Białkowska Clinic

Jak pozbyć się trądziku?

Trądzik to uporczywa choroba skóry, która dotyka wielu pacjentów. Na szczęście dzięki wprowadzeniu KOMPLEKSOWEGO LECZENIA Twojego problemu możesz odzyskać dobrą kondycję cery oraz pozbyć się uporczywych zmian. Razem pomożemy Ci wygrać z trądzikiem bez względu na wiek i stopień zaawansowania problemu.

Trądzik jest jedną z najczęstszych chorób skóry wywołaną zakażeniem gruczołów łojowych w wyniku nadprodukcji łoju, nazywanego też sebum. W normalnych warunkach substancja ta odpowiada za naturalne natłuszczanie, nawilżanie i ochronę skóry, jednak w nadmiarze przyczynia się do zatykania porów, co powoduje powstawanie nieestetycznych krostek i niedoskonałości. Przyczyny wywołujące chorobę mogą być różne, jednak najczęściej problem wynika z nadmiernego rogowacenia ujść mieszków włosowych, namnażania bakterii Propionibacterium acnes, problemów hormonalnych, czynników zapalnych, predyspozycji osobniczych i genetycznych, a także czynników środowiskowych, takich jak nieprawidłowa dieta, stres, długotrwałe zmęczenie i zanieczyszczone powietrze.

Jak zacząć leczenie trądziku?

Na konsultacji lekarskiej lekarz zbierze z Tobą odpowiedni wywiad, następnie zaleci stosowne badania. Po wykluczeniu przyczyn hormonalnych wyznaczy PLAN DZIAŁANIA ukierunkowany na skuteczne i trwałe pozbycie się problemu.

Jakie metody leczenia trądziku?

Leczenie farmakologiczne w postaci maści/płynów stosowanych zewnętrznie na skórę, ale także leczenie doustne, wspomagające zabiegi z użyciem peelingów kwasowych, które dodatkowo wzmocnią terapię. Co z bliznami potrądzikowymi? Nie martw się, na to też mamy sposób. Szeroka gama zabiegów – od głębokiego złuszczania, po zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego – świetnie zregenerują i odświeżą skórę po przebytym leczeniu.

Sposoby walki z trądzikiem:

Leczenie trądziku Bydgoszcz KT CLINICPeelingi medyczne + lampa LED + pielęgnacja w domu na receptę

Cena konsultacji przy leczeniu trądziku: 

Leczenie trądziku - pierwsza wizyta (w tym plan leczenia, zlecenie badań)300zł
Leczenie łysienia - pierwsza konsultacja300zł
Leczenie łysienia - pierwsza konsultacja wraz z badaniem trychologicznym500zł

*dostępne od 01.05.2024
Wizyty kontrolne, kontynuacja leczenia200zł

 

    ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!