Białkowska Clinic

Powiększanie ust 1ml kwasem hialuronowym

Nasze usta z wiekiem “starzeją się”, co powoduje utratę jędrności ust, stają się one suche, odwodnione, skóra jest cienka i pomarszczona, co nadaje im starszy wygląd. Pierwszym etapem procesu starzenia się ust jest ich odwodnienie, co powoduje przesuszenie ich skóry, utratę objętości i jędrności. W miarę starzenia wargi ust tracą również swój naturalny kolor.

W konsekwencji wraz z wiekiem usta są mniej pełne, zwiotczałe, co często pociąga za sobą szereg dalszych zmian takich jak powstanie także zmarszczek dookoła ust, w tym tzw. “zmarszczek palacza” – czyli drobnych poprzecznych zmarszczek dookoła czerwieni wargowej, dodatkowo wraz z wiekiem kąciki ust opadają, co nadaje czerwieni warg nieestetyczny wygląd, a co za tym idzie twarz wygląda na starszą.

Jak zatem zapobiegać tym zmianom? Otóż jednym z najważniejszych czynników jest dbanie o nawilżenie naszych ust. Jednakże obfite nawadnianie i stosowanie różnorodnych kremów i substancji nawilżających nie jest często wystarczające, aby usta pozostały w odpowiedniej kondycji, dlatego świetnym rozwiązaniem jest zadziałanie “od wewnątrz” i modelowanie ust odpowiednim preparatem.

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszego organizmu. Odpowiada on za nawilżenie skóry. Kwas hialuronowy jest także najsilniejszą znaną substancją higroskopijną – czyli wiążącą wodę, dlatego użycie tego typu substancji w celu nawilżenia odwodnionych ust oraz ponownego uformowania pełnej czerwieni wargowej jest świetnym rozwiązaniem. Dzięki zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego można powiększyć objętość ust, zmienić ich kształt, nawilżyć je, poprawić napięcie skóry oraz zniwelować zmarszczki, czy też podnieść opadające kąciki.

Jest to zabieg dla kobiet w każdym wieku, gdyż spełnia on różne oczekiwania:

 • w przypadku osób starszych może on przywrócić napięcie oraz dawną objętość,
 • w przypadku ust odwodnionych – może on pomóc w ich nawilżeniu,
 • w przypadku różnorodnych deformacji w obrębie czerwieni lub widocznej asymetrii – jest w stanie skorygować ich kształt,
 • w przypadku osób młodszych z mało wydatną czerwienia wargową – możemy uzyskać efekt powiększenia ust.

Modelowanie ust na płasko kwasem hialuronowym   Powiększanie ust 1ml kwasem hialuronowym   Modelowanie ust russian lips kwasem hialuronowym

Wiele osób w różnym wieku nie jest zadowolonych z kształtu, czy też wielkości swoich ust. Jak wiadomo kształtne i ponętne usta to marzenie każdej kobiety. Podanie usieciowanego kwasu hialuronowego do czerwieni wargowej – rozwiązuje często problem estetyczny, przywracając piękny uśmiech, a tym samym dobre samopoczucie. Należy jednak pamiętać, że efekty zabiegu powinny być odpowiednio dobrane do fizjonomii całej twarzy. Efekty przesadnie lub nieprawidłowo powiększonych ust może być sztuczny lub wręcz karykaturalny, dlatego też niesamowicie niezbędne jest duże doświadczenie oraz wyczucie estetyczne lekarza wykonującego taki zabieg.

Czy zabiegowi wypełniania ust kwasem hialuronowym mogą poddać się również mężczyźni?

Oczywiście, że tak! Zabieg ten nie jest dedykowany wyłącznie kobietom, a panowie często chcą zniwelować asymetrię lub wyłącznie nawilżyć swoje usta. W tym wypadku ważne jest duże doświadczenie lekarza medycyny estetycznej, aby efekt był w 100% naturalny.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Usta są bardzo wrażliwą okolicą zabiegową, dlatego przed zabiegiem stosujemy znieczulenie miejscowe – w postaci kremu znieczulającego na ok. 30-40 min przed zabiegiem. W przypadku osób szczególnie wrażliwych na ból możemy także wykonać znieczulenie przewodowe (dentystyczne). Preparat kwasu hialuronowego w formie żelu jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą czerwieni wargowej przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły.

W zależności od potrzeb pacjenta można korygować całą okolicę ust poprzez:

 • zwiększenie objętości wargi czerwonej – wargi górnej, dolnej lub obu,
 • nawilżenie lub ujędrnienie ust,
 • modelowanie ust oraz ich konturu,
 • uwydatnienie łuków kupidyna,
 • korekta kształtu ust (niwelowanie asymetrii),
 • wypełnienie drobnych zmarszczek okolicy ust,
 • uniesienie kącików ust.

Po wykonaniu zabiegu usta muszą być rozmasowane przez lekarza celem równomiernego rozprowadzenia preparatu na całej ich powierzchni.

Jakie są metody modelowania ust?

Stosujemy różne techniki modelowania i powiększania ust 1ml kwasem hialuronowym (Bydgoszcz). Są to głównie:

 • metoda na płasko,
 • metoda liniowa,
 • metoda wachlarzowa,
 • baby doll lips,
 • russian lips,
 • julie horne lips
 • oraz wiele innych autorskich metod.

Metoda dobierana jest po konsultacji pacjenta z lekarzem, wspólnym ustaleniu i omówieniu oczekiwanych efektów (w zależności czy interesują cię usta na płasko czy może metoda russian lips). Kwas hialuronowy używany do powiększania ust stosujemy zazwyczaj w objętości 1ml lub 0,5ml. Do zabiegu powiększania ust używany jest kwas hialuronowy o odpowiednim stężeniu i usieciowaniu – również dobierany przez lekarza dla pacjenta.

Popularne rodzaje kwasów to:

 • Fillmed (Filorga) lips,
 • Stylage M,
 • Restylane Kysse,
 • Amalian SF Natural Lips,
 • Juvederm Ultra Smile.

W naszym gabinecie medycyny estetycznej stosujemy wyłącznie dobre jakościowo i sprawdzone preparaty, a modelowanie ust (Bydgoszcz) wykonywane jest autorską metodą, tak aby efekty były jak najbardziej naturalne.

Czy zabieg modelowania ust wymaga specjalnego przygotowania?

Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania. Jeżeli w przeszłości występowała u Ciebie opryszczka – możesz profilaktycznie stosować Heviran Comfort (dostępny bez recepty) 2x dziennie po 2 tabletki (chyba, że lekarz zalecił inaczej) przez 2 dni przed i 3 dni po zabiegu. Ryzyko aktywacji wirusa opryszczki po zabiegu powiększania ust wynosi około 1,45%.

Jakie są zalecenia po zabiegu modelowania ust?

 • Dodatkowo przez około 24 godziny po zabiegu unikamy spożywania pokarmów bardzo gorących lub bardzo zimnych (np. lodów).
 • W przypadku modelowania ust nie wykonuj “dziubka” np. picie bezpośrednio z butelki, palenie papierosów.
 • Jeżeli w przeszłości występowała u Ciebie opryszczka – po zabiegu powiększania ust stosuj Heviran Comfort (dostępny bez recepty) 2x dziennie po 2 tabletki (chyba, że lekarz zalecił inaczej) przez 2 dni przed i 3 dni po zabiegu. Jeżeli nie chcesz stosować leku profilaktycznie – w razie wystąpienia objawów opryszczki po zabiegu – skontaktuj się niezwłocznie z lekarzem.
 • Po zabiegu w ustach pojawiły się grudki, czy to normalne? – może zdarzać się, że po powiększania ust pojawiają się grudki. W takim przypadku należy zgłosić się na wizytę kontrolną około tydzień po zabiegu w celu rozmasowania ust przez lekarza (nie później niż 14 dni od zabiegu).

Zalecenia po zabiegu powiększania ust otrzymasz od nas także w formie wydruku do domu.

Cena zabiegu – powiększanie ust:

Usta delikatne powiększenie – 0,5ml 600 zł
Usta delikatne powiększenie – 0,6ml 650 zł
Usta delikatne powiększenie – 0,7ml 700 zł
Usta delikatne powiększenie – 0,8ml 800 zł
Usta delikatne powiększenie – 0,9ml 850 zł
Usta modelowanie (russian lips, usta na płasko) – 1 ml * 900 zł Artfiller
* 950 zł Maili
Usta modelowanie (russian lips, usta na płasko) – 1,2 ml 900 zł (Artfiller Fillmed)
Usta efekt nawilżenia (preparat o niższym sieciowaniu) – 1ml 800 zł (Artfiller Fillmed)

Efekty modelowania, powiększania ust kwasem hialuronowym:

 

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!