. Po dwóch latach rekomendujemy wykonać 1 zabieg przypominający.
 • Jakie są główne przeciwwskazania? Ciąża i karmienie piersią, aktywne choroby nowotworowe, aktywne infekcje, przyjmowanie retinoidów (Isotec) w przeciągu ostatnich 6 miesięcy
 • Czy są zalecenia pozabiegowe? Bezpośrednio po zabiegu nie nakładać makijażu. Filtr przeciwsłoneczny SPF50 przez 30dni.

Co to jest Lenisna?

Produkt LENISNA został zaprojektowany jako wypełniacz działający w czasie o stężeniu 170 mg kwasu polimlekowego PDLLA oraz 30 mg nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Przeznaczony jest do leczenia zmarszczek głębokich, wiotkości i znaczących ubytków tkankowych. Daje efekt WOW! Dzięki połączeniu kwasu polimlekowego PDLLA z kwasem hialuronowym HA otrzymujemy efekt, który widoczny jest od razu po zabiegu. Wypełnienie utrzymuje się do momentu, gdy dominować zaczyna proces produkcji nowego kolagenu, elastyny przez kwas polimlekowy.

Na czym polega zabieg z kwasem polimlekowym?

Poprzez dostosowanie ilości roztworu, oraz wielkości cząsteczek od 50 do 60 mikrometrów i połączeniu ich z nieusieciowanym kwasem hialuronowym otrzymano hybrydę dostosowaną do aplikacji w tkankę podskórną lub okostnowo – poprzez zastosowanie kaniuli lub igły.

Efekty zabiegu Lenisna – ile się utrzymują?

Efekty terapii Lenisna widoczne są natychmiast po podaniu. Uzyskujemy efekt delikatnego wypełnienia i nawilżenia dzięki obecności kwasu hialuronowego. Po ok 2 tygodniach następuje wchłonięcie kwasu (gdyż jest on nieusieciowany) i następuje produkcja kolagenu zapoczątkowana przez obecność mikrocząsteczek kwasu mlekowego i trwa ona przez wiele miesięcy od wykonania zabiegu. Docelowy rezultat widzimy po ok. 3-5 miesiącach od wykonania zabiegu. Rekomendowana ilość zabiegów  to najczęściej 2 lub 3 zabiegi w zależności od mankamentu skórnego i potrzeb pacjenta w odstępach 8-12 tygodniowych. Po dwóch latach rekomendujemy wykonać 1 zabieg przypominający. Efekty terapii utrzymują się najczęściej przez ponad dwa lata od wykonania ostatniego zabiegu.

Zabieg kwasem polimlekowym pod oko
Zabieg kwasem polimlekowym w okolicy oka

Zauważalne efekty po zabiegu Lenisna

Główne efekty zabiegu to:

 • Nieznaczne wypełnienie i biostymulacja skóry (np. policzków, skroni),
 • Poprawa jakości skóry,
 • Zagęszczenie i poprawa napięcia skóry,
 • Wypełnienie delikatnych zmarszczek,
 • Wygładzenie, nawilżenie, napięcie skóry.

Techniki łączone – LENISNA + kwas hialuronowy usieciowany – jeszcze lepsze efekty

Tak to możliwe! Preparat możemy w odpowiedni sposób łączyć z kwasem hialuronowym usieciowanym – dzięki czemu uzyskujemy wyraźniejszy efekt wolumetryczny od razu z dodatkowym potęgowaniem efektu w czasie oraz z dodatkową stymulacją i poprawą jakości skóry w czasie! Jest to świetna alternatywa dla osób, które chcą szybko wyglądać dobrze, a dodatkowo chcą aby z czasem stan ich skóry jeszcze się poprawiał.

Jakie są zalecenia po zabiegu LENISNA?

Bezpośrednio po zabiegu nie nakładamy makijażu. Unikamy sauny, solarium, nadmiernych ilości alkoholu na 14 dni po zabiegu. Zabieg w przeciwieństwie do zabiegów z użyciem czystego kwasu polimlekowego – pozostawia mniejsze obrzęki, nie wymaga masażu – jest więc lepszy dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na długą rekonwalescencję oraz nie mają czasu na wykonywanie masażu.

Kwas polimlekowy LENISNA – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem kwasu polimlekowego LENISNA to:

 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Choroby nowotworowe,
 • Choroby autoimmunologiczne (toczeń rumieniowaty układowy, RZS),
 • Pozostałe choroby autoimmunologiczne kontrolowane, w fazie remisji nie są przeciwwskazaniem.

Cena zabiegu Lenisna:

Kwas polimlekowy Lenisna lub Lanluma - twarz / twarz + szyja / dekolt2000 zł (cała fiolka)
Lenisna 1 amp. + kwas hialuronowy usieciowany*1 ml - 2600 zł
*2 ml - 3100 zł
Juvelook - cała twarz z powieką dolną lub szyja / dekolt / dłonie2000 zł (cała fiolka)
Juvelook okolica oka (powieki dolne lub inny obszar)1000 zł
Kwas polimlekowy - rewitalizacja skóry, niwelowanie pelikanów, niwelowanie cellulitu2000 zł / 15ml
Kwas polimlekowy - większe obszary (np. lifting pośladków lub twarz + szyja + dekolt)4000 zł / 40ml

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!