Białkowska Clinic

Czym są cienie pod oczami?

Cienie pod oczami są przypadłością, która dotyka większość ludzi. Częściej występują u kobiet, ponieważ u Pań skóra w tych okolica jest o wiele cieńsza niż u mężczyzn. Mocno widoczna dolina łez jest częstym problemem wśród pacjentek i nadaje ona twarzy wyraz zmęczonej i niewyspanej. Problem ten głównie dotyczy osób przepracowanych i zmęczonych, jednak nie tylko – zmiany te mają też często podłoże genetyczne.

W większości przypadków cienie pod oczami są efektem zaniku tkanki podskórnej w okolicy powieki dolnej – co powoduje zagłębienie pod okiem, problem ten jest dodatkowo bardziej nasilony u osób z głęboko osadzonymi oczami. Dodatkowo cienka skóra w okolicy powieki dolnej powoduje prześwitywanie powierzchownych naczyń krwionośnych. Skóra w okolicy oka jest to najcieńsza skóra ze wszystkich okolic ciała człowieka (jest ona czterokrotnie cieńsza od przeciętnej grubości skóry reszty ciała).

Zmiany kolorytu pod oczami powstają zwykle wskutek niewyspania, ale mogą też powstawać na skutek przebarwień posłonecznych lub zaburzeń pigmentacji towarzyszących różnym chorobom ogólnoustrojowym. Wraz z wiekiem stopniowo wzrasta widoczność cieni pod oczami, ponieważ skóra staje się odwodniona, cienka, wiotka – problem ten nasila się.

Dolina łez – problem wielu pacjentek

Jest to obniżenie się skóry pod oczami. Dodaje ono lat i wygląda nieestetycznie. Czasem jest objawem schorzenia, dlatego w przypadku jej pojawienia warto wykonać podstawowe badania (nerki, serce, tarczyca) i skonsultować się z lekarzem. Najczęstszym powodem pojawienia się doliny łez jest utrata kolagenu oraz elastyczności w skórze. Pojawienie się doliny łez wpływa również na widoczność cieni pod oczami, stają się bardziej zauważalne.

W jaki sposób możemy usunąć cienie pod oczami?

Cienie pod oczami możemy usunąć na wiele różnych sposobów. Wszystko zależy od tego, czy pod okiem istnieje ubytek, czy też problemem jest jedynie cień i pogorszenie jakości skóry. Niekiedy problem jest złożony. Jedną z najbardziej popularnych metod usuwania cieni pod oczami jest wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym.

Dolina łez zostaje wypełniona kwasem hialuronowym podczas zabiegu. Jest to trudny technicznie zabieg i powinien wykonywać go jedynie lekarz z dużym doświadczeniem. Preparat dobierany jest przez lekarza w zależności od rodzaju problemu, grubości skóry oraz innych uwarunkowań. Podawany jest pod mięsień okrężny oka, dzięki czemu zmniejszone jest ryzyko powstawania powikłań. Dodatkowo niewielkie ilości kwasu mogą zostać podane płycej podskórnie w celu dodatkowego uzupełnienia zabiegu, dzięki czemu następuje oddzielenie skóry od naczyń krwionośnych i zmienia się też jej odcień – skóra nabiera jaśniejszej barwy a sińce znikają.

Kwas hialuronowy podany w odpowiedni sposób powoduje spłycenie lub całkowite usunięcie zagłębienia pomiędzy dolną powieką a policzkiem. Jednak zabieg ten nie jest odpowiedni dla każdego i to lekarz podejmuje decyzję, czy pacjenta można zakwalifikować do niego, czy też nie.

Istnieją także inne alternatywne metody usuwania cieni pod oczami oraz zagęszczenia skóry pod okiem.
Należą do nich:

Cena zabiegu – usuwanie cieni pod oczami:

Dolina łez – wypełnianie kwasem hialuronowym * 900 zł Artfiller Fillmed
* 950 zł Redensity II

Efekty usuwania cieni pod oczami w Białkowska Clinic:

 

    ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!