Białkowska Clinic

Najważniejsze informacje o zabiegu autologicznymi wypełniaczami (ATR)

 • Kto wykonuje zabieg? Lekarz medycyny estetycznej
 • Jaki jest czas trwania zabiegu? 60min
 • Czy zabieg jest bolesny? Cienka igła oraz znieczulenie sprawiają, że jest względnie bezbolesny.
 • Wskazania do użycia autologicznych wypełniaczy? Niwelowanie zmarszczek, rewitalizacja i zagęszczenie skóry, poprawa jakości skóry, wypełnianie ubytków, redukcja cieni pod oczami.
 • Jaki jest czas rekonwalescencji? 1-3dni.
 • Kiedy są pierwsze efekty zabiegu? Pojawiają się od razu po zabiegu, ostateczny efekt po zakończeniu pełnej terapii.
 • Ile utrzymują się efekty? Długotrwałe po serii zabiegów przy odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej.
 • Jaka jest ilość koniecznych zabiegów dla optymalnego efektu? Najlepiej wykonać 3 zabiegi – pierwszy, kolejny po 3 miesiącach i ostatni po kolejnych 4 miesiącach – celem uzyskania najlepszych rezultatów.
 • Jakie są główne przeciwwskazania? Ciąża i karmienie piersią, aktywne choroby nowotworowe, aktywne infekcje, przyjmowanie retinoidów (Isotec) w przeciągu ostatnich 6 miesięcy
 • Jakie są zalecenia pozabiegowe? Bezpośrednio po zabiegu nie nakładać makijażu. Filtr przeciwsłoneczny UV50 przez 30dni. Unikaj stosowania leków przeciwbólowych (można paracetamol) przez 2-4 tygodnie po zabiegu.

Co to jest ATR (autologiczne wypełniacze)?

Wypełnianie skóry za pomocą ATR, to innowacyjny zabieg z wykorzystaniem naturalnego i przyjaznego dla organizmu materiału (tzw. „wypełniacz autologiczny”), pochodzącego z osocza krwi samego pacjenta, który dzięki specjalnemu przygotowaniu – zyskuje konsystencję wypełniacza zupełnie jak kwas hialuronowy, z tym, że jest w pełni naturalny. Dzięki temu jest nie tylko wysoce skuteczny, ale również w pełni bezpieczny, ponieważ eliminuje ryzyko wywołania alergii czy odrzucenia materiału wypełniającego przez organizm. Dodatkowo zawarte w płytkach krwi czynniki wzrostu mobilizują własne komórki skóry do regeneracji i odbudowy, dzięki czemu przez miesiące można cieszyć się efektem wypełnionych zmarszczek.

Na czym polega zabieg z użyciem autologicznych wypełniaczy?

Od osoby poddawanej zabiegowi pobierana jest krew, która następnie podlega odwirowaniu w celu oddzielenia jej poszczególnych składników. W ten sposób pozyskiwane jest osocze bogatopłytkowe, o koncentracji płytkowej nawet do 250% poziomu wyjściowego. Płytki krwi zawarte w osoczu uwalniają w organizmie naturalne czynniki wzrostu oraz leukocyty wspomagające odnowę i rewitalizację skóry. Następnie pozyskany materiał umieszczany jest w urządzeniu ATR gel maker w którym pod wpływem temperatury dochodzi do zmiany konsystencji, czyli zagęszczenia materiału w celu uzyskania naturalnego wypełniacza. Otrzymany w ten sposób autologiczny wypełniacz umożliwia wykonanie zabiegu poprawiającego objętość skóry oraz redukującego wszelkie zmarszczki i niedoskonałości na wiele miesięcy. Preparat podawany jest w dokładnie taki sam sposób jak kwas hialuronowy, z tym że jest on w pełni naturalny, dodatkowo pobudza skórę do odnowy.

Kiedy widoczne są efekty i ile się utrzymują?

Liczba koniecznych do wykonania zabiegów autologicznym wypełniaczem ATR uzależniona jest od kondycji i indywidualnych potrzeb skóry pacjenta. Z uwagi na fakt, że preparat wypełniający jest naturalny, będzie się krócej utrzymywał w skórze niż kwas hialuronowy, w większości przypadków zalecamy wykonanie 3 zabiegów w celu uzyskania trwałego efektu: drugi zabieg po upływie 3 miesięcy od pierwszego, trzeci zabieg po upływie kolejnych 4. Czas utrzymywania się widocznych efektów po zabiegu również jest kwestią indywidualną. Szczególnie istotny wpływ ma na to tryb życia pacjenta, dieta, aktywność fizyczna, czy dalsza pielęgnacja pozabiegowa. W wielu przypadkach efekty mogą być trwałe latami. Jeśli szukasz lekarza medycyny estetycznej, który robi zabieg z autologicznymi wypełniaczami w Bydgoszczy – zapraszamy do Białkowska Clinic!

Cena zabiegu – autologiczne wypełniacze ATR:

Zabieg na całą twarz2500 zł

 

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!