Białkowska Clinic

Najważniejsze informacje o zabiegu Juvelook

 • Kto wykonuje zabieg? Lekarz medycyny estetycznej
 • Jaki jest czas trwania zabiegu? 15min. (30 min. trwa przygotowanie preparatu, jednak lekarz najczęściej przygotowuje go jeszcze przed wizytą)
 • Czy zabieg jest bolesny? Do preparatu kwasu polimlekowego dodawane jest znieczulenie, co sprawia że jest praktycznie bezbolesny.
 • Jakie są wskazania do zabiegu? Niwelowanie zmarszczek, rewitalizacja, nawilżenie i zagęszczenie skóry w okolicy powieki dolnej. Rozjaśnienie cieni pod oczami. Delikatne wypełnienie doliny łez w naturalny, bezpieczny i bardziej trwały sposób niż inne dostępne metody. Można nim także niwelować inne zmarszczki lub wiotkość skóry (np. w okolicy czoła, szyi, zmarszczki palacza)
 • Jaki jest czas rekonwalescencji? 1-5dni (u niektórych może występować obrzęk utrzymujący się do 3-5 dni).
 • Kiedy widać pierwsze efekty? Efekty zabiegu widoczne są natychmiast po podaniu. Uzyskujemy efekt wypełnienia dzięki obecności kwasu hialuronowego. Po ok 2 tygodniach następuje produkcja kolagenu zapoczątkowana przez obecność mikrocząsteczek kwasu mlekowego i trwa ona przez wiele miesięcy.
 • Ile utrzymują się efekty zabiegu? Efekty terapii utrzymują się ponad dwa lata od ostatniego zabiegu.
 • Jaka jest ilość koniecznych zabiegów dla optymalnego efektu? Rekomendowana ilość zabiegów to 2 lub 3 w zależności od mankamentu skórnego w odstępach 6-8 tygodniowych. Po dwóch latach rekomendujemy wykonać 1 zabieg przypominający.
 • Jakie są główne przeciwwskazania? Ciąża i karmienie piersią, aktywne choroby nowotworowe, aktywne infekcje, określone choroby autoimmunologiczne (SLE, RZS), pozostałe jeżeli nie są dobrze kontrolowane stanowią czasowe przeciwwskazanie do zabiegu.
 • Czy są zalecenia pozabiegowe? Bezpośrednio po zabiegu nie nakładać makijażu. Filtr przeciwsłoneczny UV50 przez 30dni.

Co to jest Juvelook?

Preparat Juvelook jest to jedyny na świecie stymulator tkankowy z kwasem polimlekowym PDLLA do zastosowania w okolicy powieki dolnej oka, mezoterapi skóry twarzy, szyi i dekoltu. Ma stężenie 170 mg kwasu polimlekowego PDLLA oraz 30 mg nieusieciowanego kwasu hialuronowego i mniejszą cząsteczkę, dzięki czemu możemy go stosować w miejsca delikatniejsze takie jak szyja, dekolt czy czoło – także do mezoterapii twarzy czy wypełnienia doliny łez. To unikalny stymulator hybrydowy, który poprzez stymulację skóry do produkcji kolagenu i elastyny poprawia nawilżenie, napięcie oraz jakość przede wszystkim tak trudnej okolicy, jak okolica skóry pod okiem. Jest to najsilniejszy dostępny w medycynie estetycznej stymulator dedykowany do okolicy oka. To skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi. Dzięki swojemu unikatowemu połączeniu nie wymaga masażu pozabiegowego i zmniejsza ryzyko powstawania grudek czy nierówności pozabiegowych do minimum!

Na czym polega zabieg z kwasem polimlekowym Juvelook?

Zabieg przeprowadza lekarz – najpierw przygotowuje preparat – czyli rozpuszcza go w wodzie do iniekcji w dobranej przez siebie objętości i umieszcza w specjalnym urządzeniu, w którym miesza się on przez ok. 30 min (najczęściej robi to już przed wizytą aby skrócić czas oczekiwania). Do preparatu dodaje się znieczulenie dzięki czemu podanie preparatu jest bezbolesne. Zabieg polega na podaniu podskórnie preparatu poprzez iniekcję kaniulą, która jest bardzo cienka i mała – przez co zabieg jest bardzo komfortowy i mało odczuwalny dla pacjenta, a dodatkowo bezpieczny i nie powodujący powstania siniaków (zdarza się to niezwykle rzadko).

Kiedy widoczne są efekty i ile się utrzymują?

Efekty terapii JUVELOOK u niektórych widoczne są już natychmiast po podaniu. Uzyskujemy efekt delikatnego wypełnienia i nawilżenia dzięki obecności kwasu hialuronowego. Po ok 2-4 tygodniach następuje całkowite wchłonięcie kwasu (gdyż jest on nieusieciowany) i następuje produkcja kolagenu zapoczątkowana przez obecność mikrocząsteczek kwasu mlekowego i trwa ona przez wiele miesięcy od wykonania zabiegu. Docelowy rezultat widzimy po ok. 3-5 miesiącach od wykonania zabiegu. Rekomendowana ilość zabiegów  to najczęściej 3 zabiegi w serii w odstępach 8-12 tygodniowych.

Niekiedy potrzebna jest większa liczba zabiegów. Po odbyciu serii rekomendujemy wykonywać 1 zabieg przypominający na rok, aby zapobiegać dalszemu starzeniu się skóry w okolicy oka. Efekty terapii utrzymują się najczęściej przez 1,5 roku – 2 lata od wykonania ostatniego zabiegu.
Do zabiegu w okolicy oka używamy tylko część przygotowanego preparatu. Z kolei w przypadku potrzeby opracowania większej ilości okolic – za pomocą 1 amp. jesteśmy w stanie wykonać zabieg w okolicy powiek dolnych i np. dodatkowo w okolicy czoła / innych miejsc wymagających zabiegu.

Zabieg kwasem polimlekowym pod oko
Zabieg kwasem polimlekowym w okolicy oka

Główne efekty zabiegu Juvelook pod oczy

Efekty zabiegu to:

 • Nieznaczne wypełnienie okolicy doliny łez,
 • Poprawa jakości skóry pod okiem,
 • Zagęszczenie, pogrubienie poprawa napięcia skóry pod okiem,
 • Zniwelowanie delikatnych zmarszczek pod okiem,
 • Nawilżenie skóry pod okiem,
 • Rozjaśnienie skóry pod okiem i zniwelowanie cieni pod oczami,
 • Efekt wypoczętego oka.

Cena zabiegu Juvelook:

Kwas polimlekowy Lenisna lub Lanluma – twarz / twarz + szyja / dekolt2000 zł (cała fiolka)
Lenisna 1 amp. + kwas hialuronowy usieciowany*1 ml – 2600 zł
*2 ml – 3100 zł
Juvelook – cała twarz z powieką dolną lub szyja / dekolt / dłonie2000 zł (cała fiolka)
Juvelook okolica oka (powieki dolne lub inny obszar)1000 zł
Kwas polimlekowy – rewitalizacja skóry, niwelowanie pelikanów, niwelowanie cellulitu2000 zł / 15ml
Kwas polimlekowy – większe obszary (np. lifting pośladków lub twarz + szyja + dekolt)4000 zł / 40ml

Zalecenia po zabiegu JUVELOOK

Bezpośrednio po zabiegu nie nakładamy makijażu. Unikamy sauny, solarium, nadmiernych ilości alkoholu na 14 dni po zabiegu. Zabieg może pozostawiać obrzęk, który najczęściej samoistnie wchłania się w ciągu 1-5 dni po zabiegu. Aby przyspieszyć wchłanianie obrzęku rekomendujemy wykonywanie masażu powiek dolnych przez ok. 3-5 dni po zabiegu wieczorem (ok. 2-3 minut), nakładanie maści z Arniki, a w przypadku większych obrzęków można stosować lek poprawiający krążenie Cyclo3Fort – 2x dziennie po 2 tab. Do czasu ustąpienia obrzęków.

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem kwasu polimlekowego JUVELOOK

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem kwasu polimlekowego JUVELOOK to:

 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Choroby nowotworowe,
 • Choroby autoimmunologiczne (toczeń rumieniowaty układowy, RZS),
 • Pozostałe choroby autoimmunologiczne kontrolowane, w fazie remisji nie są przeciwwskazaniem.

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!