Białkowska Clinic

Najważniejsze informacje o zabiegu laserem frakcyjnym CO2

 • Kto wykonuje zabieg? Lekarz medycyny estetycznej
 • Jaki jest czas trwania zabiegu? 40min – 1 h.
 • Czy zabieg jest bolesny? Może być nieco nieprzyjemny, dlatego wykonywany jest po uprzednim znieczuleniu skóry.
 • Wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym CO2? Wiotkość skóry, utrata napięcia, nierówny koloryt skóry, blizny, zmarszczki, rozstępy, poszerzone pory, nierówności – zarówno skóra twarzy jak i ciała.
 • Jaki jest czas rekonwalescencji? około 7 dni
 • Kiedy widać pierwsze efekty? Po 2-4 tygodniach od zabiegu, widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak najlepiej widoczne na 4 tygodnie po zakończeniu serii zabiegów.
 • Ile utrzymują się efekty? Efekty są długotrwałe.
 • Jaka jest ilość koniecznych zabiegów dla optymalnego efektu? 3-6 zabiegów w zależności od problemu.
 • Jakie są główne przeciwwskazania? Ciąża i karmienie piersią, aktywne choroby nowotworowe, aktywne infekcje, przyjmowanie retinoidów (Isotec) w przeciągu ostatnich 6 miesięcy. Świeża opalenizna (do 2 tygodni). Zabieg najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym. Po konsultacji z lekarzem możliwe jest jednak wykonanie zabiegu również w okresie letnim z odpowiednimi zaleceniami.
 • Czy są zalecenia pozabiegowe? Nie nakładamy makijażu przez pierwsze 3-4 dni po zabiegu, a najlepiej przez pełne 7 dni okresu gojenia. Należy stosować filtr UV50 przez min. 4 tygodnie po zabiegu. Odpowiednia emulsja do mycia oraz nawilżania przez 7 dni po zabiegu. Unikanie stosowania leków przeciwbólowych (można paracetamol) przez 7 dni po zabiegu.

Czym jest laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2  ablacyjny to nowoczesna, bardzo skuteczna metoda walki ze zmarszczkami, przebarwieniami, a nawet bliznami. Zabieg ten oparty jest na zjawisku „fototermolizy frakcyjnej“ – wiązka lasera podczas zabiegu “dziurkuje” skórę tysiącami mikroskopijnych kolumn, powodując tym samym mikrouszkodzenia skóry i pozostawiając wokół siateczkę utworzoną ze zdrowej, nieuszkodzonej skóry, dzięki czemu skóra dostaje bardzo silny bodziec do gojenia, regeneracji, syntezy kolagenu i elastyny, tym samym efekty uzyskiwane dzięki jego zastosowaniu są naprawdę rewelacyjne, a sam proces przebiega szybko i nieinwazyjnie. Jest to świetny zabieg przebudowujący skórę twarzy oraz jedyna skuteczna metoda dla walki z bliznami, rozstępami, która pozwala zredukować je w naprawdę dużym stopniu.

Na czym polega zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Zabieg polega stymulacji wybranego obszaru skóry wiązką laserową punkt przy punkcie (po zabiegu widoczna jest siatka utworzona z białych punkcików), co pobudza skórę w kolejnych dniach do odnowy. Przed zabiegiem warto wykonać dodatkowy zabieg złuszczający kwasem PRX T33, który w połączeniu z zabiegiem z użyciem lasera frakcyjnego CO2 świetnie oddziałuje na skórę. Z każdym kolejnym zabiegiem lekarz zwiększa moc i modyfikuje parametry tak, aby efekty były jeszcze lepsze.

Przebieg zabiegu:

 • Znieczulenie kremem pod okluzją (ok. 20-30 min.)
 • Zabieg laserem frakcyjnym CO2 – wiązką laserową punkt przy punkcie na wybranym obszarze.
 • Rekomendowane – naświetlanie lampą LED po zabiegu celem przyspieszenia procesu gojenia (gratis w pakiecie 3 zabiegów).
 • Gojenie ok. 7 dni (u pacjentów wykonujących zabieg po raz pierwszy może przebiegać dłużej).
 • W domu pielęgnacja pozabiegowa + zalecane przez nas zestawy suplementów, które dodatkowo wpływają korzystnie na proces regeneracji i przebudowy skóry.

W jednym zabiegu laser frakcyjny CO2 działa tylko na  około 10 -20 % powierzchni wybranego obszaru skóry. Pełna regeneracja skóry i ostateczne efekty zostaną osiągnięte po zrealizowaniu serii 3 – 5 zabiegów. Uważa się, że jeden zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2 daje rezultat porównywalny do aż 4-5 zabiegów za pomocą innych sprzętów.

Kiedy widoczne są efekty zabiegu laserem CO2 i ile się utrzymują?

Większość pacjentów widzi poprawę jakości skóry już po kilku dniach od wykonania zabiegu. W dużej części wynika to jednak z pewnego obrzęku, który maskuje zmarszczki i blizny. To nie jest jednak ostateczny efekt zabiegu – na wytworzenie kolagenu potrzeba czasu – od 2 do 4 tygodni. Wtedy widoczne są dopiero trwale efekty odnowy. Odbudowa skóry będzie najlepiej widoczna po ok. 4 tygodniach od zakończenia serii 3-5 zabiegów. Przebudowa kolagenu będzie jednak trwała nadal, powodując wygładzanie i ujędrnianie skóry przez kolejne 6-12 miesięcy po zabiegu. Efekty są długotrwałe – skóra przebudowuje się i zyskuje napięcie, nawilżenie, wyrównanie kolorytu i wygładzenie na stałe, wszystko zależy od dalszej pielęgnacji pozabiegowej. Dodatkowo po serii zabiegów można wykonywać raz na pół roku zabieg przypominający, aby efekty utrzymywały się jeszcze dłużej.

Zalecenia pozabiegowe?

PIELĘGNACJA POZABIEGOWA:

 • Po 24 godzinach od zabiegu laserem frakcyjnym można delikatnie umyć daną okolicę. Dopóki skóra szczypie – przemywamy ją jedynie przegotowaną wodą lub wodą butelkową
 • Przez 7 dni po zabiegu twarz myjemy wodą z emulsją Cetaphil (lub innym łagodnym żelem aptecznym) 1-2 razy dziennie. Po każdym myciu osuszamy delikatnie twarz poprzez przykładanie ręcznika papierowego (ewentualnie czystego ręcznika) – nie pocierając twarzy.
 • Po każdym umyciu twarzy nakładamy krem pozabiegowy – Cicaplast, Cicalfate lub Zinalfat. Aplikacje kremu można powtarzać kilka razy w ciągu dnia, gdy utrzymują się objawy suchości i ściągania skóry. Zawsze po nałożeniu należy zebrać nadmiar niewchłoniętego kremu.
 • Nie stosujemy w okresie gojenia toników, płynów micelarnych ani innych kosmetyków zawierających alkohol.
 • Przeciwwskazane jest korzystanie w okresie rekonwalescencji z basenu i sauny oraz unikamy długiego namaczania twarzy. 
 • Zakazane jest nakładanie makijażu – w szczególności przez pierwsze 3-4 dni gojenia. Makijaż można nałożyć na twarz dopiero, gdy nie jest ona zaczerwieniona i nie szczypie, a widać zasuszenie naskórka (strupki na powierzchni). Zaleca się jednak – jeżeli nie jest to konieczne – aby nie nakładać makijażu przez cały okres gojenia.
 • U osób, które w przeszłości miewały opryszczkę zabieg laserem może uaktywnić zmiany w obrębie skóry – jest to niezwykle rzadkie – jeżeli zauważysz takie zmiany skontaktuj się z nami – lekarz zaleci odpowiednie leczenie.
 • Przez 4-6 tygodni po zabiegu unikamy słońca oraz opalania miejsc poddanych zabiegowi oraz nakładamy kilka razy dziennie krem z filtrem UV 50+!
 • W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych skontaktuj się z nami!

Inne zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2:

Cena zabiegu – laser frakcyjny CO2:

Twarz (resurfacing)1000 zł
Twarz + powieki1100 zł
Szyja700 zł
Dekolt900 zł
Twarz + szyja lub szyja + dekolt1400 zł
(+100zł powieki)
Twarz + szyja + dekolt1800 zł
(+100zł powieki)
Delikatniejszy peeling frakcyjny na twarz (lub szyję lub dekolt)500zł
Peeling frakcyjny na twarz + szyję700zł
Peeling frakcyjny na twarz + szyję + dekolt900zł
Piersi800 zł
Dłonie400 zł
*z palcami 500zł
Blizny / rozstępy (w zależności od powierzchni)od 200 zł - 4000 zł
Okolica oczu – powieki górne lub dolne300 zł
Okolica oczu – kurze łapki + powieki górne i dolne500 zł
Policzki600 zł
Podbródek z linią żuchwy600 zł
Podbródek z linią żuchwy + policzki700 zł
Cała twarz (bez czoła)800 zł
Podbródek300 zł
Czoło400 zł
Żuchwa400 zł
Broda300 zł
Nos300 zł
Płatki uszu250 zł
Drobny obszar twarzy (np. pojedyncza blizna)250 zł
Brzuch1500 zł
* podbrzusze 1000zł
* boczki 800zł
Pośladki1500 zł
Uda (zewnętrza / wewnętrzna część)1500 zł
* bryczesy 1000zł
* całe uda 2500zł
Inne obszary (w zależności od powierzchni)Od 200 zł
Złuszczanie PRX T33/ Q-Peel przed zabiegiem+ 200 zł
(promocyjna cena)
Pakiet 3 zabiegów- 10%
Pakiet 5 zabiegów- 10%
Gratis naświetlanie LED po każdym zabiegu

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!