Białkowska Clinic

Najważniejsze informacje o zabiegu mezoterapii

Mezoterapia igłowa Bydgoszcz KT CLINIC

Gładka i jędrna skóra oraz brak oznak starzenia – to marzenie niejednej osoby. Jednak nie każdy ma czas, aby odpowiednio i regularnie dbać o ciało. Na szczęście istnieją inne sposoby spowolnienia starzenia się skóry niż kosmetyki, np. mezoterapia igłowa. Poznaj najważniejsze informacje o tym zabiegu.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Jest to jeden z najprostszych niechirurgicznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jest znany od ponad 70 lat. I choć na początku był stosowany głównie do walki z zespołami bólu, obecnie jest szeroko wykorzystywany jako wsparcie w utrzymaniu zdrowej i pięknie wyglądającej skóry.

Mezoterapia igłowa polega na wtłaczaniu w skórę preparatu bogatego w składniki aktywne, które uwalniają się dopiero pod warstwą rogową naskórka. Preparat umieszcza się w skórze za pomocą strzykawki, pistoletu dozującego bądź też injectorów. Aplikuje się go w miejscach usytuowanych bardzo blisko siebie na całym obszarze, który wymaga „naprawy”. Dzięki temu substancje te mogą wspierać procesy odbywające się w skórze właściwej i tkance podskórnej. Igła jest niezwykle cienka, dzięki czemu procedura nie powoduje bólu. Jednak dla komfortu pacjentów przed zabiegiem smaruje się twarz preparatem ze składnikami, które pomagają znieczulić nerwy. 

Co ważne, środek wstrzykiwany w skórę bardzo powoli się uwalnia do tkanek. Zatem nie ma ryzyka, że organizm „wpadnie” w szok, a zabieg wywoła negatywne objawy ogólnoustrojowe. Jest to dość bezpieczna procedura.

Na jakie partie ciała można stosować mezoterapię igłową?

Najczęściej zabieg wykonuje się na twarzy, szyi i dekolcie, gdyż są to najbardziej reprezentacyjne obszary ciała. Jednak można go przeprowadzić także w innych miejscach, które potrzebują regeneracji, np. na grzbietach dłoni i powiekach, a także tych częściach ciała, na których występują:

 • przebarwienia,
 • cellulit,
 • trądzik,
 • rozstępy,
 • blizny,
 • odleżyny,
 • oparzenia, 
 • łysienie,
 • nadmiar tkanki tłuszczowej. 

W związku z tym zabieg  może pomóc poprawić wygląd wielu różnych obszarów na ciele. 

Jak wygląda mezoterapia skóry głowy?

Mezoterapia skóry głowy przebiega podobnie jak na nieowłosionych częściach ciała. Naskórek nakłuwa się cienką igłą, a następnie przez nią wtłacza w tkankę podskórną i skórę właściwą preparat z dużą ilością składników aktywnych.

Wspierają one stymulowanie komórek do regeneracji, a tym samym pomagają zapobiegać chorobom skóry głowy i związanym z nim np. wypadaniem włosów.

Preparaty do mezoterapii igłowej – czego się używa?

Wykorzystuje się starannie przygotowane mieszanki składników aktywnych. Są to:

 • produkty gotowe, które zawierają m.in. witaminy, kwas hialuronowy, minerały, peptydy i koenzymy. Wspomagają odbudowę skóry i poprawę jej zagęszczenia;
 • autorskie koktajle, np. hydrabooster, w którym znajdują się składniki pomagające nawilżać skórę i pobudzać ją do regeneracji. Drugim produktem jest liftbooster, który zawiera substancje wspierające poprawę nawodnienia skóry i zwiększenie jej objętości. 

Preparat jest dobierany do problemu, z jakim zmaga się klient. 

Czy warto skorzystać z mezoterapii igłowej?

Dzięki nakłuciom składniki aktywne zawarte w preparatach wnikają w głębokie warstwy skóry, a nie – jak w przypadku kosmetyków – wspierają działania wyłącznie na jej powierzchni. Dzięki temu substancje użyte podczas zabiegu mogą pomagać w dogłębnej odbudowie naskórka, wygładzeniu zmarszczek, poprawie jędrności i zwiększeniu odporności na szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Ile kosztuje mezoterapia igłowa?

Jest to najczęstsze pytanie zadawane przez osoby zainteresowane regeneracją skóry. Warto pamiętać, że cena zabiegu może się różnić w zależności od tego, np. ile razy preparat zostanie zaaplikowany w głąb skóry. Żeby efekty zdołały się utrzymać odpowiednio długo, zaleca się przeprowadzić serię 3-6 zabiegów w odstępie co 2-4 tygodnie.
Cena w gabinecie KT Clinic znajduje się poniżej:

Twarz * NCTF135 HA – 600 zł
* Kolagen - 600 zł
* Osocze bogatopłytkowe - 650zł
Powieki dolne* NCTF135 HA – 400 zł
* Kolagen - 400 zł
Twarz + szyja900zł
Twarz + szyja + dekolt1200zł
Skóra głowy* 500 zł
* Osocze bogatopłytkowe - 600zł

 

Ten zabieg może być sposobem na walkę z efektami upływu czasu i pojawiającymi się oznakami starzenia. Warto jednak przed wykonaniem zabiegu skontaktować się z lekarzem w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań do zastosowania tej techniki medycyny estetycznej.