Białkowska Clinic

Search
Close this search box.

Najważniejsze informacje o zabiegu laserem Fotona 4D TimeWalker

 • Kto wykonuje zabieg? Lekarz medycyny estetycznej.
 • Jaki jest czas trwania zabiegu? 20min – 1 h.
 • Czy zabieg jest bolesny? Zabieg wykonywany jest z użyciem chłodzenia, dzięki czemu jest prawie bezbolesny.
 • Jakie są wskazania do zabiegu laserem Fotona 4D? Wiotkość skóry, utrata napięcia, chomiki, utrata owalu, bruzdy, nierówny koloryt skóry, blizny, zmarszczki, rozstępy, poszerzone pory, nierówności – zarówno skóra twarzy, szyi, dekoltu jak i ciała.
 • Jaki jest czas rekonwalescencji? w przypadku lasera Nd: YAG – 1 dzień, w przypadku peelingów Er: YAG – około 3 dni, jednak całkowity proces delikatnego zaczerwienienia/ złuszczania skóry może trwać do 7-14 dni, ale jest to na tyle delikatny proces, że nie wyłącza nas z codziennej aktywności.
 • Kiedy widać pierwsze efekty? Po ok. 2-4 tygodniach od zabiegu, widoczne już po jednym zabiegu.
  Ile utrzymują się efekty zabiegu laserem FOTONA 4D? Efekty są długotrwałe.
 • Jaka jest ilość koniecznych zabiegów dla optymalnego efektu? Najczęściej 1-3 zabiegów w zależności od problemu. Liczbę zabiegów dostosowujemy do stanu skóry pacjenta. Dla utrzymania ciągłości efektu zalecane jest powtarzanie zabiegu raz w roku.
 • Jakie są główne przeciwwskazania? Ciąża i karmienie piersią, aktywne choroby nowotworowe, aktywne infekcje, przyjmowanie retinoidów (Isotec) w przeciągu ostatnich 3 miesięcy. Świeża opalenizna (do 2 tygodni). Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania leków oraz ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek) oraz nie należy stosować maści i kremów z retinolem i witaminą C. Zabieg najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym. Po konsultacji z lekarzem możliwe jest jednak wykonanie zabiegu również w okresie letnim z odpowiednimi zaleceniami.
 • Czy są zalecenia pozabiegowe? Nie nakładamy makijażu przez pierwsze 3 dni po zabiegu a najlepiej nawet do 7 dni. Należy stosować filtr UV50 przez min. 4 tygodnie po zabiegu. Odpowiednia emulsja do mycia oraz nawilżania przez 7 dni po zabiegu. Unikanie stosowania leków przeciwbólowych (można paracetamol) przez 7 dni po zabiegu.

Laser FOTONA 4D TimeWalker – co to jest?

TimeWalker® Fotona4D® to najnowszy laser w rodzinie Fotony. Wyjątkowe połączenie dwóch laserów w jednym (Nd:YAG i Er:YAG) oraz wielu trybów pracy – daje wyjątkowo dużo możliwości i zastosowań w trakcie jednej wizyty i jednego zabiegu. Laser ten jest dedykowany m.in. do nieinwazyjnych zabiegów liftingu twarzy, a sam zabieg jest komfortowy i bezbolesny. Dodatkowo cechuje się on skróconym okresem rekonwalescencji, dlatego jest on idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych i nie mogących sobie pozwolić na długie gojenie. Dedykowany jest on zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Zabiegi i procedury z użyciem lasera FOTONA 4D

Laserem FOTONA 4D możemy wykonać następujące zabiegi i procedury:

Laserowy lifting FOTONA 4D

Zabieg najnowszym laserem znanym na całym świecie – Fotona 4D – służy do laserowego odmładzania i ujędrniania skóry. Jest to połączenie nawet do sześciu laserowych procedur w jednym zabiegu! Jest to jedyny na całym świecie laser, który umożliwia wykonywanie zabiegu na wszystkich płaszczyznach, nie tylko od zewnątrz – ale także i od wnętrzna jamy ustnej poprzez unikatowy ENDOLIFTING. Zabieg ten jest idealnym rozwiązaniem dla wymagających pacjentów, którzy oczekują kompleksowych zabiegów, rozwiązujących wiele problemów podczas jednej wizyty i jednej procedury. Zabieg ten daje efekt ujędrnienia i napięcia skóry, odmłodzenia, a przy tym wypełnienia bruzd i zmarszczek – bez zastosowania wypełniaczy!

Dla kogo jest przeznaczony zabieg Laserem FOTONA 4D i jak działa?

Zabieg ten jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą osiągnąć efekt gładkiej, rozświetlonej i sprężystej skóry, bez widocznych zmarszczek i bruzd. Zabieg ten w szczególności niweluje wiotkość skóry, zagęszcza ją, ujędrnia oraz odmładza i unosi rysy twarzy. Jest wskazany dla osób z tzw. chomikami, opadniętym owalem, drugim podbródkiem, ale także dla osób z bruzdami nosowo-wargowymi i innymi zmarszczkami na twarzy, szyi i dekolcie, które nie chą stosować wypełnień i innych zabiegów iniekcyjnych, ale także dla tych, którzy stosują te zabiegi, ale chcą uzupełnić terapię i uzyskać jeszcze lepsze rezultaty lub dla osób, które planują zabiegi z wypełniaczami i chcą przygotować skórę, aby była dobrej jakości przed planowanymi zabiegami lub zmniejszyć ilość podanego potem kwasu hialuronowego. Zabieg nie tylko działa liftingująco, ale dodatkowo (w przeciwieństwie do zabiegów iniekcyjnych) zmniejsza zwiotczenie i niedoskonałości skóry takie jak: rozszerzone pory, powierzchniowe przebarwienia, blizny oraz inne niedoskonałości.

Z czego składa się zabieg FOTONA 4D?

Zabieg laserem FOTONA 4D to zabieg laserowego liftingu twarzy – stanowiący połączenie nawet do sześciu procedur zabiegowych w jednej terapii. W zależności od ilości wykonanych procedur możemy wykonać lifting od 1D aż do 6D! Procedury można dowolnie ze sobą łączyć w zależności od potrzeb pacjenta. Lifting 1D to wykonanie jednej procedury, 2D – dwóch procedur, 3D – trzech procedur, 4D – czterech procedur, 5D – pięciu procedur, 6D – to z kolei wykonanie wszystkich 6 procedur zabiegowych. Procedury są następujące:

 • ENDOLIFTING® – zabieg ten wykonywany jest we wnętrzu jamy ustnej i polega na skanowaniu wewnętrznych mięśni w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych oraz innych okolicznych tkanek laserem. Precyzyjne działanie nieablacyjnego trybu lasera Er: YAG w trybie SMOOTH® powoduje podgrzanie tkanek i obkurczanie się poluzowanych z wiekiem włókien kolagenowych na całej grubości skóry. Zabieg ten daje niemalże natychmiastowe uniesienie policzków, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, wykonturowanie twarzy dzięki zwiększeniu napięcia skóry oraz zwiększenie jędrności skóry. Ponieważ błona śluzowa wewnątrz jamy ustnej jest cały czas nawilżona, procedura jest praktycznie bezbolesna. Zabieg ten nie pozostawia widocznych śladów i nie wymaga rekonwalescencji.
 • ODMŁADZANIE FRAC3® – zabieg ten polega na trójwymiarowym ujędrnianiu skóry za pomocą lasera Nd: YAG. W unikatowej procedurze dostępnej tylko dla tego lasera – FRAC3® światło lasera bezinwazyjnie przechodzi przez naskórek i tworzy w całym przekroju skóry mikrouszkodzenia termiczne niewidoczne gołym okiem. Punkty te stają się centrami regeneracji i produkcji nowego kolagenu w czasie, dzięki czemu skóra napina się oraz wygładza. Zabieg ten obejmuje wiele poziomów skóry, od naskórka aż po skórę właściwą. Zabieg ten nie pozostawia widocznych śladów i nie wymaga rekonwalescencji.
 • TERMOLIFTING PIANO® – zabieg ten jest to zastosowanie najdłuższego impulsu lasera Nd: YAG, który zastosowany na skórę napina duże powierzchnie skóry, a jego siła dociera aż do tkanki podskórnej. Terapeutyczne ciepło ok. 42 stopni Celsjusza oddziałuje liftingująco na skórę właściwą i powieź mięśniową, na poziomie której pracują chirurdzy plastycy, bez urazów termicznych. Działa więc świetnie liftingująco na czoło oraz dolną partię twarzy – w formie tzw. termoliftingu. Jest to najgłębszy nieinwazyjny termiczny lifting laserowy dostępny na rynku.
 • PEELING LASEROWY – Zabieg ten to peeling laserowy wykonywany laserem Er: YAG, który koncentruje się na poprawie powierzchniowego wyglądu skóry, poprzez redukcję drobnych zmarszczek, przebarwień, rozszerzonych porów i ujednolica koloryt skóry. Cera po zabiegu jest wygładzona, rozświetlona, a pory zamknięte. Peeling laserowy jest bardziej przewidywalny i bezpieczny w porównaniu do peelingów chemicznych czy mikrodermabrazji. Praca nad teksturą skóry daje przejściowe efekty uboczne w postaci zaczerwienienia skóry, a potem złuszczania, a całość procesu gojenia trwa do ok. 7-14 dni indywidualnie, jednak proces ten jest na tyle delikatny, że nie wyklucza nas z codziennego funkcjonowania oraz umożliwia nakładanie makijażu.
 • SMOOTH EYE – jest to zabieg liftingu powiek za pomocą wiązki lasera, która podgrzewając w kontrolowany sposób włókna kolagenowe skóry powiek, prowadzi do ujędrnienia, wygładzenia i pogrubienia skóry powiek zarówno górnych jak i dolnych. Zabieg ten niweluje zmarszczki okolicy oka, worki pod oczami oraz liftinguje powieki.
 • LIPLASE – jest to zabieg laserowego ujędrniania i odmładzania ust, polegający na podgrzaniu wiązką lasera głębokich warstw czerwieni wargowej (od strony śluzówki jamy ustnej, ale i także od zewnątrz) w celu stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie tego uzyskujemy naturalne ujędrnienie, wygładzenie i lekkiego powiększenie ust. Jest to jedyny dostępny taki zabieg laserowy na rynku. Jest to świetna alternatywa dla osób, które obawiają się lub nie chcą powiększać ust za pomocą iniekcji oraz dla tych, których usta są wiotkie i widać na nich oznaki wieku. Zabieg ten jest praktycznie, że bezbolesny i całkowicie bezpieczny. Uzyskany efekt jest z kolei naturalny i trwały – polega na odmłodzeniu i poprawie jędrności ust bez zmiany ich kształtu oraz powoduje delikatne powiększenie ust bez efektu przerysowania. Procedura jest bezbolesna i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

W zależności od potrzeb – to pacjent po konsultacji z lekarzem podejmuje decyzję jaki lifting wykonać – od 1D aż do 6D! Jest to najnowsza i innowacyjna technologia znana na całym świecie, dzięki której zabiegi są szybkie, skuteczne i bezbolesne.

Cena zabiegu laserem FOTONA 4D

Resurfacing / peeling laserem Fotona ER:YAG 2940nm• Twarz – 1000 zł
* Szyja – 700 zł
* Dekolt – 900 zł
* Twarz + szyja lub szyja + dekolt – 1400 zł
* Twarz + szyja + dekolt – 1800 zł
* Dłonie – 400 zł (z palcami 500zł)
* Blizny / rozstępy (w zależności od powierzchni) – od 200 zł – 4000 zł
* Policzki – 600 zł
* Podbródek z linią żuchwy – 600 zł
* Podbródek z linią żuchwy + policzki – 700 zł
* Podbródek- 300 zł
* Czoło – 400 zł
* Żuchwa – 400 zł
* Broda – 300 zł
* Nos – 300 zł
* Brzuch – 1500 zł (podbrzusze 1000zł)
* Inne obszary (w zależności od powierzchni) – od 200 zł
SMOOTHEYE – Laserowy lifting powiek* Powieki górne lub dolne – 400 zł
* Powieki górne + dolne – 600 zł
* Z endoliftingiem (nakładki metalowe nagałkowe) + 700zł
LIPLASE – Laserowe odmładzanie i powiększanie ust (cena dotyczy 1 zabiegu)500zł

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!