Białkowska Clinic

Najważniejsze informacje na temat kwasu hialuronowego

 • Kto wykonuje zabieg? Lekarz medycyny estetycznej
 • Jaki jest czas trwania zabiegu? 30min-1h
 • Czy zabieg jest bolesny? Znieczulenie miejscowe sprawia, że nie jest on bolesny.
 • Jakie są wskazania do zabiegu? Utrata objętości tkanek twarzy, zmarszczki, korekta ust, zmarszczki palacza, pogłębione bruzdy nosowo-wargowych, linie marionetek, cienie pod oczami, korekta kształtu nosa, modelowanie żuchwy, brody, policzków, odmładzanie dłoni.
 • Jaki jest czas rekonwalescencji? 1-3 dni
 • Kiedy widać pierwsze efekty? Od razu po wstrzyknięciu kwasu
 • Ile utrzymują się efekty? Od 6-12 miesięcy – zależy to od rodzaju kwasu (usieciowany lub nieusieciowany), okolicy zabiegowej oraz indywidualnych predyspozycji, w niektórych przypadkach czas ten może skrócić się lub wydłużyć.
 • Jakie są główne przeciwwskazania? Zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie można wykonywać w ciąży oraz podczas karmienia piersią. Przeciwskazaniem są również aktywne choroby nowotworowe i aktywne infekcje.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest podstawowym, naturalnym składnikiem występującym w skórze. Jest on niezwykle ważny dla jej prawidłowego wyglądu – odpowiada za nawilżenie, jędrność i odpowiednie napięcie skóry. Niestety jego ilość wraz z wiekiem zmniejsza się, co prowadzi do niekorzystnych zmian zachodzących w obrębie naszej skóry – staje się ona odwodniona, wiotka, pojawiają się pierwsze zmarszczki, bruzdy oraz inne niedoskonałości. Dzieje się to zarówno w obrębie skóry twarzy jak i skóry dłoni oraz innych okolic ciała. Kwas hialuronowy używany do zabiegów medycyny estetycznej ma za zadanie odtworzenie odpowiedniego napięcia, nawilżenia oraz skorygowanie ubytków w obrębie tkanki podskórnej powstających z wiekiem. Kwas hialuronowy wykorzystywany w medycynie estetycznej dzielimy na usieciowany – czyli tworzący zwartą strukturę, która po podaniu do tkanki wypełnia ją i unosi (używany do zabiegów wypełniających, pozostaje w skórze przez około 6 miesięcy) oraz nieusieciowany – który nie tworzy pod skórą wypełnienia, a jedynie nawilża ją i odżywia, wchłania się w przeciągu kilku dni po zabiegu.

Na czym polega zabieg z kwasem hialuronowym?

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są to zabiegi, które uzupełniają niedobory tej naturalnie znajdującej się w naszej skórze substancji, co przywraca jej napięcie, nawilżenie, blask oraz zwiększa objętość miejsc do których zostanie podany. Kwas hialuronowy występuje w postaci przezroczystego żelu, który podawany jest za pomocą cienkiej igły lub kaniuli w wybrane miejsca na twarzy. Przed zabiegiem skóra znieczulana jest za pomocą specjalnego kremu, co czyni zabieg względnie bezbolesnym. Zabieg trwa od ok. 30min do 1h.

Kiedy widoczne są efekty zabiegu i ile się utrzymują?

Efekty widoczne są natychmiastowo, a rekonwalescencja jest bardzo krótka – praktycznie już w dniu zabiegu można wrócić do swoich codziennych czynności. Efekty utrzymują się od 6-12miesięcy, czasami dłużej. Jest to zależne od rodzaju wybranego kwasu, okolicy, w którą został podany kwas oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

ZALECENIA OGÓLNE:

 • Bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się nakładania makijażu ani wykonywania innych czynności, które niosłyby ryzyko zainfekowania miejsc iniekcji (np. dotykania i pocierania nieumytymi rękami, całowania, dotykania zwierząt itp.). Należy utrzymać miejsca objęte iniekcją w szczególnej czystości przez minimum 24 godziny po zabiegu.
 • Przez 7-14 dni po zabiegu – nie opalaj się, nie korzystaj z sauny, solarium, krioterapii.
 • Na 7 dni po zabiegu unikaj intensywnego wysiłku fizycznego (przegrzanie ciała, treningi cardio).
 • Wypijaj powyżej 1,5-2 litrów wody na dzień przez 14 dni po zabiegu (a w szczególności przez pierwsze 3 dni). Mogą to być także inne postaci płynów. Staramy się unikać spożywania alkoholu (na minimum 3 dni po zabiegu).
 • Minimum 4 tygodnie po zabiegu nie powinno się wykonywać takich zabiegów, jak np. laseroterapia w okolicach podania wypełniacza oraz inne inwazyjne zabiegi kosmetyczne (głębokie peelingi, mikrodermabrazję, masaże twarzy, makijaże permanentne).
 • Nie masujemy samemu okolicy zabiegu, chyba że lekarz zalecił inaczej.
 • Po zabiegu mogą pojawić się siniaki, krwiaki, delikatne zgrubienia, obrzęki – które powinny ustąpić do 14 dni po zabiegu. W tym wypadku najlepiej stosować maść z Arniki lub maść heparynową 2-3x dziennie na zmienione okolice. Jeżeli jednak coś Cię niepokoi skontaktuj się z nami.
 • W razie wystąpienia objawów niepożądanych skontaktuj się z nami! – objawy niepokojące to: silny ból w miejscu po zabiegu, zblednięcie skóry w okolicy zabiegu, obrzęk utrzymujący się powyżej 3 dni, zaburzenia czucia, drętwienie, pieczenie, zaczerwienienie i nasilona tkliwość w miejscu pozabiegowym.

ZALECENIA PO ZABIEGU MODELOWANIA UST:

 • Dodatkowo przez około 24 godziny po zabiegu unikamy spożywania pokarmów bardzo gorących lub bardzo zimnych (np. lodów).
 • W przypadku modelowania ust nie wykonuj “dziubka” np. picie bezpośrednio z butelki.
 • Jeżeli w przeszłości występowała u Ciebie opryszczka – po zabiegu powiększania ust stosuj Heviran Comfort (dostępny bez recepty) 2x dziennie po 2 tabletki (chyba, że lekarz zalecił inaczej) przez 2 dni przed i 3 dni po zabiegu. Jeżeli nie chcesz stosować leku profilaktycznie – w razie wystąpienia objawów opryszczki po zabiegu – skontaktuj się niezwłocznie z lekarzem.
 • Po zabiegu w ustach pojawiły się grudki, czy to normalne? – może zdarzać się, że po powiększania ust pojawiają się grudki. W takim przypadku należy zgłosić się na wizytę kontrolną około tydzień po zabiegu w celu rozmasowania ust przez lekarza (nie później niż 14 dni od zabiegu).

ZALECENIA PO ZABIEGACH WOLUMETRII (MODELOWANIE POLICZKÓW, NOSA, BRODY):

 • Unikaj ucisku miejsc poddanych zabiegowi szczególnie przez 3 doby po zabiegu, a najlepiej do 14 dni od wykonania zabiegu (przykładowo – po zabiegu wolumetrii policzków – nie śpij na bocznej części twarzy, po zabiegu korekty nosa – nie noś okularów, które uciskają grzbiet nosa, po zabiegu modelowania brody – nie opieraj twarzy na brodzie).

Jakie zabiegi wykonujemy z użyciem kwasu hialuronowego?

W Białkowska CLINIC wykonywana jest:

Cena zabiegu – kwas hialuronowy:

Usta delikatne powiększenie – 0,5ml650 zł
Usta delikatne powiększenie – 0,6ml700 zł
Usta delikatne powiększenie – 0,7ml750 zł
Usta delikatne powiększenie – 0,8ml800 zł
Usta delikatne powiększenie – 0,9ml850 zł
Usta modelowanie (russian lips, usta na płasko) – 1 ml* 900 zł Artfiller
* 950 zł Maili
Usta modelowanie (russian lips, usta na płasko) – 1,2 ml900 zł (Artfiller Fillmed)

Usta efekt nawilżenia (preparat o niższym sieciowaniu) – 1ml800 zł (Artfiller Fillmed)

Odmładzanie i wypełnianie dłoni* 1amp. = 900 zł
* 2amp. = 1700 zł

z witaminami + 300zł
Wolumetria (modelowanie policzków, brody, linii żuchwy)* 1amp. = 900 zł
* 2amp. = 1700 zł
* 3amp. = 2400 zł
* 4amp. = 3000 zł
* 5amp. = 3500 zł
* 6amp. = 4100 zł

*preparaty MAILI +50zł (/ampułka)
Linie marionetki / unoszenie kącików ust od 900 zł (w zależności od ilości ampułek)

*preparaty MAILI +50zł (/ampułka)
Bruzdy nosowo-wargowe 900 zł

*preparaty MAILI +50zł (/ampułka)
Dolina łez * 900 zł Artfiller Fillmed
* 950 zł Redensity II
Powiększenie policzkówod 900 zł (w zależności od ilości ampułek)

*preparaty MAILI +50zł (/ampułka)
Modelowanie brody (korekta brody kwasem hialuronowym)900 zł

*preparaty MAILI +50zł (/ampułka)
Modelowanie linii żuchwy, owalu twarzyod 900 zł (w zależności od ilości ampułek)

*preparaty MAILI +50zł (/ampułka)
Wypełnianie skroni900 zł

*preparaty MAILI +50zł (/ampułka)
Modelowanie twarzy V-LIFT (modelowanie kości policzkowych, modelowanie brody, linii żuchwy - 4 amp.)3000 zł

*preparaty MAILI +50zł (/ampułka)
Modelowanie twarzy FULL FACE (lifting skroniowy, modelowanie kości policzkowych, modelowanie brody, modelowanie ust, korekta nosa, żuchwy - 6 amp.)5000 zł
Modelowanie nosa (korekta nosa kwasem hialuronowym)1000 zł
Modelowanie ciała w tym pośladków - 1amp. (10ml)1200 zł

 

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!