Czym jest nadpotliwość?
Nadpotliwość dosięga około 3% ludzkości, a więc jest problemem bardzo powszechnym. Dotyczy on głównie obszaru pach, dłoni, stóp i czoła. Przyczyną może być stres, spożywanie niektórych przypraw, kofeiny lub napojów energetycznych, choroby neurologiczne, infekcje przebiegające z wysoką temperaturą ciała, zaburzenia hormonalne (np. nadczynność tarczycy) lub nowotwory u mężczyzn (guz nadnerczy). Funkcjami gruczołów potowych steruje ośrodek termoregulacji oraz współczulny układ nerwowy w mózgu. Nadpotliwość jest dość wstydliwym i uciążliwym problemem, który może wpływać na obniżenie codziennego komfortu życia osoby dotkniętej problemem nadpotliwości. Na szczęście są skuteczne metody walki z nadpotliwością – jedną z najbardziej bezpiecznych i skutecznych metod walki z nadpotliwością jest botoks. Zapobiega wydzielaniu potu przez gruczoły potowe. Pozwala skutecznie pozbyć się problemu w szybki i nieinwazyjny sposób. Efekt leczenia utrzymuje się długo dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej uzyskiwanej z bakterii Clostridium botulinum.
Nadpotliwość – leczenie botoksem
Leczenie nadpotliwości jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemem nadmiernego pocenia, zarówno w obrębie pach, jak i dłoni, stóp, czoła oraz innych dowolnych części ciała. Botoks (toksyna botulinowa) zwalcza nadmierną potliwość na około 4-9 miesięcy po każdym zabiegu. Podanie botoksu do określonej okolicy przez lekarza w odpowiedni i określony sposób powoduje zablokowanie zakończeń nerwowych odpowiadających za wydzielanie potu przez gruczoły potowe. W konsekwencji powoduje to zablokowanie i zatrzymanie nadmiernego pocenia. Jest to wybawienie dla osób z nadmierną potliwością.
Leczenie nadpotliwości botoksem – efekty
Pierwsze efekty widoczne są już na około 7-14 dni od zabiegu. Należy jednak pamiętać, że efekty zabiegu nie są jednakowe w przypadku każdego pacjenta, ponieważ są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań. Na efekty zabiegu leczenia nadpotliwości mogą wpływać takie czynniki jak: wiek, stan zdrowia, tryb życia oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty leczenia nadpotliwości w każdym przypadku omawiane są podczas wizyty z lekarzem medycyny estetycznej.
Czy leczenie nadpotliwości botoksem jest bolesne?
Leczenie nadpotliwości jest wykonywane w znieczuleniu miejscowych (maść z lidokainą), dzięki czemu nie jest on bardzo bolesny. Może on być nieprzyjemny, podczas podawania botoksu czuć szczypanie, ale nie jest bardzo bolesny. Wiele osób obawia się dolegliwości bólowych przy zabiegu w obrębie stóp i dłoni. Nic bardziej mylnego! Zabieg w obrębie dłoni i stóp przeprowadza się w Naszym Gabinecie w znieczuleniu nasiękowym. Lek znieczulający podawany jest poprzez iniekcję w miejsce zabiegowe, a jego działanie lokalnie blokuje przewodnictwo nerwów czuciowych i umożliwia bezbolesne wykonanie zabiegu leczenia nadpotliwości w obrębie stóp i dłoni!
Ile czasu trwa leczenie nadpotliwości?
Zabieg leczenia nadpotliwości trwa około 10-15 minut, jednak przed zabiegiem zastosowane znieczulenie wymaga oczekiwania ok. 30 minut celem wykonania zabiegu. Łącznie zabieg leczenia nadpotliwości trwa więc około. 40-45 minut.
Kto może wykonać zabieg leczenia nadpotliwości?
Zabieg leczenia nadpotliwości może wykonywać jedynie lekarz medycyny estetycznej. Należy pamiętać, że botoks (toksyna botulinowa) jest lekiem wydawanym na receptę. Powinien być używany jedynie przez osobę do tego uprawnioną, czyli przez lekarza.
Nadpotliwość – leczenie (cena):
Leczenie nadpotliwości – (pachy / dłonie / stopy) | 1200 zł
*gdy zachodzi konieczność zwiększenia dawki – w przypadku utrzymywania częściowej potliwości pozabiegowo, w przypadku zbyt krótkiego utrzymywania efektu lub gdy powierzchnia zabiegowa jest duża + 400 zł |