Białkowska Clinic

Najważniejsze informacje o EMTONE BTL redukcja cellulitu i poprawa jędrności skóry

 • Kto wykonuje zabieg? Lekarz medycyny estetycznej / specjalista ds. kosmetologii
 • Jaki jest czas trwania zabiegu? 15min – 30min w zależności od wielkości obszaru zabiegowego.
 • Czy zabieg jest bolesny? Nie! Zabieg nie wymaga znieczulenia, jest przyjemny.
 • Jakie są wskazania do zabiegu EMTONE BTL? Wiotkość skóry, utrata napięcia, cellulit, nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej.
 • Jaki jest czas rekonwalescencji? Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. W trakcie zabiegu w wyniku przegrzania tkanki może pojawić się delikatny rumień, który ustępuje samoistnie. Czasami mogą pojawić się też niewielkie siniaki, które również ustąpią samoistnie.
 • Kiedy widać pierwsze efekty? Bezpośrednio po zabiegu skóra jest bardziej jędrna i napięta, jednak docelowe rezultaty uzyskuje się po serii 4-6 zabiegów.
 • Ile utrzymują się efekty? Efekty są długotrwałe, ale zależą od dalszego trybu życia.
 • Jaka jest ilość koniecznych zabiegów dla optymalnego efektu? 4-6 zabiegów w zależności od problemu, oczekiwanego efektu i kondycji skóry. Zabiegi powtarzamy co 7-10 dni.
 • Jakie są główne przeciwwskazania? Ciąża i karmienie piersią, aktywne choroby nowotworowe, aktywne infekcje. Rozrusznik serca. Zabieg można wykonywać cały rok – także latem.
 • Czy są zalecenia pozabiegowe? Zabieg nie wymaga szczególnych zaleceń.

Czym jest EMTONE BTL?

EMTONE firmy BTL – jest to innowacyjne urządzenie, które łączy w sobie dwie sprawdzone technologie zabiegowe – monopolarną radiofrekwencję (falę radiową) oraz falę akustyczną (uderzeniową).
Radiofrekwencja monopolarna to fala docierająca głęboko do tkanki podskórnej, która oddziałuje na tkankę łączną oraz tłuszczową. Tkanka podgrzewana jest do temperatury 45-55°C, co prowadzi do pobudzenia syntezy włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz do zmniejszenia zapasów tłuszczu skumulowanego w komórkach tłuszczowych.
Fala akustyczna to fala uderzeniowa, która poprzez wywoływanie wibracji w tkance powoduje rozerwanie połączeń w błonie komórek tłuszczowych, skutkując szybszym uwalnianiem i metabolizowaniem tłuszczu. Prowadzi także do pobudzenia krążenia w obrębie skóry poddanej zabiegowi, co powoduje szybsze usuwanie metabolitów oraz zwiększenie podaży tlenu i substancji odżywczych, które z krwią docierają do tkanek.
Tylko w tym unikatowym urządzeniu – jednoczesne połączenie tych 2 technologii gwarantuje szybkie, skuteczne i trwałe rezultaty.

Wskazania do zabiegu EMTONE BTL

 • cellulitis,
 • nadmiar tkanki tłuszczowej,
 • utrata elastyczności i jędrności skóry,
 • wiotkość skóry na ciele,
 • obrzęki limfatyczne.

Urządzenie EMTONE BTL 

Na czym polega zabieg EMTONE BTL?

Zabieg polega na stymulacji wybranego obszaru skóry poprzez mikronakłucia igiełkami wprowadzanymi na wybraną przez nas głębokość i dodatkowe ogrzanie skóry właśnie na tej głębokości dzięki impulsowi fali radiowej, co pobudza skórę w kolejnych dniach do silnej przebudowy i liftingu. Z każdym kolejnym zabiegiem w zależności od reakcji skóry lekarz zwiększa parametry zabiegowe – czyli moc, głębokość oraz długość trwania wiązki radiowej tak, aby efekty były jeszcze lepsze.

Przebieg zabiegu EMTONE BTL

Po odkażeniu – na czystą skórę nakładamy żel przewodzący. Osoba wykonująca zabieg przykłada głowicę do skóry i wykonuje okrężne ruchy, w trakcie których emitowane są fale radiowe i akustyczne, które docierają w głąb tkanek. Końcówka aplikatora jest cały czas w kontakcie z tkankami, rozgrzewając je i mobilizując do ujędrniania i wysmuklania. Podczas zabiegu odczuwalne jest ciepło, sam zabieg przypomina zaś masaż ciepłymi kamieniami. Optymalna temperatura dla przebudowy tkanki i stymulacji syntezy kolagenu i elastyny wynosi 40-45 stopni Celsjusza i zostaje osiągnięta już w 90 sekund od rozpoczęcia zabiegu. To ważne, ponieważ cały pozostały czas zostanie wykorzystany na efektywne pobudzanie tkanek do przebudowy.
Czas trwania zabiegu to ok. 10-30 minut w zależności od obszaru.

Efekty zabiegu EMTONE BTL

 • Wygładzenie skóry,
 • Redukcja cellulitu,
 • Poprawa jędrności skóry,
 • Zwiększone napięcie skóry,
 • Delikatna redukcja tkanki tłuszczowej,
 • Podniesienie pośladków.

Efekty połączenia fal radiowych i akustycznych na podstawie wyników badań:
93% kobiet poddanych badaniom klinicznym osiągnęło znaczna redukcje cellulitu. Największą poprawę osiągnięto u pacjentek z umiarkowanie ciężkim cellulitem. Nierówności skórne, nazywane powszechnie pomarańczową skórka, zmniejszyły się, a skóra wygładziła. Pacjenci wskazywali na zmniejszenie obwodów bioder średnio o 2.31 cm i 2.13 cm na każdym udzie. U pacjentów, którzy nie stosowali dodatkowej diety waga nie zmieniła się znącząco – doszło jednak do redukcji obwodów, ujędrnienia i wysmuklenia. Badanie USG wykazało wygładzenie i pogrubienie skóry właściwej oraz zmniejszenie warstwy tłuszczu podskórnego.

Kiedy widoczne są efekty zabiegu EMTONE BTL i ile się utrzymują?

Większość pacjentów widzi poprawę jakości i napięcia skóry już po kilku dniach od wykonania zabiegu, jednak najlepszy efekt uzyskujemy po wykonaniu serii 4-6 zabiegów. Efekty są długotrwałe – skóra przebudowuje się i zyskuje większe napięcie, jędrność i wygładzenie, zależy to jednak od stylu życia. Dodatkowo po serii zabiegów można wykonywać raz na kilka miesięcy zabiegi przypominające, aby efekty utrzymywały się jeszcze dłużej lub powtarzać serię raz do roku. Zabiegi najlepiej powtarzać co 7 dni. Zabiegi można wykonywać w połączeniu lub naprzemiennie z drenażem limfatycznym.

Cena zabiegu redukcji cellulitu EMTONE BTL

Jedna partia do wyboru
-brzuch
-uda (tył)
-uda (przód)
-pośladki
-ramiona
600zł
Jedna partia - pakiety* 4 zabiegi - 2200zł (550zł /zabieg)
* 6 zabiegów - 3000zł (500zł /zabieg)
Uda (tył) z pośladkami800zł
Uda (tył) z pośladkami - pakiety* 4 zabiegi - 3000zł (750zł /zabieg)
* 6 zabiegów - 4200zł (700zł /zabieg)
Uda (całe) z pośladkami1000zł
Uda (całe) z pośladkami - pakiety* 4 zabiegi - 3800zł (950zł /zabieg)
* 6 zabiegów - 5400zł (900zł /zabieg)
Dwie dowolne partie900zł
Dwie dowolne partie - pakiet zabiegów* 4 zabiegi - 3200zł (800zł /zabieg)
* 6 zabiegów - 5100zł (750zł /zabieg)
Trzy dowolne partie1200zł
Trzy dowolne partie - pakiet zabiegów* 4 zabiegi - 4600zł (1150zł /zabieg)
* 6 zabiegów - 6600zł (1100zł /zabieg)
Cztery dowolne partie1500zł
Cztery dowolne partie - pakiet zabiegów* 4 zabiegi - 5800zł (1450zł /zabieg)
* 6 zabiegów - 8400zł (1400zł /zabieg)

 

   ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!