Białkowska Clinic

Wolumetria twarzy – czym jest?

Wolumetria twarzy polega na podaniu kwasu hialuronowego wolumetrycznego – “twardego”, mocno usieciowanego, który podawany jest w głębsze warstwy tkanki podskórnej i ma za zadanie unosić tkanki – dzięki czemu można skorygować lub przywrócić prawidłowy kształt twarzy lub poprawić niedoskonałości, takie jak nierówności, ubytki tkanki podskórnej, zniwelowanie garba na nosie czy też odtworzenie kości policzkowych.

Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia związane głównie z utratą objętości, pozwala wyrównać kontury twarzy, wypełnić zapadnięte policzki, nadać inny kształt twarzy, poprawić owal oraz rysy twarzy. Oprócz efektu korekty niedoskonałości, wypełnienia i liftingu, dzięki wolumetrii uzyskujemy także dodatkowo spłycenie zmarszczek i ogólny efekt odmłodzenia.

Wolumetria to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Odpowiednio wykonany zabieg wolumetrii potrafi dać świetne, naturalnie wyglądające i subtelne rezultaty.

Wskazania do zabiegu wolumetrii:

 • modelowanie brody (uzupełnienie ubytku w brodzie, wydłużenie brody, korekta brody kwasem hialuronowym)
 • modelowanie i powiększenie policzków (uzupełnienie ubytków, korekta ich kształtu, uwydatnienie kości policzkowych)
 • modelowanie konturów twarzy, poprawienie owalu twarzy, usuwanie tzw. „chomików”, modelowanie linii żuchwy
 • wypełnienie „doliny łez”
 • konturowanie linii żuchwy
 • korygowanie kształtu nosa (niechirurgiczna korekta nosa kwasem hialuronowym – wypełnianie nierówności, ubytków, zmniejszanie garba)
 • wypełnianie bruzd nosowo wargowych, linii marionetek
 • uzupełnianie ubytków w okolicy skroni
 • wolumetria pośladków oraz innych części ciała

Jakimi preparatami możemy wykonać zabieg wolumetrii?

Stosowane do zabiegu wolumetrii preparaty są bezpieczne, a zabieg wykonywany jest przez lekarza, który doskonale zna anatomię twarzy i wie, w które miejsca bezpiecznie może podać preparat. Do zabiegu wolumetrii z reguły używamy kwasu hialuronowego usieciowanego, jednak istnieją także inne alternatywy.

Zabieg wolumetrii możemy wykonać za pomocą następujących preparatów:

 • kwas hialuronowy wolumetryczny
 • kwas polimlekowy (Lenisna)
 • hydroksyapatyt wapnia (Radiesse, Crystalys)
 • ATR – autologiczne wypełniacze

Wielu z nas zabiegi wolumetrii kojarzą się jedynie z kwasem hialuronowym – ale czy słusznie? Należy pamiętać, ze zabiegi wykonane z użyciem stymulatorów tkankowych – pełniących przy okazji rolę wypełniacza (kwas polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia, ATR) – dodatkowo stanowią bardzo silny bodziec dla naszej skóry i powodują jej długotrwałą odnowę i przebudowę.

Jak wygląda zabieg modelowania twarzy (wolumetrii)?

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a dla wrażliwych osób możliwe jest znieczulenie kremem z lidokainą. Podczas zabiegu odczuwalne jest wkłucie igły oraz lekkie rozpieranie w tkankach podskórnych podczas podawania preparatu. Sam zabieg trwa ok. 20 minut. Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza za pomocą igły lub kaniuli (tępo zakończonej igły). W trakcie konsultacji przed zabiegiem – lekarz proponuje pacjentowi rodzaj preparatu, ilość ampułek, następnie dobiera technikę jego podania oraz głębokość na jaką zostanie podany podczas zabiegu wolumetrii.

Jakie są efekty wolumetrii i jak długo się utrzymują?

Efekty wolumetrii (modelowania twarzy) widoczne są praktycznie od razu po zabiegu. Utrzymują się od 12 do nawet do 24 miesięcy – w zależności od indywidualnych predyspozycji  pacjenta oraz rodzaju użytego preparatu y. Lifting wolumetryczny nie wymaga rekonwalescencji, w dniu zabiegu można już powrócić do codziennych czynności. Istnieje możliwość pojawienia się drobnych nierówności, obrzęków i podbiegnięć krwawych w miejscu iniekcji oraz nieznacznego dyskomfortu w wypełnionej okolicy – do kilku dni od wykonania zabiegu wolumetrii.

Cena zabiegu – modelowanie twarzy i wolumetria:

Wolumetria (modelowanie policzków, brody, linii żuchwy) * 1amp. = 900 zł
* 2amp. = 1700 zł
* 3amp. = 2400 zł
* 4amp. = 3000 zł
* 5amp. = 3500 zł
* 6amp. = 4100 zł
Linie marionetki / unoszenie kącików ust od 900 zł (w zależności od ilości ampułek)
Bruzdy nosowo-wargowe 900 zł
Dolina łez * 900 zł Artfiller Fillmed
* 950 zł Redensity II
Powiększenie policzków od 900 zł (w zależności od ilości ampułek)
Modelowanie brody (korekta brody kwasem hialuronowym) 900 zł
Modelowanie linii żuchwy, owalu twarzy od 900 zł (w zależności od ilości ampułek)
Wypełnianie skroni 900 zł
Modelowanie twarzy V-LIFT (lifting skroniowy, modelowanie kości policzkowych, modelowanie brody – 4 amp.) 3000 zł
Modelowanie twarzy FULL FACE (lifting skroniowy, modelowanie kości policzkowych, modelowanie brody, modelowanie ust, korekta nosa – 5 amp.) 5000 zł
Modelowanie nosa (korekta nosa kwasem hialuronowym) 1000 zł

Efekty wolumetrii (modelowania twarzy):

Modelowanie twarzy obejmuje: modelowanie linii żuchwy, modelowanie brody, modelowanie owalu twarzy.

Efekty korekty nosa kwasem hialuronowym:

 

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!

  Iwermektyna jest środkiem przeciwrobaczym. Jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez niektóre pasożyty. Działa poprzez zabijanie pasożytów. Użyj Ivermectin (Stromectol) z https://www.iwermektyna-kupic.pl zgodnie z zaleceniami lekarza. Stromectol należy przyjmować doustnie na pusty żołądek, popijając szklanką wody. Niektórzy pacjenci przyjmujący Stromectol wymagają regularnego monitorowania i ponownego leczenia, aby zapewnić całkowite wyeliminowanie infekcji.