Białkowska Clinic

Najlepsze zabiegi pod oczy

Najlepsze zabiegi na skórę pod oczami

Oczy stanowią jeden z najważniejszych elementów naszego wizerunku. Dlatego zmarszczki pod oczami to spory problem estetyczny. Dotyczy nie tylko cery dojrzałej. Tak zwane kurze łapki mogą pojawić się nawet u osób młodych – przed ukończeniem trzydziestego roku życia. Czy możliwe jest skuteczne odmłodzenie skóry pod oczami?

Skąd biorą się zmarszczki pod oczami?

Skóra pod oczami jest bardzo cienka, niemal pozbawiona tkanki tłuszczowej. Łatwo więc ulega przesuszeniu. Co więcej, skóra wokół oczu nieustannie „pracuje” w związku z działaniem mięśni odpowiedzialnych za mruganie i mimikę twarzy. W konsekwencji narażona jest na ciągłe rozciąganie i marszczenie. Już tylko dlatego zmarszczki pod oczami pojawiają się wcześniej niż w innych obszarach.

Fizjologiczne procesy starzenia się skóry wokół oczu często przyspieszane są przez indywidualne uwarunkowania genetyczne albo niekorzystne czynniki środowiskowe, do których należą:

  • ekspozycja na promieniowanie słoneczne,
  • zanieczyszczenia powietrza (dym papierosowy, smog itd.),
  • błędy pielęgnacyjne (np. źle dobrane kosmetyki),
  • nieprawidłowa dieta, 
  • niezdrowy tryb życia.

Przedwczesnej utracie jędrności skóry pod oczami można zapobiegać, chroniąc ją przed działaniem powyższych czynników. Skutecznym sposobem znoszenia powstałych zmian, a zarazem znakomitą formą profilaktyki, są zabiegi pod oczy z zakresu medycyny estetycznej.

Wygładzanie zmarszczek pod oczami kwasem hialuronowym

Jedną z najczęściej stosowanych w medycynie estetycznej substancji jest kwas hialuronowy. To związek, który w ludzkim organizmie występuje naturalnie (choć z wiekiem jego ilość się zmniejsza) i odpowiada m.in. za wiązanie wody. Dzięki tej właściwości przyczynia się od odpowiedniego nawilżenia skóry, a tym samym jej jędrności. 

Iniekcja kwasu hialuronowego to zabieg ujędrniający pod oczy, którego rezultaty zależą od rodzaju wykorzystanej substancji. Kwas nieusieciowany nawilża skórę, przywraca jej napięcie i zdrowy wygląd. Kwas usieciowany to rodzaj wypełniacza – tworzy pod skórą zwartą strukturę (utrzymującą się kilka miesięcy), korygując w ten sposób powstałe zmiany. 

Mezoterapia igłowa i dermapen na odmłodzenie skóry pod oczami

Kwas hialuronowy nie jest jedyną substancją, która pozwala ujędrnić i pogrubić skórę pod oczami. W tę wrażliwą okolicę można aplikować złożone koktajle odżywcze – zawierające witaminy, minerały, antyoksydanty, koenzymy itd. Służą one regeneracji zmęczonej skóry i przywracają jej młody wygląd.

Substancje aktywne aplikuje się poprzez szereg podskórnych iniekcji, czyli zabieg mezoterapii igłowej. Alternatywę dla niego stanowi dermapen – zabieg urządzeniem pozwalającym wykonać kilkanaście nakłuć jednocześnie. Mikrouszkodzenia, do jakich dochodzi podczas iniekcji, także są dla skóry korzystne – stymulują naturalne procesy jej samoregeneracji. 

Nowoczesne sposoby na zmarszczki pod oczami – NucleoFILL i Juvelook

Innowacyjną metodą wygładzania zmarszczek pod oczami jest aplikacja takich stymulatorów tkankowych jak NucleoFILL. Wprowadza się go za pomocą bardzo cienkiej igły w  skórę pod oczami. Zawarte w preparacie polinukleotydy stymulują produkcję kolagenu i elastyny (czyli substancji budulcowych skóry), wiążą w skórze wodę oraz zwalczają wolne rodniki.

Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami w ciągu chwili i zachować ten efekt na długo? Niemal natychmiastową poprawę wyglądu zapewnia preparat Juvelook. Zawiera on kwasy hialuronowy i polimlekowy. Ten pierwszy wypełnia  zmarszczki od razu po zabiegu, drugi – jeszcze przez wiele miesięcy pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.

Wyżej opisane sposoby na usuwanie zmarszczek pod oczami to procedury nieinwazyjne i niemal bezbolesne. Wykonuje się w seriach kilku zabiegów, po których – by utrzymać uzyskany efekt – wystarczy co pewien czas wykonać zabieg przypominający.