Białkowska Clinic

Najważniejsze informacje – usuwanie cellulitu Alidya

 • Kto wykonuje zabieg? Lekarz medycyny estetycznej.
 • Jaki jest czas trwania zabiegu? 20-60min w zależności od tego czy będzie nałożone znieczulenie.
 • Czy zabieg jest bolesny? Cienka igła sprawia, że jest względnie bezbolesny, ale może być nieprzyjemny. Dla osób wrażliwych można zastosować maść znieczulającą.
 • Jakie są wskazania? Cellulit, utrata jędrności skóry, nierówności na skórze.
 • Jaki jest okres rekonwalescencji? 1 dzień.
 • Kiedy pierwsze efekty? Pojawiają się po ok. 7-14 dniach od zabiegu, efekt docelowy na 2-4 tygodnie po wykonaniu serii zabiegów.
 • Ile utrzymują się efekty? Długotrwałe i zależą od dalszego stylu życia.
 • Ilość koniecznych zabiegów dla optymalnego efektu? Optymalne jest wykonanie 5 do 7 powtórzeń w odstępach 7-10 dni, następnie 1-3 zabiegi w odstępach 30 dni, zaleca się też wykonywanie zabiegów podtrzymująco raz na pół roku.
 • Jakie są główne przeciwwskazania? Ciąża i karmienie piersią, aktywne choroby nowotworowe, aktywne infekcje, przyjmowanie retinoidów (Isotec) w przeciągu ostatnich 6 miesięcy.
 • Jakie są zalecenia pozabiegowe? Bezpośrednio po zabiegu unikać sauny, basenu, solarium, pić dużo wody, zaleca się też masaże okolicy pozabiegowej.

Cellulit – co to jest?

Cellulit, medycznie znany jako lipodystrofia, to określenie zmian w tkance podskórnej spowodowanych nieprawidłową dystrybucją tkanki tłuszczowej. W zależności od nasilenia może być widoczny gołym okiem lub dopiero po ściśnięciu fałdu skórnego. Nierówna tekstura lub oczywiste guzki to komórki tłuszczowe (komórki tłuszczowe). Cellulit, ze względu na swój charakterystyczny wygląd, często określany jest mianem skórki pomarańczowej.

Jak powstaje cellulit?

Cellulit tworzy się z powodu nacisku komórek tłuszczowych, które rosną i naciskają na naczynia limfatyczne i krwionośne. Powoduje to lokalne osłabienie krążenia krwi. Zakłócenia przepływu z kolei prowadzą do dysfunkcji metabolizmu w komórkach. Mają one trudności z wchłanianiem tlenu i wydalaniem toksyn. W ten sposób produkty przemiany materii i woda zaczynają gromadzić się w tkankach, wywierają nacisk na tkankę łączną i przybierają formę, którą znamy jako cellulit (skórka pomarańczowa).

Czym jest Alidya?

Alidya to certyfikowany, zarejestrowany jako pierwszy na świecie preparat do iniekcji wykorzystywany do leczenia i profilaktyki cellulitu. Przede wszystkim powoduje chelatację (unieczynnienie toksycznego działania) atomów żelaza oraz toksyn, które w dużej mierze przyczyniają się do powstawania cellulitu. Ponadto generuje usunięcie nadmiernej ilości wody na drodze procesu zwanego drenażem osmotycznym. Dzięki temu uzyskuje się zmniejszenie obrzęku tkanek, a niekiedy też redukcji obwodu. Podany podskórnie preparat pobudza mikrokrążenie, co po pierwsze wspomaga odżywienie i regenerację tkanek, a po drugie zmniejsza powstawanie nowego cellulitu. W efekcie uzyskujemy efekt ujędrnienia, odżywienia, wygładzenia a także napięcia skóry.

Usuwanie cellulitu – na czym polega zabieg?

Preparat podawany jest do tkanki podskórnej poprzez zabieg mezoterapii – która poza bezpośrednim działaniem podanego preparatu stymuluje też skórę poprzez jej nakłucie, co pobudza tkanki do regeneracji. Preparat podawany jest w specjalny sposób – zarówno do tkanki podskórnej jak i śródskórnie podczas jednego wkłucia. Mezoterapia jest świetnym zabiegiem wygładzającym skórę, co prawda może nie poradzi sobie z całkowitym usunięciem bardzo zaawansowanego cellulitu (z widocznymi guzkami i zgrubieniami, które mogą powodować ból), jednak zmniejsza jego wielkość i intensywność oraz zapobiega powstawaniu nowych zmian. U osób z mniejszym cellulitem udaje się uzyskać efekt pełnego wygładzenia powierzchni skóry. Niezależnie jednak od skali problemu można liczyć na bardzo dobre efekty – które w połączeniu z zabiegami endermologii lub masażu mogą prowadzić do całkowitej redukcji zmian. Nadmiar tkanki tłuszczowej rekomendujemy usunąć poprzez zabieg lipolizy iniekcyjnej.

Kiedy widoczne są efekty i ile się utrzymują?

Najlepsze efekty zabiegu widoczne są na 2-4 tygodnie po wykonaniu pełnej serii zabiegów, jednak już na 7-14 dni od pierwszego zabiegu możemy zauważyć efekty zwiększonego napięcia, odżywienia skóry i zanikania cellulitu. Efekty przy dalszej prawidłowej pielęgnacji i dobrym stylu życia oraz zabiegach przypominających raz na pół roku – mogą być trwałe.

Usuwanie cellulitu Alidya – cena

Uda 500 zł
Pośladki 500 zł
Brzuch 500 zł
Kilka okolic • 2 okolice 800 zł
• 3 okolice 1000 zł
Pakiet 3 zabiegów -10%

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!