Białkowska Clinic

Search
Close this search box.

Lifting powiek – najważniejsze informacje o PLASMA IQ

 • Kto wykonuje zabieg? Lekarz medycyny estetycznej.
 • Gdzie wykonywany jest lifting powiek? W Bydgoszczy w gabinecie Białkowska Clinic.
 • Jaki jest czas trwania zabiegu? 40min – 1 h.
 • Czy zabieg jest bolesny? Może być nieco nieprzyjemny, dlatego wykonywany jest po uprzednim znieczuleniu miejscowym skóry.
 • Jakie są wskazania do wykonania liftingu powiek? Opadające powieki, wiotkość skóry, utrata napięcia, zmarszczki.
 • Jaki jest czas rekonwalescencji? około 7 dni.
 • Kiedy widać pierwsze efekty? Po wygojeniu skóry – ok. 7-14 dni od zabiegu.
 • Ile utrzymują się efekty Plasmy IQ? Efekty są długotrwałe.
 • Jaka jest ilość koniecznych zabiegów dla optymalnego efektu? 1-3 zabiegów.
 • Jakie są główne przeciwwskazania? Ciąża i karmienie piersią, aktywne choroby nowotworowe, aktywne infekcje, przyjmowanie retinoidów (Isotec) w przeciągu ostatnich 6 miesięcy. Świeża opalenizna (do 2 tygodni). Zabieg najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym. Po konsultacji z lekarzem możliwe jest jednak wykonanie zabiegu również w okresie letnim z odpowiednimi zaleceniami.
 • Czy są zalecenia pozabiegowe? Nie nakładamy makijażu przez pierwsze 3-4 dni po zabiegu, a najlepiej przez pełne 7 dni okresu gojenia. Należy stosować filtr UV50 przez min. 4 tygodnie po zabiegu. Odpowiednia emulsja do mycia oraz kremowania twarzy przez 7 dni po zabiegu – otrzymujesz ją w cenie zabiegu. Unikaj stosowania leków przeciwbólowych (można paracetamol) przez 7 dni po zabiegu.

Co to jest Plasma IQ?

Plasma IQ jest bezpiecznym urządzeniem, wykorzystywanym do bezinwazyjnego liftingu powiek, a efekty jej zastosowania są widoczne już po pierwszym zabiegu.  Pozwala ona uzyskać efekt “otwartego oka”, uniesienia powiek i kącików oka, redukcję zmarszczek na powiekach oraz kurzych łapek. W przeciwieństwie do operacyjnego liftingu powiek, jest to zabieg bezpieczny i mniej inwazyjny. Polega na wytworzeniu silnego stanu zapalnego, który powoduje przebudowę skóry w okolicy oka oraz jej lifting.

Na czym polega zabieg liftingu powiek z użyciem Plasmy IQ?

Urządzenie to wykorzystuje mikrozwiązki plazmy, które działają w obrębie naskórka bez uszkodzenia skóry właściwej.  Pomiędzy skórą pacjenta a końcówką urządzenia tworzy się mały łuk elektryczny, który generuje mikrowiązki plazmy, powodujące sublimację naskórka oraz obkurczania skóry na obszarze działania (wytwarza się w miejscu działania widoczny strupek). Przed zabiegiem okolica oka jest znieczulana, dzięki czemu jest on mniej bolesny. Po zabiegu na powierzchni skóry zauważalne będą niewielkie strupki, które utrzymają się ok. 4-7 dni zanim skóra się całkowicie wygoi.  Po odpadnięciu strupków pojawi się lekkie zaczerwienienie, które zaczyna ustępować w ciągu ok. 1-2 tygodni. Jest idealną alternatywą dla zabiegów chirurgii plastycznej.

Kiedy widoczne są efekty bezinwazyjnego liftingu powiek?

Efekty liftingu powiek bez uszkodzenia skóry widoczne są już po pierwszym zabiegu. Podczas gdy naskórek ulega wygojeniu (około 2 tygodnie po). Niekiedy (w zależności od skali problemu) zabieg może wymagać 2-3 krotnego powtórzenia w odstępach około 4 tygodni. Następnie warto wykonać zabieg podtrzymujący raz na pół roku / rok lub inne zabiegi w tej okolicy np. Laser Frakcyjny – celem utrzymania rezultatów na stałe.

Lifting powiek – dlaczego warto się zdecydować?

Wykonanie bezinwazyjnego liftingu powiek górnych i dolnych metodą Plasma IQ to świetna alternatywa dla plastyki powiek. Blefaroplastyka polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry u lekarza chirurgii plastycznej. Jest to metoda bardziej inwazyjna i wiąże się z dłuższym okresem rekonwalescencji. Efekty korekcji powiek z wykorzystaniem wiązek plazmy są równie dobre. Zauważalny jest wygładzony kontur oraz kształt powiek. Jeśli masz opadające powieki – to zabieg idealny dla Ciebie!

Cena Plasma IQ – (lifting powiek Bydgoszcz):

Górne powieki800 zł
Dolne powieki800 zł
Kurze łapki600 zł
Górne powieki + kurze łapki1000 zł
Górne powieki + dolne powieki1000 zł
Górne powieki + dolne powieki + kurze łapki1200 zł
Górna warga (zmarszczki palacza) lub inne wybrane okolice600 zł

Lifting powiek efekty – Plasma IQ:

 

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!