Białkowska Clinic

HIFU – lifting twarzy bez skalpela

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound)  jest zabiegiem wykorzystującym ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy oraz z użyciem żelu wykorzystywanego także do ultrasonografii. Impulsy w postaci fali akustycznej powodują ruch komórek w tkankach i aktywowanie ich tarcia. Pobudzone komórki zaczynają generować ciepło, co skutkuje mikrooparzeniami tkanek podskórnych, dzięki czemu skóra jest od wewnątrz “zgrzewana”, a mikrouszkodzenia stymulują regenerację komórek. Zostaje ona zliftingowana i aktywowane zostaje proces regeneracji. Następuje proces odnowy włókien kolagenowych.

Utradźwięki HIFU rozgrzewają tkanki do 65-75 stopni C, co stanowi bardzo silny bodziec dla skóry do odnowy. Docierają w głąb skóry 1,5mm aż do 4,5mm. Dzięki temu działają na różnych warstwach skóry. Przy użyciu innowacyjnej technologii możesz w końcu cieszyć się naturalnie wyglądającym efektem liftingu bez użycia skalpela. Zabieg HIFU jest świetną alternatywą dla chirurgii plastycznej. To popularny zabieg wśród pacjentów z uwagi na naturalne i długotrwałe efekty. Zabieg HIFU nie powoduje przerwania ciągłość naskórka, dlatego nie wymaga on rekonwalescencji. Po zabiegu z wykorzystaniem ultradźwięków można od razu powrócić do wykonywania codziennych czynności. Zabieg nie jest bolesny, dlatego nie wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym.

Jaki sprzęt używamy do liftingu HIFU? Czy ma to znaczenie?

Oczywiście, że najważniejsze dla bezpieczeństwa zabiegu oraz uzyskania optymalnych rezultatów jest rodzaj sprzętu na jakim zabieg jest wykonywany. W naszym gabinecie pracujemy na sprzęcie medycznym HIFU LIFTERA ADVANCE – jednym z najbardziej skutecznych i bezpiecznych urządzeń na rynku. HIFU LIFTERA ADVANCE w roku 2020 otrzymało nagrodę – Perłę Dermatologii Estetycznej w kategorii zabiegów liftingujących.

Sprzęt medyczny HIFU Liftera AdvanceW Białkowska Clinic korzystamy ze sprzętu medycznego, przez co zabieg jest silniejszy i bezpieczniejszy.

Na jakie obszary można wykonać lifting HIFU?

Zabieg liftingujący HIFU możemy wykorzystać zarówno dla osiągnięcia naturalnego liftingu w obrębie twarzy oraz podbródka, jak i dla osiągnięcia efektu wyszczuplenia oraz ujędrnienia różnych partii ciała, m.in. brzucha, pośladków, ramion, szyi, czy też dekoltu. Zogniskowana fala ultradźwiękowa selektywnie podgrzewając tkanki prowadzi do ich ujędrnienia. Jeżeli marzą Ci się jędrne i uniesione pośladki (lifting pośladków) lub lifting twarzy –  wykorzystując skoncentrowane ultradźwięki to zabieg właśnie dla Ciebie!

Lifting twarzy HIFU – efekty

Zabieg HIFU ma bardzo pozytywne opinie od pacjentów, ponieważ daje on świetne rezultaty działania na skórę twarzy. Po jakim czasie będą widoczne efekty liftingu HIFU? Jest to zależne od indywidualnych predyspozycji pacjenta, jednakże efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Zazwyczaj tuż po zabiegu zauważalna jest widoczna poprawa, jednak aby zobaczyć poprawę ujędrnienia skóry oraz docelowe efekty zabiegu, należy odczekać około 1-3 miesiące. Jest to czas niezbędny dla procesów regeneracji skóry.

Zabieg HIFU można powtarzać, jednak zaleca się aby nie wykonywać go częściej niż co 3 miesiące. Efekty zabiegu HIFU w zakresie liftingu twarzy to m.in.: wygładzanie bruzd (jak np. kurze łapki), ujednolicenie kolorytu skóry, zmniejsza się nadmiar skóry, uniesienie policzków, poprawiony owal twarzy, likwidacja chomików oraz podwójnego podbródka, uniesienie opadającej powieki górnej oraz brwi, napięcie skóry.

Zabieg hifu na twarz oraz wypełnienie zmarszczek marionetek
Zabieg hifu na twarz oraz wypełnienie zmarszczek marionetek

Lifting pośladków bez skalpela

Zabieg HIFU można wykonać zarówno na obszar twarzy, jak i na ciała. Dzięki zabiegowi liftingującemu HIFU Liftera możemy osiągnąć naturalnie wyglądające efekty liftingu. Można w ten sposób wykonać modelowanie pośladków. Wykorzystanie ultradźwięków daje efekty wysmuklenia pośladków i redukcji tkanki tłuszczowej bez ingerencji chirurgii plastycznej. Skoncentrowane ultradźwięki uruchamiają wytwarzanie kolagenu oraz powodują lifting skóry, wyszczuplenie oraz redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej, modelowanie ciała oraz uniesienie i lifting pośladków. Przy utrzymaniu codziennej aktywności efekty są stałe. Modelowanie pośladków można wykonać również kwasem hialuronowym, dzięki czemu nieinwazyjnie uzyskamy powiększenie pośladków.

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU

Z liftingu za pomocą ultradźwięków nie można skorzystać w przypadku:

  • występujących stanów zapalnych w obszarze poddanym zabiegowi,
  • opryszczki,
  • aktywnych chorób nowotworowych,
  • chorób serca,
  • nieustabilizowanej cukrzycy,
  • ciąży oraz karmienia piersią,
  • posiadania rozrusznika serca lub metalowych implantów,
  • gdy występują otwarte rany.

HIFU – zalecenia pozabiegowe:

Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga dłuższej rekonwalescencji. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, co zniknie po 2-3 godzinach. Przez 30 dni po zabiegu nie należy przyjmować leków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych (można stosować paracetamol). Warto nawilżać skórę oraz stosować filtr przeciwsłoneczny UV50 na obszary poddane zabiegowi.

Cena zabiegu – lifting HIFU Liftera: 

Lifting HIFU - Twarz (wraz z linią żuchwy)2000 zł
Twarz + podbródek2400 zł
Twarz + podbródek + szyja2900 zł
Twarz + podbródek + szyja + dekolt3500 zł
Podbródek800 zł
Policzki z linią żuchwy1400 zł
Policzki z linią żuchwy + podbródek1800 zł
Policzki z linią żuchwy + podbródek + szyja2200 zł
Policzki z linią żuchwy + podbródek + szyja + dekolt2700 zł
Czoło800 zł
Szyja800 zł
Dekolt1000 zł
Brzuch2000 zł

*dolna lub środkowa partia 1500zł
Uda do wyboru - tył / przód / wewnętrzna część2000 zł
Ramiona1800 zł
Okolica nad kolanami1000 zł
Pośladki2200 zł
Bryczesy1600zł

    ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!