Białkowska Clinic

Mezobotoks – na czym polega i czemu służy ten zabieg?

Mezobotoks - zabieg na skórę twarzy o świetnych właściwościach

Mezobotoks (inaczej – mezobotox) to połączenie dwóch popularnych zabiegów – botoxu i mezoterapii. Pozwala uzyskać subtelny efekt rewitalizacji skóry bez osłabienia mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy. Ta mało inwazyjna procedura przynosi szybkie i bardzo korzystne rezultaty. Sprawdź, kiedy warto z niej skorzystać.

Co to jest mezobotox?

Botox polega na podskórnej aplikacji toksyny botulinowej – substancji, która hamuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, powodując rozluźnienie mięśni. Dzięki temu wygładza się znajdująca się nad nimi skóra. Jest skuteczną metodą usuwania zmarszczek mimicznych, ale jednocześnie spłyca mimikę twarzy. Mezobotoks jest procedurą, która pozwala uniknąć tego efektu dzięki zastosowaniu bardzo niewielkiej dawki toksyny botulinowej. Jest ona rozcieńczona w odżywczym koktajlu wykorzystywanym do mezoterapii – zawierającym kwas hialuronowy, a także witaminy, mikroelementy czy aminokwasy.

Wskazania do zabiegu mezobotoksu

Mezobotoks służy rewitalizacji skóry (jej dogłębnemu nawilżeniu i odżywieniu) w taki sam sposób, jak mezoterapia, ale ma także za zadanie spłycić drobne zmarszczki mimiczne. To procedura zalecana przede wszystkim osobom młodym, zmagającym się z problemem nadmiernego napięcia mięśni mimicznych, które powoduje bardzo wczesne pojawienie się pierwszych zmarszczek:

  • kurzych łapek (wokół oczu),
  • lwiej zmarszczki (między brwiami),
  • zmarszczek poprzecznych czoła,
  • bruzd nosowo-wargowych,
  • zmarszczek palacza (wokół ust).

Osoby dojrzałe mogą z pomocą mezobotoksu pogłębić efekt odmłodzenia twarzy po zabiegu botoksu. Stosowanych przy nim dawek toksyny botulinowej nie można bowiem zaaplikować w każdą okolicę, np. pod oczy. Mezobotox jest także skuteczną metodą usuwania rumienia twarzy, z której skorzystać mogą osoby w każdym wieku.

Jak wygląda mezobotox?

Mezobotoks poprzedzony jest wywiadem lekarskim, który pozwala wykluczyć nieliczne przeciwwskazania do zabiegu, np. ciążę, karmienie piersią, przewlekłe choroby autoimmunologiczne, przyjmowanie niektórych leków. Jest także okazją do rozmowy o oczekiwaniach pacjenta i omówienia przebiegu planowanej procedury.

Mezobotox wykonuje się metodą mezoterapii igłowej. Polega na podawaniu w mikroiniekcjach niewielkich dawek toksyny botulinowej rozcieńczonej w preparacie do mezoterapii. Zabieg wykonuje się w miejscowym znieczuleniu (kremem znieczulającym), dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny i komfortowy. W zależności od wybranej okolicy ciała procedura trwa od kilkunastu minut do pół godziny.

Zalecenia przed i po mezobotoksie

Mezobotox nie wymaga od pacjenta żadnych specjalnych przygotowań. Nie ma też wielu niepożądanych skutków. Może jedynie spowodować miejscowy obrzęk, który utrzymuje się przez kilkanaście godzin, i niewielkie krwiaki, które znikają w ciągu 1-3 dni. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych aktywności, unikając przez kilka godzin silnych ruchów mimicznych, a przez kilka dni wysiłku fizycznego i rozgrzewania okolicy zabiegowej. Skóra wymaga w tym czasie starannej pielęgnacji, zgodnej z zaleceniami lekarza.

Efekty mezobotoksu – kiedy widać i jak długo się utrzymuje?

Zabieg rozcieńczoną toksyną botulinową już po kilku dniach przynosi pierwsze efekty. Mezobotox sprawia, że twarz wygląda na młodszą, bardziej promienną i wypoczętą. Redukcję zmarszczek można zaobserwować po około dwóch tygodniach.

Ile „trzyma” mezobotoks? W zależności od indywidualnych uwarunkowań – od 3 do 6 miesięcy. Zabieg mezobotoksu trzeba powtarzać, ponieważ działanie toksyny botulinowej jest tymczasowe. W przeciwnym razie prowadziłoby do niekorzystnego efektu trwałej degeneracji włókien mięśniowych.

Co daje mezobotox?

Mezobotoks to idealny zabieg dla osób, które chcą odświeżyć skórę twarzy i pozbyć się drobnych zmarszczek, nie ryzykując przy tym tzw. efektu maski, czyli zachowując naturalną mimikę twarzy. Dużą zaletą mezobotoksu jest to, że można zastosować go w okolicach, których nie poddaje się konwencjonalnym zabiegom, np. botoksowi.

Mezobotoks jest całkowicie odwracalny i nie powoduje negatywnych skutków zdrowotnych. Nie ma przeciwwskazań do jego powtarzania nawet co kilka miesięcy. Przynosi szybkie rezultaty bez ryzyka skutków ubocznych.

error: Zawartość chroniona prawem!!