Białkowska Clinic

Najważniejsze informacje o mezoterapii igłowej

 • Kto wykonuje zabieg? Lekarz medycyny estetycznej.
 • Jaki jest czas trwania zabiegu? 40-60min.
 • Czy zabieg jest bolesny? Cienka igła oraz znieczulenie sprawiają, że jest względnie bezbolesny.
 • Jakie są wskazania? Niwelowanie drobnych zmarszczek, rewitalizacja i zagęszczenie skóry, poprawa kolorytu skóry, likwidacja cellulitu, poprawa jędrności skóry, intensywny proces wypadania włosów.
 • Jaki jest czas rekonwalescencji? 1-3 dni. W przypadku preparatów gęstych do 2-3 dni po zabiegu mogą być widoczne drobne grudki podskórnie, które wchłaniają się samoistnie.
 • Kiedy widać pierwsze efekty? Pojawiają się po ok. 7-14 dniach od zabiegu, Hydra i Liftboostery dają efekt objętości natychmiastowo, efekty rewitalizacji później.
 • Ile utrzymują się efekty? Nawet do 18 miesięcy lub dłużej po serii zabiegów przy odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej i zabiegach przypominających.
 • Jaka jest ilość koniecznych zabiegów dla optymalnego efektu? Najlepiej wykonać serię 3-6 zabiegów w odstępie 14-30 dni.
 • Jakie są główne przeciwwskazania? Ciąża i karmienie piersią, aktywna choroba nowotworowa, aktywne infekcje, przyjmowanie retinoidów (Isotec) w przeciągu ostatnich 6 miesięcy, stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.
 • Czy są zalecenia pozabiegowe? Bezpośrednio po zabiegu nie nakładać makijażu. Filtr przeciwsłoneczny UV50 przez 30dni po zabiegu.

Jaki preparat używamy do mezoterapii?

Posiadamy szeroką gamę preparatów zawierających w swoim składzie nieusieciowany kwas hialuronowy, witaminy, antyoksydanty, peptydy, minerały, koenzymy – substancji aktywnych, które w znaczący sposób wpływają na regenerację, odnowę, odmłodzenie oraz zagęszczenie naszej skóry. Klasyczne preparaty są to preparaty gotowe. Mezoterapia igłowa w naszym gabinecie wykonywana jest też własnymi koktajlami, które uzyskujemy poprzez dobieranie i łączenie ze sobą odpowiednich składników – hydra i liftboostery.

 • Hydrabooster – zawiera unikatowe połączenie 3 składników silnie stymulujących i nawilżających skórę.
 • Liftbooster – zawiera unikatowe połączenie 3 składników w tym kwasu hialuronowego usieciowanego o małym stopniu wiązania, działającego niczym wypełniacz – dzięki czemu oprócz efektu nawilżenia, daje nam dodatkowo subtelny efekt objętości. Możemy też użyć do jego wykonania kwas o dużym stopniu wiązania – wtedy efekt objętości będzie bardziej wyraźny.

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Nie należy stosować leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryna), ponieważ wzrasta ryzyko krwiaków w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem. Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry właściwej preparatów odżywczych za pomocą cienkiej igiełki. Po znieczuleniu skóry kremem znieczulającym wykonujemy wiele małych nakłuć śródskórnie podając preparat. Dobierane są przez lekarza do konkretnego problemu klinicznego pacjenta. Pamiętajmy, że wszystkie kosmetyki, które używamy na zewnątrz nie wnikają do głębszych warstw skóry, z kolei zabieg mezoterapii różni się tym, że substancje te oddziałują na skórę „od wewnątrz“, dzięki czemu uzyskujemy świetne rezultaty. Dodatkowo nakłucia skóry pobudzają ją do regeneracji i przebudowy, następuje proces produkcji kolagenu. Potem zauważamy poprawę wyglądu skóry. Zabiegi z użyciem Liftboosterów wykonywane są z kolei za pomocą kaniuli i podawane “wachlarzem” na obszar zabiegowy.

Kiedy widoczne są efekty mezoterapii i ile się utrzymują?

Mezoterapia igłowa wytwarza pierwsze efekty odżywienia już nawet po jednym zabiegu, jednak najlepiej jest wykonać serię zabiegów. Efekty utrzymują się długo i zależą od dalszej pielęgnacji pozabiegowej oraz od stylu życia. Warto wykonywać zabiegi „przypominające“ chociażby raz na pół roku celem podtrzymania rezultatu. W przypadku Liftboosterów efekty objętości widoczne są tuż po zabiegu, odżywienia po kilkunastu dniach od zabiegu.

Mezoterapia igłowa (Bydgoszcz) – cena:

Twarz * NCTF135 HA – 600 zł
* Kolagen - 600 zł
* Osocze bogatopłytkowe - 650zł
Powieki dolne* NCTF135 HA – 400 zł
* Kolagen - 400 zł
Twarz + szyja900zł
Twarz + szyja + dekolt1200zł
Skóra głowy* 500 zł
* Osocze bogatopłytkowe - 600zł
Hydrabooster (NCTF 135 + Artfiller Fine Lines) - subtelny lifting + nawilżenie1100 zł
Liftbooster (NCTF 135 + Artfiller Volume) - lifting + rewitalizacja1200zł

 

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!