Białkowska Clinic

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Medycyna estetyczna dla mężczyzn - zabiegi

Może się zdawać, że pielęgnacja urody to domena kobiet. Stereotyp mężczyzny nieprzykładającego wagi do wyglądu to jednak przeszłość. Dziś już około 20% pacjentów klinik medycyny estetycznej to panowie! Mężczyźni coraz częściej chcą poprawić mankamenty urody albo ukryć oznaki starzenia się. Dlaczego? Jakie zabiegi preferują?

Dlaczego zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn zyskują na popularności?

Przez ostatnie dekady w świadomości społecznej w zakresie pielęgnacji ciała dokonało się wiele przemian. Oczywisty stał się związek pomiędzy stanem skóry a zdrowiem, wyglądam a samooceną. Medycyna estetyczna przestała kojarzyć się wyłącznie z powiększaniem ust, a kliniki oferują coraz bardziej innowacyjne i mniej inwazyjne zabiegi. Zmieniają się także kanony urody. W konsekwencji zabiegi na twarz dla mężczyzn stały się częścią standardowej oferty większości gabinetów

Mężczyznom zależy na korekcie niedoskonałości z różnych względów – najczęściej zawodowych. Zadbana skóra i młody wygląd to atuty pożądane u handlowców czy menedżerów. Łysienie stało się problemem osób medialnych, a zbędne owłosienie utrudnia życie sportowcom.  Przede wszystkim jednak panowie chcą czuć się komfortowo we własnej skórze i rozumieją, że jej prawidłowy stan przekłada się np. na wyższą odporność organizmu.

Jakie zabiegi estetyczne są dedykowane mężczyznom?

Męska skóra różni się nieco od kobiecej. W efekcie później się starzeje, ale częściej dotykają jej takie zmiany, jak np. zaskórniki. Niemniej panowie zmagają się z tymi samymi problemami, co panie. Dlatego oferta zabiegów medycyny estetycznej dla mężczyzn w Bydgoszczy w KT Clinic jest dokładnie tą samą, którą dedykujemy kobietom. Oczywiście nie wszystkie procedury cieszą się jednakowym zainteresowaniem osób obu płci. Nie zmienia to faktu, że np. męska wolumetria twarzy przebiega w ten sam sposób, co kobieca, choć może służyć innym efektom. Podczas gdy panom zależy na poszerzeniu linii żuchwy, paniom – na jej złagodzeniu. Generalnie, mężczyźni preferują zabiegi mało inwazyjne, nie wymagające długiej rekonwalescencji. Najczęściej chcą uzyskać bardzo naturalne efekty.

Popularne zabiegi medycyny estetycznej dla panów

Spośród bogatej oferty zabiegów medycyny estetycznej dla mężczyzn najbardziej interesujące są te, które pomagają im pozbyć się uciążliwych, często wstydliwych dolegliwości, takich jak:

  • łysienie androgenowe – znakomite efekty daje np. mezoterapia igłowa skóry głowy, która przy okazji pozwala pozbyć się takich problemów, jak łupież czy przetłuszczanie się włosów, 
  • nadpotliwość – nadmiernemu wydzielaniu się potu w obszarze pach, stóp czy dłoni można zapobiec, stosując terapię toksyną botulinową (efekt jednego zabiegu utrzymuje się nawet do 9 miesięcy!),
  • ginekomastia – przerost sutka u mężczyzn często wymaga zmiany nawyków żywieniowych albo leczenia hormonalnego, ale niewielki nadmiar tkanki tłuszczowej w tej okolicy można usunąć z pomocą lipolizy iniekcyjnej.

Jeśli chodzi o zabiegi na twarz, dla mężczyzn najlepszą opcją jest wolumetria, czyli wypełnianie i modelowanie kwasem hialuronowym. Ta nieinwazyjna, przynosząca szybki, a przede wszystkim naturalny efekt metoda pozwala skorygować rysy twarzy tak, by nadać jej bardziej męski wygląd. Służy też redukcji zmarszczek, worków i cieni pod oczami, co sprzyja nie tylko młodemu wyglądowi, ale też pomaga budować wizerunek osoby silnej, wypoczętej, zrelaksowanej.