Białkowska Clinic

Skąd się biorą zmarszczki i dlaczego powstają?

Pojawianie się na naszej skórze zmarszczek – to naturalny proces starzenia się skóry. Z upływem lat skóra przestaje produkować kolagen i elastynę, najważniejsze elementy odpowiadające za gęstość, sprężystość oraz elastyczność naszej skóry. Skóra, która z wiekiem wiotczeje, staje się cieńsza i bardziej podatna na różnorodne czynniki zewnętrzne – nie jest w stanie opierać się naturalnemu rozciąganiu tkanek, które powoduje codzienna w naszym życiu mimika oraz grawitacja. Najszybciej oznaki starzenia są widoczne i ujawniają się jako: zmarszczki pod oczami, zmarszczki na czole, lwia zmarszczka – są to typowe zmarszczki mimiczne. Właśnie te zmarszczki są najczęściej usuwanymi zmarszczkami podczas zabiegów medycyny estetycznej. Dzieje się tak, ponieważ zmarszczki wpływające na jakość i kondycje skóry są jednym z najważniejszych i najbardziej wiodących czynników, które wpływają na postrzeganie wieku. Dlatego tak wiele osób pragnie usuwać zmarszczki.

Kiedy należy usuwać zmarszczki?

Na szczęście współczesna medycyna estetyczna jest w stanie skutecznie zredukować nawet najbardziej głębokie i utrwalone zmarszczki. To właśnie dzięki zabiegom medycyny estetycznej możemy na wiele sposobów walczyć z oznakami starzenia, jednak należy pamiętać, iż w przypadku zmarszczek głębokich i mocno utrwalonych – zwykle konieczna jest seria zabiegów lub zabiegi łączone dla optymalnych efektów, dlatego tak ważna jest profilaktyka i szybkie działanie, gdy widzimy już pierwsze oznaki starzenia. Wtedy zabiegi usuwania zmarszczek są najbardziej efektywne i skuteczne. Iniekcje toksyny botulinowej powinien wykonywać wyłącznie lekarz.

W naszej ofercie można znaleźć:

  • usuwanie zmarszczek poprzecznych czoła,
  • usuwanie kurzych łapek i usuwanie zmarszczek okolicy oka,
  • usuwanie lwiej zmarszczki, usuwanie zmarszczek palacza,
  • usuwanie zmarszczek w okolicy bruzd nosowo-wargowych,
  • usuwanie zmarszczek w postaci linii marionetki,
  • usuwanie zmarszczek szyi oraz dłoni.

W jaki sposób można usunąć zmarszczki?

Sposobów na usuwanie zmarszczek jest wiele. Zmarszczki dzielimy na mimiczne oraz statyczne. Mimiczne powstają w momencie wykonywania mimiki – czyli np. uśmiechu lub zdziwionej miny, zmarszczki statyczne są to zmarszczki pozostające na naszej skórze nawet w spoczynku. Z czasem zmarszczki mimiczne przekształcają się w statyczne, dlatego tak ważna jest wcześniej wspomniana profilaktyka przeciwstarzeniowa. W zależności od rodzaju zmarszczek wykonuje się zabiegi: usuwanie zmarszczek toksyną botulinową, kwas hialuronowy do wypełnienia bruzd, zabiegi redukujące i niwelujące zmarszczki oraz poprawiające ogólną jakość skóry: laser frakcyjny CO2, mezoterapia igłowa, stymulatory tkankowe, mezobotoks, osocze bogatopłytkowe oraz wiele innych. Wykonując zabieg z toksyną botulinową należy bezwzględnie upewnić się czy pacjent nie posiada uczulenia na substancję. W przypadku występowania alergii rekomenduje się wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Usuwanie zmarszczek mimicznych

Zmarszczki mimiczne w podstawowy sposób usuwa się przez botoks. Zabieg botoksu używamy głównie do usuwania lwiej zmarszczki, zmarszczek czoła oraz kurzych łapek. Zabieg z użyciem botoksu jest też świetnym zabiegiem w profilaktyce powstawania zmarszczek. Toksyna botulinowa, znana także jako botoks – jest najbardziej popularną metodą spłycenia i wygładzania zmarszczek mimicznych i uzyskanie zrelaksowanego, odświeżonego wyglądu twarzy.

Toksyna botulinowa – czyli botoks (preparaty: botox, Azzalure, Boccouture) jest lekiem stosowanym w medycynie od ponad 25 lat. Jest to bezpieczny i jeden z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej w walce ze zmarszczkami, który pozwala wygładzić i w znacznym stopniu spłycić zmarszczki mimiczne.

Wygładzenie zmarszczek śmiechu
Wygładzenie zmarszczek śmiechu

Jak działa botoks w celu usuwania zmarszczek?

Botoks podawany w okolicę odpowiedniego mięśnia działa poprzez zablokowanie przekazywania impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami. Taka blokada ma charakter czasowy i działa zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy. Mięsień poddany zabiegowi botoksu ulega  rozluźnieniu, dzięki czemu  skóra przestaje się  marszczyć, zagniatać i fałdować. Efektem długoterminowym tego zabiegu jest wygładzenie zmarszczek mimicznych, stopniowe spłycenie już obecnych zmarszczek utrwalonych w skórze, przywrócenie młodszego i zrelaksowanego wyglądu twarzy bez zmiany jej naturalnego wyrazu oraz zapobieganie powstawaniu nowych zmarszczek. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest niewielkie, ważne aby wybrać wykwalifikowaną osobę, która wykona zabieg.

Usuwanie zmarszczek statycznych

Zmarszczki statyczne, utrwalone już w skórze często wymagają także użycia innych metod – głównie wypełnienia kwasem hialuronowym – w przypadku zmarszczek utrwalonych i głębokich. Dotyczy to także zmarszczek, których nie możemy usunąć za pomocą botoksu – przykładowo zmarszczek w obrębie bruzd nosowo-wargowych czy też linii marionetek.

Usuwanie bruzd nosowo-wargowych
Usuwanie bruzd nosowo-wargowych

Usuwanie lwiej zmarszczki

Lwia zmarszczka (lub lwia bruzda) to pionowa bruzda (lub kilka) występująca między brwiami podczas marszczenia brwi – dzieje się tak podczas tworzenia zagniewanej miny. Usuwanie lwiej zmarszczki wykonuje się przy użyciu botoksu. Jeżeli lwia zmarszczka jest mocno utrwalona i głęboka, po zabiegu usuwania lwiej zmarszczki za pomocą botoksu – możemy dodatkowo zastosować wypełnienie kwasem hialuronowym lub zabiegi przebudowujące skórę – np. laser frakcyjny. Jeżeli lwia zmarszczka nie jest mocno zaawansowana – zwykle zabieg z użyciem botoksu jest wystarczający aby usunąć lwią zmarszczkę.

Usuwanie lwiej zmarszczki
Usuwanie lwiej zmarszczki

Usuwanie zmarszczek czoła

Usuwanie zmarszczek okolicy czoła odbywa się na dokładnie tej samej zasadzie co usuwanie lwiej zmarszczki – tzn. zmarszczki czoła usuwa się botoksem, niekiedy też gdy zmarszczki czoła są mocno zaawansowane – konieczne będą dodatkowe metody jak wyżej. Przy usuwaniu zmarszczek czoła należy być bardzo ostrożnym – u osób starszych oraz z nadmiarem skóry na czole i w okolicy powiek – może występować po zabiegu usuwania zmarszczek czoła z użyciem botoksu – uczucie ciężkości czoła lub opadnięcie delikatne powiek. Efekty te są całkowicie odwracalne, jednak mogą wystąpić.

Usuwanie zmarszczek okolicy oka oraz usuwanie kurzych łapek

Usuwanie zmarszczek okolicy oka – jako, że są to zmarszczki mimiczne – również wykonujemy za pomocą botoksu. Usuwanie kurzych łapek za pomocą botoksu sprawia, że podczas uśmiechu skóra w okolicy oka nie marszczy się, jest zrelaksowana. W tym przypadku należy uważać u osób, u których najczęściej z rana występują obrzęki.

Usuwanie zmarszczek – cena:

Usuwanie zmarszczek czoła500 zł

*mężczyźni + 100zł
Usuwanie kurzych łapek500 zł

*mężczyźni + 100zł
Usuwanie lwiej zmarszczki500 zł
Kilka okolic (wyżej wymienione)2 okolice - 850 zł

*mężczyźni + 100zł
3 okolice - 1100 zł

*mężczyźni +100zł
Uniesienie brwi "otwarcie oka"850 zł
Czoło + lwia zmarszczka z efektem uniesienia brwi "otwarcia oka"950 zł
Usuwanie zmarszczek palacza400 zł
Usuwanie zmarszczek króliczych nosa300 zł
Bruzda bródkowa / brukowana broda400 zł
Uśmiech dziąsłowy "Gummy Smile"400 zł

*złożony (szeroki z dodatkową komponentą m.śmiechowego)
+ 100zł
Uniesienie kącików ust400 zł
Uniesienie czubka nosa400 zł
Zwężenie szerokiego uśmiechu400 zł
Skronie400 zł
Baby botox (okolica oczu / czoła)400zł
Baby botox (okolica policzków) - leczenie rumienia800zł
Mezobotoks z witaminami (cała twarz)1200zł
Baby botox / Skin botox (cała twarz)1000 zł
Bruksizm900 zł

*ze skroniami +200 zł
*drobna korekta pozabiegowa jest w cenie zabiegu
*gdy zachodzi konieczność zwiększenia dawki - w przypadku utrzymywania się częściowej pracy mięśnia pozabiegowo, w przypadku zbyt krótkiego utrzymywania efektu lub gdy przerost żwaczy jest duży

+ 100-400zł w zależności od ilości preparatu
Leczenie nadpotliwości - (pachy / dłonie / stopy)1300 zł standardowa dawka

*gdy zachodzi konieczność zwiększenia dawki - w przypadku utrzymywania częściowej potliwości pozabiegowo, w przypadku zbyt krótkiego utrzymywania efektu lub gdy powierzchnia zabiegowa jest duża

+ 400 zł
Flip Lip400 zł
Platysma (szyja)1000 zł
Platysma z liftingiem dolnej części twarzy (uniesienie kącików, broda, okolica linii żuchwy)1800 zł
FULL FACE botoks (czoło, lwia zmarszczka, kurze łapki, uniesienie kącików ust, broda, lifting dolnej części twarzy, Platysma, Lip Flip)3000 zł
Leczenie migreny botoksem2500 zł

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym:

Kwas hialuronowy – zmarszczki czoła/kurze łapki/inne zmarszczki od 900 zł

Efekty zabiegu:

Usuwanie zmarszczek czoła Bydgoszcz:

Usuwanie kurzych łapek Bydgoszcz: 

Usuwanie lwiej zmarszczki Bydgoszcz:

Usuwanie zmarszczek palacza:

Usuwanie zmarszczek palacza wraz z korektą ust
Usuwanie zmarszczek palacza wraz z korektą ust

    ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!