Białkowska Clinic

Jak zlikwidować chomiki na twarzy?

Usuwanie chomików nićmi PDO liftingującymi

„Chomiki” na twarzy to powszechny problem estetyczny. Z upływem czasu dotyczy niemal każdego, choć niektórzy zmagają się z nim dopiero w starszym wieku, a inni już w okolicy trzydziestych urodzin. Na szczęście o jędrność skóry można zadbać na wiele sposobów, znacznie oddalając w czasie problemy z owalem twarzy.  

Czym są chomiki na twarzy?

„Chomiki” na twarzy to potoczne określenie na opadające policzki. Dopóki skóra jest jędrna, twarz ma kształt bliski owalnemu. Z czasem jednak – na skutek fizjologicznych procesów starzenia się, które często przyspieszamy, popełniając błędy pielęgnacyjne – skóra wzdłuż linii żuchwy staje się wiotka. W efekcie następuje utrata owalu twarzy – przebieg linii żuchwy zostaje zaburzony przez tkanki opadające pod wpływem działania siły grawitacji.

Do powstawania „chomików” na twarzy przyczyniają się:

  • naturalny spadek zdolności organizmu do produkcji kolagenu i elastyny (odpowiedzialnych m.in. za utrzymanie elastyczności, napięcia i nawilżenia skóry),
  • związane z wiekiem ubytki podskórnej tkanki tłuszczowej (nadającej twarzy łagodne rysy),
  • wiotczenie skóry pod wpływem jej fotostarzenia się (na skutek ekspozycji na promieniowanie UV),
  • zmiany hormonalne (u kobiet) związane z okresem menopauzy,
  • uwarunkowania genetyczne.

„Chomicze” policzki po 50. roku życia to naturalny objaw. Niemniej dla wielu osób są dużym problemem. Zmiana wyglądu podkopuje ich samopoczucie, odbiera pewność siebie. 

Utrata owalu twarzy – jak jej zapobiec?

Związanym z wiekiem zmianom owalu twarzy nie można zapobiec, jednak można zadbać o skórę tak, by opadające policzki stały się problemem jak najpóźniej. Służy temu odpowiednia profilaktyka, którą warto wdrożyć już w młodym wieku. Jak wiadomo, stan skóry twarzy zależy od takich czynników jak zdrowa dieta, pielęgnacja prawidłowo dobranymi kosmetykami czy ochrona przeciwsłoneczna. Warto jednak także korzystać z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, odpowiednich nawet dla 20-latków.

Utrata owalu twarzy zwykle następuje znacznie później u osób, które zawczasu zaczęły poddawać się takim zabiegom, jak np. mezoterapia igłowa. Polega ona na dostarczeniu bezpośrednio do skóry (poprzez serię iniekcji) substancji, które ją odżywiają i nawilżają. Nakłuwanie ciała cienką igłą daje także inny, istotny efekt. W skórze dochodzi do szeregu mikrouszkodzeń, co pobudza jej komórki do samoregeneracji, czyli produkcji substancji budulcowych – kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego.

Usuwanie „chomików” w Bydgoszczy

Nawet jeśli u danej osoby dojdzie do utraty owalu twarzy, wciąż istnieją sposoby na pozbycie się opadających policzków. W naszej klinice w Bydgoszczy usuwanie chomików na twarzy przeprowadzamy m.in. takimi metodami, jak:

  • Wolumetria – zabieg polega na podaniu mocno usieciowanego kwasu hialuronowego w głębokie warstwy tkanki podskórnej. Preparat służy nie tyle nawilżeniu, co modelowaniu skóry twarzy – unosi tkanki, dzięki czemu można przywrócić jej prawidłowy owal;
  • Nici PDO – specjalne nici wprowadza się pod skórę twarzy. W zależności od ich typu mogą służyć stymulacji procesów samoodnowy tkanek lub „podciągać” je tak, by podtrzymać opadającą skórę policzków;
    Usuwanie chomików nićmi PDO liftingującymiEfekty z wykorzystaniem nici PDO

  • NucleoFILL Strong. NucleoFILL to tzw. stymulator tkankowy. Tego typu preparaty  wprowadzone podskórnie pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, usuwają wolne rodniki i nawilżają skórę poprzez wiązanie cząsteczek wody. Tym samym działają ujędrniająco.

Wymienione zabiegi to tylko niektóre spośród możliwych sposobów na usuwanie „chomików”. Bydgoszcz to duże miasto, w którym nie brak chętnych do poddania się zabiegom medycyny estetycznej. Pacjenci mają różnie oczekiwania i ograniczenia. Dzięki rozległej ofercie każdemu mogę zaproponować metodę poprawy owalu twarzy odpowiednią do jego indywidualnych potrzeb.

Usuwanie „chomików” na twarzy – cena

Ceny zabiegów na opadające policzki są bardzo zróżnicowane. W zależności od wybranej metody i stopnia zaawansowania niepożądanych zmian wahają się w granicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jednorazowa procedura nie przynosi trwałych efektów. Co pewien czas należy wykonać zabieg przypominający. Cena usuwania „chomików” na twarzy może wydawać się wysoka. Należy pamiętać jednak, że zabieg przywraca nie tylko piękny owal twarzy, ale też dobre samopoczucie i pewność siebie – a te są bezcenne!