Białkowska Clinic

Usuwanie rozstępów i blizn – skuteczna metoda 

Laser frakcyjny emituje tysiąc mikrowiązek o bardzo wysokiej energii, które wnikają na głębokość ponad 2mm w głąb skóry.  Docierają do głębszych warstw skóry właściwej oraz pobudzają ją silnie do przebudowy. Z obszaru poddawanego laserowemu usuwaniu rozstępów w miejscu działania lasera powstają mikrouszkodzenia tkanki otoczone fragmentami skóry zdrowej. Natychmiast zaczyna się proces odbudowy i regeneracji . Skóra zyskuje lepsze napięcie, elastyczność, wygładza się jej powierzchnia, jest grubsza, ma równiejszy koloryt, a efekty terapii leczenia rozstępów są naprawdę rewelacyjne.

Kiedy widać pierwsze efekty usuwania rozstępów i blizn laserem?

Laserem frakcyjnym możemy leczyć blizny oraz rozstępy, zarówno świeże (czerwone) jak i stare zmiany (perłowoszare). Najlepsze efekty uzyskuje się w terapii rozstępów niedawno powstałych, różowych. Należy pamiętać, że rozstępy są jak blizny, są one trwałym uszkodzeniem w obrębie skóry, dlatego żadna “łagodniejsza” metoda nie przyniesie tak korzystnych efektów jak laser frakcyjny. Tylko laser frakcyjny (ewentualnie w połączeniu z innymi metodami) jest w stanie zniwelować rozstępy w znacznym stopniu, na tyle aby nie były one mocno widoczne, w przypadku świeżych lub delikatnych zmian jesteśmy w stanie niemalże całkowicie je zniwelować, jednak w przypadku zmian starszych, głębokich – musimy pamiętać, że nigdy nie będziemy w stanie usunąć ich w 100%, jednak zabiegi na pewno spłycą zmiany, poprawią kondycję skóry – dzięki czemu rozstępy będą dużo mniej widoczne.

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów – jak wygląda?

Laser frakcyjny CO2 “dziurkuje” skórę tysiącami mikrowiązek. Dzięki temu, że obszary skóry uszkodzonej są otoczone zdrową tkanką – następuje silna stymulacja, przebudowa, wzrost produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Zabieg ten wygładza skórę, nierówności, poprawia jej elastyczność, koloryt i widocznie usuwa rozstępy. Zabieg ten ma na celu poprawę jakości i gęstości skóry oraz jej całkowitego wyglądu. Rozstępy stają się znacznie mniej widoczne i niezauważalne. Zazwyczaj potrzeba serii 3-6 zabiegów, niekiedy nawet więcej. Podczas laserowego usuwania rozstępów należy więc uzbroić się w cierpliwość. Na całą kurację przeważnie trzeba nastawić się na zabiegi co około 4-6 tygodni przez okres około 6-12 miesięcy. Pierwsze efekty zabiegu usuwania laserowego rozstępów zobaczymy już po 4–6 tygodniach od pierwszego zabiegu. Efekty te z każdym zabiegiem są coraz lepsze.

Usuwanie rozstępów i blizn –  zabieg z użyciem lasera CO2

Przed każdym zabiegiem usuwania rozstępów lub blizn lekarz przeprowadza wywiad oraz ocenia stan skóry, dzięki czemu może dobrać odpowiednią dla danego problemu terapię. Celem rozmowy ze specjalistą jest również eliminacja przeciwwskazań do wykonania zabiegu laserowego usuwania rozstępów i blizn. Osoba przeprowadzająca zabieg informuje o jego przebiegu, ilości niezbędnych zabiegów do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu, możliwych skutkach ubocznych oraz o jakie są zalecenia pozabiegowe. Na około 40 minut przed laserowym usuwaniem rozstępów lub blizn obszar skóry z rozstępami jest znieczulany kremem z lidokainą pod okluzją. Po upływie tego czasu skóra w miejscu zabiegu jest dezynfekowana, a lekarz dobiera odpowiednie dla danej skóry parametry, które także modyfikuje w trakcie zabiegu w zależności od reakcji skóry podczas zabiegu. W przypadku blizn i rozstępów, lekarz stosuje zwykle intensywną terapię, tak aby efekty przebudowy skóry były jak najlepsze. Okres rekonwalescencji jest wtedy nieco wydłużony i trwa około 10-14 dni.

Wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym CO2:

Zabieg lasera frakcyjnego CO2 może być stosowany na całym ciele, nie ma tak naprawdę ograniczeń. Laserowe usuwanie rozstępów powinno być wykonywane jedynie przez doświadczonego lekarza. Ustawia on parametry i moc urządzenia na podstawie własnego doświadczenia oraz reakcji skóry pacjenta. Parametry te są zmieniane z każdym kolejnym zabiegiem. Wskazania do zabiegu lasera frakcyjnego CO2 to:

 • rozstępy na pośladkach
 • rozstępy na biodrach
 • rozstępy na udach
 • rozstępy na łydkach
 • rozstępy na plecach
 • rozstępy na ramionach i barkach
 • rozstępy na rękach
 • rozstępy na piersiach
 • blizny na twarzy, blizny potrądzikowe
 • blizny na dowolnych częściach ciała

Czym są blizny i w jaki sposób powstają?

Blizna to tkanka łączna włóknista, powstaje podczas procesu gojenia się rany. Zastępuje uszkodzoną tkankę. Wygląd oraz wielkość blizny zależy od rany (wielkość, głębokość, powód powstania, proces gojenia oraz predyspozycje do gojenia się ran pacjenta). Gdy nastąpi zakażenie rany – występuje podwyższone ryzyko większej blizny o gorszym wyglądzie. Jeśli proces gojenia przebiegł bezproblemowo uszkodzona skóra zostaje zastąpiona nową tkanką, a ślad po urazie pozostaje niewidoczny. Pielęgnacja świeżej blizny również ma znaczenie – wczesne działanie potrafi zmniejszyć jej widoczność oraz wielkość. Właśnie dlatego zabiegi usuwania blizn są najskuteczniejsze przy młodych bliznach.

Rodzaje blizn 

Blizny możemy rozróżnić według różnych kryteriów. Zaliczamy do nich czas powstania, pochodzenie blizny oraz jej wygląd. Rodzaje blizn ze względu na ich pochodzenie:

 • blizny potrądzikowe (występują najczęściej na twarzy, plecach),
 • blizny pourazowe,
 • blizny pooperacyjne,
 • inne.

Dlaczego powstają rozstępy?

Najczęstsze przyczyny powstawania rozstępów to szybki wzrost w okresie dojrzewania, gwałtowne wahania wagi oraz hormony. Mają podobną strukturę do blizn. Możemy wyróżnić takie czynniki występowania rozstępów jak:

 • wpływ hormonów (ciąża, okres menopauzy oraz dojrzewania),
 • nadmierne rozciąganie skóry (szybkie przybieranie na wadze),
 • słaba kondycja skóry (mają na to również wpływ czynniki genetyczne),
 • nagły przyrost masy mięśniowej (występuje zazwyczaj u osób aktywnych fizycznie, sportowców),
 • terapia lekami sterydowymi.

Cena zabiegu – usuwanie blizn i rozstępów (Bydgoszcz):

Usuwanie rozstępów (w zależności od powierzchni) od 300 zł – 2000 zł
Usuwanie blizn (w zależności od wielkości) od 300 zł – 2000 zł
Leczenie bliznowca200 - 400 zł / za zabieg (w zależności od wielkości zmiany)
Leczenie większej liczby bliznowcówCena ustalana indywidualnie

 

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!