Białkowska Clinic

Najważniejsze informacje o zabiegu z komórkami macierzystymi

 • Kto wykonuje zabieg? Lekarz medycyny estetycznej
 • Jaki jest czas trwania zabiegu? Około 60min
 • Czy zabiegu jest bolesny? Cienka igła oraz znieczulenie sprawiają, że jest względnie bezbolesny.
 • Jakie są wskazania do użycia komórek macierzystych? Niwelowanie drobnych zmarszczek, regeneracja skóry i poprawa kolorytu, zapadnięta skóra twarzy, zmniejszenie widoczności blizn oraz przebarwień, leczenie łysienia.
 • Jaki jest czas rekonwalescencji? 1 dzień.
 • Kiedy widać pierwsze efekty? Pojawiają się po ok. 14 dniach od zabiegu, ostateczny efekt po zakończeniu pełnej terapii.
 • Jak długo utrzymują się efekty? Efekty z wykorzystaniem komórek macierzystych są długotrwałe przy odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej. Zabieg można powtórzyć po okresie 5 lat.
 • Jaka jest ilość potrzebnych zabiegów dla optymalnego efektu? Jeden zabieg jest wystarczający, a efekty narastają w ciągu jednego roku.
 • Czy są przeciwwskazania do użycia komórek macierzystych? Ciąża i karmienie piersią, aktywne choroby nowotworowe, aktywne infekcje, przyjmowanie retinoidów (takich jak Isotec) w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
 • Jakie są zalecenia pozabiegowe? Bezpośrednio po zabiegu nie należy nakładać makijażu. Stosowanie filtra przeciwsłonecznego UV50 przez minimum 30dni. Unikać stosowania leków przeciwbólowych (wyjątek – można brać paracetamol) przez  2-4 tygodnie po zabiegu.

Czym są komórki macierzyste?

To pierwotne komórki organizmu (MSC – Mesenchymal Stem Cells). Mają zdolność namnażania oraz przekształcania się w konkretne rodzaje komórek potomnych. W ciele człowieka znajdują się w krwi pępowinowej, sznurze pępowinowym, krwi obwodowej oraz w szpiku kostnym. Według najnowszych badań komórki macierzyste uzyskane z tkanki tłuszczowej mogą zmieniać się w chrząstki i kości co daje możliwości leczenia w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Mogą zastępować obumarłe komórki, dzięki nim występuje proces samoregeneracji. Ponieważ występują naturalnie w organizmie – nie ma ryzyka alergii oraz działań niepożądanych. W miejscu ich podania następuje silna regeneracja, wygładzenie zmarszczek oraz rozpoczęcie procesu odbudowy skóry. W medycynie estetycznej otrzymuje się je z krwi lub tkanki tłuszczowej pacjenta.

Na czym polega zabieg z użyciem komórek macierzystych?

W przypadku komórek macierzystych zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry preparatów uzyskanych po odwirowaniu z krwi pacjenta za pomocą cienkiej igiełki metodą mezoterapii punkt przy punkcie na twarzy. Po uprzednim znieczuleniu miejscowym skóry  – wykonujemy wiele małych nakłuć i podajemy komórki macierzyste. To naturalna alternatywa zabiegów z preparatami, na które pacjenci mogą mieć alergie lub uczulenie. Komórki macierzyste działają silniej niż  zabiegi z osoczem bogatopłytkowym PRP czy fibryna, “znajdują” one uszkodzoną tkankę i stymulują proces naprawy. Uzyskanie komórek macierzystych  z krwi obwodowej trwa około 4 godziny.

Kiedy widoczne są efekty i ile się utrzymują?

W przypadku zabiegu z wykorzystaniem komórek macierzystych i efekt pojawia się stopniowo i buduje się nawet do roku. Znaczną poprawę można zauważyć po około 3 miesiącach od zabiegu. Można je stosować praktycznie na całe ciało, w naszej klinice Białkowska Clinic skupiamy się głównie na zabiegach o obszarze twarzy oraz szyi. To świetny zabieg przeciwstarzeniowy rekomendowany dla osób 40+.

Cena zabiegu – komórki macierzyste:

Komórki macierzyste na twarz1000 zł
Szyja
1000 zł
Twarz + szyja1600 zł

 

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!