Białkowska Clinic

Search
Close this search box.

Najważniejsze informacje na temat nici PDO

 • Kto wykonuje zabieg nićmi PDO? Lekarz medycyny estetycznej
 • Jaki jest czas trwania zabiegu? 30-60min
 • Czy zabieg umieszczania nici pod skórą jest bolesny? Znieczulenie sprawia, że jest względnie bezbolesny.
 • Wskazania do użycia nici liftingujących lub rewitalizujących? Niwelowanie drobnych zmarszczek, rewitalizacja i zagęszczenie skóry, usuwanie chomików, podniesienie chomików, wygładzenie bruzd, lifting twarzy, efekt foxy eyes.
 • Jaki jest czas rekonwalescencji? 1-3dni – nici rewitalizujące, do 7 dni – nici liftingujące
 • Kiedy widać pierwsze efekty? W przypadku nici liftingujących PDO efekt jest widoczny od razu po zabiegu, ostateczny efekt widoczny jest po ok. miesiącu. W przypadku nici rewitalizujących PDO- w zależności od ilości i rodzaju nici możemy widzieć efekt zwiększenia objętości i napięcia skory bezpośrednio po zabiegu. Docelowe efekty jednak pojawiają się po ok. 1-6 miesiącach od zabiegu, przebudowa skóry trwa długi czas – dopóki nici całkowicie nie rozpuszczają się pod skórą.
 • Ile utrzymują się efekty liftingu nićmi? Efekty przebudowy skóry są długotrwałe, nici rewitalizujące rozpuszczają się po ok. 6 miesiącach pod skórą, efekt liftingu utrzymuje się do ok. 1-1,5 roku
 • Jaka jest ilość koniecznych zabiegów dla optymalnego efektu? Efekty widać już po jednym zabiegu.
 • Jakie są główne przeciwwskazania? Ciąża i karmienie piersią, aktywne choroby nowotworowe, aktywne infekcje, przyjmowanie retinoidów (Isotec) w przeciągu ostatnich 6 miesięcy
 • Czy są zalecenia pozabiegowe? Bezpośrednio po zabiegu nie nakładać makijażu. Unikaj przez najbliższe 7 dni stosowania NLPZ. Unikaj nadmiernej mimiki i ekspresji twarzy, zabiegów związanych z masażem twarzy, sauny i solarium przez ok 14 dni po zabiegu.

Czym są nici rewitalizujące, a czym nici liftingujące?

Nici rewitalizujące PDO– są to krótkie nici, o małej grubości, które po wprowadzeniu pod skórę wywołują miejscowy stan zapalny przez co w kolejnych tygodniach od wykonania zabiegu –  pobudzają produkcję kolagenu i elastyny w skórze, co znacząco wpływa na gęstość i napięcie skóry. Powodują one także stymulację do produkcji naturalnego kwasu hialuronowego. Spłycają drobne zmarszczki, ujędrniają skórę, zwiększają jej gęstość, niwelują ubytki, dają efekt delikatnego liftingu, nadają się do stosowania zarówno w obrębie twarzy jak i w obrębie wiotkiej skóry na ciele. Efekty po ich zastosowaniu widoczne są już po 1-2 miesiącach, utrzymują się długotrwale. Wyróżniamy nici “mono” czyli proste gładkie nici oraz nici “screw” które tworzą sprężynkę, dzięki czemu oprócz stymulacji dają delikatny efekt uniesienia skóry.

Nici liftingujące PDO– haczykowe („Cog”, „BARB”, „4D”)- służą do modelowania konturów twarzy, usuwania chomików oraz bezoperacyjnego liftingu twarzy. Wprowadzone pod skórę „podciągają“ ją oraz podtrzymują opadające fragmenty skóry. Rezultaty uzyskane za pomocą nici haczykowych porównywalne są do tych uzyskanych w zabiegach chirurgii plastycznej. Zastosowanie nici haczykowych łączy w sobie dwa mechanizmy: oprócz efektu liftingu twarzy – dodatkowy zyskujemy efekt przebudowy skóry – czyli 2 działania w jednym. Efekty po ich zastosowaniu widoczne są od razu, utrzymują się 1 – 1,5 roku.

Na czym polega zabieg?

Nici rewitalizujące PDO– w przypadku nici rewitalizujących zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą igły podskórnie – dużej ilości (zazwyczaj 10-20) cienkich, delikatnych nici zawierających w swoim składzie substancje pobudzające odnowę i regenerację skóry. Odnowa ta trwa przez kolejne 6 miesięcy od ich założenia – po tym czasie nici całkowicie rozpuszczają się pod skórą.

Nici liftingujące (haczykowe) PDO – nici liftingujące są dłuższe i grubsze, wprowadza się je podskórnie przy użyciu kaniuli, a następnie „podciąga“ na nic skórę modelując kontury twarzy, redukując chomiki lub np. unosząc brwi. Tutaj do zabiegu standardowo używamy od 4-8 nici. Odnowa skóry i efekt liftingu ta trwa przez kolejne 12-18 miesięcy od ich założenia – po tym czasie nici całkowicie rozpuszczają się pod skórą.

Kiedy widoczne są efekty zabiegu nićmi PDO i ile się utrzymują?

Proces przebudowy skóry trwa przez cały okres czasu kiedy znajdują się one podskórnie. Nici rewitalizujące PDO dają lepsze efekty przebudowy i zagęszczenia skóry, z kolei nici haczykowe PDO– efekt liftingu, napięcia skóry. Efekty są długotrwałe – w przypadku przebudowy skóry efekt jest długotrwały i zależy od dalszej pielęgnacji pozabiegowej, w przypadku nici haczykowych efekt liftingu utrzymuje się 1 – 1,5 roku.

Cena zabiegu – nici rewitalizujące i liftingujące: 

Nici rewitalizujące PDO

Cena pojedynczej nici screw70 zł /szt.
⩾20 nici - 60 zł /szt.
Cena pojedynczej nici mono50 zł /szt.
⩾20 nici - 40zł /szt.

Nici liftingujące PDO

Cena pojedynczej nici• 350 zł / szt.
• ≥ 6 nici – 300 zł / szt.
Lifting twarzy, chomików, poprawa owalu twarzyOd 1400 zł
Lifting podbródkaOd 1400 zł
Lifting brwi / „foxy eyes“1400 zł

Nici liftingujące Aptos

Lifting twarzy 10 nici Aptos Excellence Visage Soft3500zł

Efekty zabiegu z nićmi rewitalizującymi i liftingującymi PDO: 

 

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!