Białkowska Clinic

Najważniejsze informacje o zabiegu usuwania naczynek

 • Kto wykonuje zabieg? Lekarz medycyny estetycznej.
 • Jaki jest czas trwania zabiegu? 20min – 40 min.
 • Czy zabieg jest bolesny? Zabieg wykonywany jest z użyciem chłodzenia, dzięki czemu nie jest mocno bolesny.
 • Jakie są wskazania do zabiegu laserowego zamykania naczynek? Rumień, pajączki naczyniowe, trądzik różowaty, widoczne naczynka na twarzy.
 • Jaki jest czas rekonwalescencji? Najczęściej po zabiegu nie ma śladu, niekiedy lekkie zaczerwienienie lub lekki obrzęk do 1-3 dni po zabiegu.
 • Kiedy widać pierwsze efekty usuwania rumienia? Niektóre naczynka zamykają się od razu, inne w ciągu 2-4 tygodni od zabiegu.
 • Ile utrzymują się efekty zamykania naczynek? Efekty są długotrwałe.
 • Jaka jest ilość koniecznych zabiegów dla optymalnego efektu? Najczęściej 1-3 zabiegów w zależności od problemu, niekiedy nawet do 5-6 zabiegów.
 • Jakie są główne przeciwwskazania? Ciąża i karmienie piersią, aktywne choroby nowotworowe, aktywne infekcje, przyjmowanie retinoidów (Isotec) w przeciągu ostatnich 3 miesięcy. Opalenizna w miejscu zamykania naczynek. Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania leków oraz ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek) oraz nie należy stosować maści i kremów z retinolem i witaminą C.
 • Czy są zalecenia pozabiegowe? Przez 24 godziny po zabiegu nie należy wykonywać makijażu oraz nie należy pocierać skóry w miejscach poddanych zabiegowi. Przez 7 dni po zabiegu należy unikać czynności powodujących przegrzanie i przekrwienie skóry, w tym: wysiłku fizycznego, gorących kąpieli, sauny, mocnego „dmuchania“ nosa, mocnego pocierania skóry oraz stosowania leków rozrzedzających krew takich jak leki przeciwbólowe z grupy NLPZ (np. Ibuprom, Ketonal). Przez miesiąc po zabiegu należy unikać peelingów, oczyszczania skóry, kwasów oraz innych zabiegów podrażniających skórę, a także należy unikać opalania i trzeba pamiętać o filtrze ochronnym SPF50 przy wyjściu na słońce.

Laserowe usuwanie naczynek i pajączków naczyniowych oraz leczenie rumienia skórnego

U wielu osób wraz z wiekiem pojawiają się na twarzy rozszerzone naczynka – najczęściej w okolicy nosa, policzków, ale i także w innych okolicach twarzy. Niestety są one nieestetyczne i często sprawiają, że czujemy się niekomfortowo. Na szczęście można je jednak zamknąć, aby przestały być dalej widoczne. W tym celu wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem lasera, który pozbywa się problemu szybko, skutecznie i nie powoduje dyskomfortu oraz pozwala na szybki powrót do codziennych czynności. Laserowe zamykanie naczynek jest to zabieg pomagający w pozbyciu się tzw. pajączków naczyniowych, które niestety nie znikają same ani nie da się ich usunąć w żaden inny sposób niż zabiegi laserowe. Dodatkowo laserem możemy także leczyć rumień (nosa, policzków) i skutecznie go zredukować.

Przygotowanie do zabiegu laserowego zamykania rumienia i naczynek

Obszary poddane zabiegowi nie powinny być opalone, dlatego konieczne jest zrezygnowanie z korzystania z opalania, solarium oraz stosowania samoopalacza. Na tydzień przed zabiegiem niewskazane jest stosowanie kosmetyków z witaminą C, A oraz z kwasami w składzie. Na tydzień przed zabiegiem nie powinno się stosować preparatów fotouczulających (herbatki, suplementy diety i inne preparaty z ziołami takimi jak nagietek oraz dziurawiec). Na miesiąc przed należy odstawić preparaty z pochodnymi witaminy A, m.in. retinolem i izotretynoiną oraz nie wykonywać innych inwazyjnych zabiegów jak mikrodermabrazja czy głębokie peelingi / zabiegi laserowe. Na 24h przed nie powinno stosować się leków przeciwbólowych z grupy NLPZ (np. Ibuprom, Ketonal).

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Do zabiegu laserowego zamykania naczynek wykorzystujemy laser FOTONA 4D TimeWalker – jest to laser neodymowo-yagowy o długości fali 1064 nm. Zabieg ten nie wymaga znieczulenia, gdyż dzięki zastosowaniu najnowszej technologii nie jest mocno bolesny, a chłodzenie wykorzystane przy zabiegu zmniejsza dolegliwości bólowe oraz zwiększa efektywność zabiegu. Sam zabieg trwa ok. 10 – 30 minut w zależności od powierzchni poddanej zabiegowi i ilości naczynek/rumienia. W trakcie zabiegu możemy odczuwać pieczenie / drobne ukłucia, jednak nie jest on bardzo bolesny. Emitowana podczas zabiegu wiązka laserowa prowadzi do podgrzania hemoglobiny a tym samym zamknięcia rozszerzonego naczynia, bez uszkodzenia skóry. Niektóre naczynia zamykają się od razu, inne z kolei zmieniają kolor i wchłaniają się w ciągu 1-4 tygodni od zabiegu.

Ile zabiegów usuwania naczynek trzeba wykonać?

W przypadku małych naczyń ich zamknięcie jest możliwe już za pierwszym razem, jednakże jest to kwestia indywidualna i najczęściej potrzeba od 1-3 zabiegów. Dodatkowo istnieje ryzyko, że dojdzie do ich ponownego otworzenia się w okresie po zabiegowym, dlatego ważne jest przestrzeganie uzyskanych zaleceń pozabiegowych. Przy większych naczyniach może być konieczność odbycia serii kilku zabiegów celem ich zamknięcia. W przypadku rumienia lub zmian mieszanych (rumień + naczynka) ilość zabiegów jest indywidualna i najczęściej jest to 1-5 zabiegów. Zabiegi wykonujemy najszybciej co 4 tygodnie.

Zalecenia pozabiegowe oraz rekonwalescencja po zamykaniu naczynek

Laserowe zamykanie naczynek nie jest inwazyjnym zabiegiem, dlatego nie wymaga rekonwalescencji – bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Zazwyczaj zabieg nie pozostawia śladów, jednakże niekiedy bezpośrednio po zabiegu możemy widzieć lekkie zaczerwienienie lub obrzęk, które ustępują w ciągu 1-3 dni. Przez 24 godziny po zabiegu nie należy wykonywać makijażu oraz nie należy pocierać skóry w miejscach poddanych zabiegowi. Przez 7 dni po zabiegu należy unikać czynności powodujących przegrzanie i przekrwienie skóry, w tym: wysiłku fizycznego, gorących kąpieli, sauny, mocnego „dmuchania“ nosa, mocnego pocierania skóry oraz stosowania leków rozrzedzających krew takich jak leki przeciwbólowe z grupy NLPZ (np. Ibuprom, Ketonal). Przez miesiąc po zabiegu należy unikać peelingów, oczyszczania skóry, kwasów oraz innych zabiegów podrażniających skórę, a także należy unikać opalania i trzeba pamiętać o filtrze ochronnym SPF50 przy wyjściu na słońce.

Cena usuwania naczynek w KT Clinic

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy (cena dotyczy 1 zabiegu)* Pojedyncze naczynko – 200 zł
* Cały nos – 400 zł
* Broda – 400 zł
* Policzki – 600 zł
* Dolna część twarzy (bez czoła i nosa) – 700 zł
* Dolna część twarzy (bez czoła) – 750 zł
* Cała twarz – 800 zł
Laserowe leczenie rumienia na twarzy
(cena dotyczy 1 zabiegu)
• Twarz – 800 zł
• Policzki – 600 zł
• Dolna część twarzy (bez czoła i nosa) – 700 zł
• Dolna część twarzy (bez czoła) – 700 zł
• Czoło – 400 zł
• Broda – 400 zł
• Nos – 400 zł
Laserowe zamykanie naczynek na twarzy + leczenie rumienia (cena dotyczy 1 zabiegu)* Cały nos – 600 zł
* Broda – 600 zł
* Policzki – 800 zł
* Dolna część twarzy (bez czoła i nosa) – 900 zł
* Dolna część twarzy (bez czoła) – 950 zł
* Cała twarz – 1000 zł
Laserowe zamykanie naczynek na szyi, dekolcie* Pojedyncze naczynko – 200 zł
* Szyja – 500 zł
* Dekolt – 700 zł
* Szyja + dekolt – 1000 zł
Laserowe zamykanie naczynek – twarz + szyja + dekolt1600zł
Laserowe zamykanie naczynek na ciele (cena dotyczy 1 zabiegu)* Pojedyncze naczynko – 200 zł
* Uda – 800 zł
* Łydki – 800 zł
* Stopy z kostkami – 800zł
* Jeden mniejszy obszar – 500zł
* Całe nogi – 1500 zł
* Całe nogi z kostkami i stopami – 2000 zł

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!